Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Érdemes egyáltalán kismamaruhá...

Érdemes egyáltalán kismamaruhát venni?

Figyelt kérdés

Amúgy is molett az alkatom, van jó pár bő felsőm, tunikám, amiben bővel elfér a pocak a futamidő végéig. Ráadásul veszélyeztett terhes vagyok, a dokin kívül nagyon nem kell eljárnom sehova, de azt is simán meg tudom oldani csinosabb ruhában is.

Alapvetően amúgy is a sportos ruhákat szeretem, egy bő melegítő, aminek magas a dereka, egy póló, sportcipő, és kész.

A negyedik hónapig úgysem látszik a pocak, csak az után kezd gömbölyödni, és arra a négy-öt hónapra annyira pénzkidobásnak érzem, hogy méreg drága plus size kismama ruhákat vegyek.

Van olyan, ami feltétlenül szükséges? Volt olyan, amit megvettél, de megbántad, mert nem tudtad kihasználni?

Tippek, ötletek, tanácsok?



2016. júl. 19. 12:06
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
Normál alkatú vagyok, a 12. hétre szorítottak a korábbi nadrágok, a blúzok és ingek pedig a mell és has növekedésével a 16. hét környékére már rendesen feszültek. A 34. hétig dolgoztam, de olyan jellegű irodai munkát végeztem, ahol nem lehetett szabadidőben megjelenni (egyébként is csak otthon veszek fel olyat), szóval én vettem 3 nadrágot, 2 szoknyát és min. 8-10 felsőt.
2016. júl. 19. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
100%

Én is teltebb vagyok, felsőből nekem is volt pár bővebb, lazább szabású, arra nem is költöttem sokat.

Viszont farmeros vagyok, abból vettem kismamáknak valót. Nincs nagy hasam így 26 hetesen, de a régi farmerjaim már nem kényelmesek.

Ha neked eleve inkább gumis derekú, könnyű anyagú nadrágjaid vannak, akkor annyira nem érdemes beruházni. Mondjuk ha jön valami alkalom, esetleg akkor.

Én még egyberuhákat, nyári ruhákat vettem, mert azokból kevés volt mindig, eleve nagy a mellem, nem nagyon találok magamra valót. Őszre kaptam pár bővebb szabású vékony pulóvert, ami jól jöhet, mert akkor már elvileg elég nagy pocakom lesz és a sajátjaimból már lehet, hogy kikandikálna alul.

2016. júl. 19. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
100%

2db H&M es kismamaleggings-szel véggcsináltam 2 terhességet.

A többi ruhám fenék alá érő tunikák, hagyma fazonú üzleti ruhák , rugalmas anyagú egyben ruhák voltak és tökletesen elég volt + most is hordom a legtöbbet.

Akinek a ruhái nagy része farmer, akkor abba bele kell építeni a kismamaruhákat is, a pólók sem lesznek jók a vége felé rád, ki lesz a hasad belőle. Majd veszel közben, ha kell valami, de a leggingszek, combközepes ruhák elég hálásak.

2016. júl. 19. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
100%

Én próbáltam trükközni, de nem úsztam meg, hogy ne vegyek.

Ráadásul most a 9. Hónapban vagyok, bejött ez a 3 nap hideg idő és szó szerint semmi meleg ruhám nem volt, mert a combomig jött fel csak a tavasszal vett kismama nadrágom, a leggings is szorígott, 20 perc múlva le kellett vennem.

Pont vendégségben voltunk egyik nap, másik nap kinti program. Majd megfagytam, nem vettem újat, de utolsó hónapok ha télre esnek, én nem tudom, hány ruhát kellene beszereznem.

2016. júl. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
Én vékony vagyok és eddig keveset is híztam, 3 kilót a 30. hétig (második terhesség, elsőnél is 7 kiló jött csak fel) és bizony vannak kismama farmerjaim (3 db), kismama leg (2 db), Kifejezetten kismama szoknyám is van, kismama sortot is sikerült találnom, persze van amit átvettem a régi ruhatáramból, de ezekben sokkal csinosabbnak érzem magam.....Amúgy a munkahelyemen is meg kellett jelennem, irodai munka, szóval a melegítő nem jöhetett szóba...
2016. júl. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Énis teltebb vagyok,elég hamar elkezdték szoritani a farmerjaim,ezért én vettem gumis anyagú leggingset hosszú és háromnegyedeset és hozzá hosszított felsőket,tunikát,lehetőleg valamennyire ilyen elasztikusat ezek hálás darabok,utána is lehet hordani,igazodik az alakhoz.Most voltam bajban mert egy napon tartunk önkormányzati esküvőt csak 2 tanúval és rá pár napjára megyünk születésnapra,arra kellett valami elegánsabb mégse akartam menni cica nadrágban,és sikerült vennem gumis derekú vajszínü nyári lenge nadrágot és hozzá világos rózsaszín csipke felsőt,ez mindkét alkalomra pont megfelelő,még a nagy hasamra is.de szerintem a terhesruha pénzkidobás,ismerőseim is próbálják eladni mert megvették de szülés után nem tudják hordani mert akkor is terhesnek néznek ki.
2016. júl. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
En nem vettem kismama ruhát,nekem is szinten 2 kismama legingszem volt. Plussz egy nagyobb méretű teli kabát. Augusztustól áprilisig voltam terhes! A régi ruhákba belefértem a nadragokat kiveve. Nem is értem mivel 30kgt hiztam.60rol 90re
2016. júl. 19. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!