Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mindenki látja a még nem...

Mindenki látja a még nem létező terhes pocakomat. Hogyan lehet lereagálni?

Figyelt kérdés

Első trimeszter végén vagyok, és a pocak még egyáltalán nem látszik, van viszont egy kis puffadás illetve a terhesség előtt felszedett 2-3 kg. A sovány alkatom hátránya, hogy az a kis felesleg rögtön feltűnt mindenkinek, és már akkor is terhességre gyanakodtak egyesek, amikor még nem is volt aktuális.


Sógorom például a nagy hír megosztása után azt reagálta, hogy "Tudtam! Épp mondtam a barátnőmnek egy hónapja, hogy xy biztos terhes, mert látszik a hasnán". Jelzem: 5 hetes terhes voltam akkor. Neki könnyű volt lereagálni, mert jó viszonyban vagyunk, így azt mondtam, hogy egy hónapja még az akció se volt meg, nemhogy a terhes pocak :)


Mostanra már mindenki látni véli a pocakot, gratulálnak hozzá, ilyenkor finoman jelzem, hogy ez még nem az, ekkora a terhesség előtt is volt. Le is döbbennek, amikor mondom hogy csak 12 hetes vagyok.


Másvalaki volt hasonló helyzetben? Unom már a magyarázást, valami jó lereagálási mód kellene, amitől azért nem haragszik meg egy közeli rokon mama sem :) Ötletek?


2016. júl. 18. 12:13
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

En nem keritenek neki ekkora feneket. Ha valaki megkerdeni, akkor igen terhes vagyok es x hetes. Ekkora a hasad es kesz.:) ez van!

Amikor en voltam terhes, juniusban mar szornyulkodtek h biztos napok vannak csak hatra... Amikor kozoltem h szeptemberre varjuk, mindenki elajult mert akkora hasam volt.😃

De engem nem zavart meg kulonosebben nem is erdekelt!

Kellemes babavarast!:)

2016. júl. 18. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
5 hetes voltam a második gyerekkel, amikor a férjem kollégájának a felesége gratulált a babához. Akkor találkoztunk először, nem tudom, hogy mit látott :-O Köpni-nyelni nem tudtam.
2016. júl. 18. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Én mindig azt mondtam:Ez még nem a baba miatt van.Ezt én hoztam össze 😊
2016. júl. 18. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!