Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Miért rosszabb a császár a...

Miért rosszabb a császár a természetes szülésnél?

Figyelt kérdés

A dokim szerint előfordulhat, hogy császárral fogok szülni (szemprobléma, de még ki kell vizsgálni). Amikor több közeli ismerőssel is beszéltem a dologról sokuknak volt az a véleménye, hogy "hátha mégis lehet majd neked természetesen szülni". Konkrét indok nem volt, hogy miért ellenzik magukban a császárt, inkább csak a szokásos szövegek jöttek, hogy ezt minden nő kibírta eddig, de a császár az... és itt konkrétan nem jöttek indokok, mert ugyebár mindenikük természetesen szült, tehát nem volt honnan negatív tapasztalat legyen a vágásról.


Akit császároztak, vagy aki a szakmában dolgozik ecsetelné, hogy miben rosszabb a császár a természetes szülésnél? Most már nagyon kíváncsi vagyok!


2016. júl. 19. 17:19
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak császár volt, szóval a természetes szülésről nem tudok nyilatkozni.

A császár egy hasi műtét. Ha volt már hasi műtéted, sejtheted, milyen utána, még add hozzá, hogy húzódik vissza a hasad, méhed, és egy újszülött babát is el kell látnod. Nem egyszerű, de ha tudod, mire számíts, akkor túlélhető.

Egyébként van olyan ismerősöm, aki próbálta mindkettőt, és azt mondja, inkább császár, mert a gátseb még rosszabb volt. Általában azért szerintem a császár után nehezebb, de látod, van, akinek meg fordítva.

2016. júl. 19. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Első császár,második természetes szülés.

Össze se lehet hasonlítani a kettőt.

Császár után az első felállás borzasztó volt.Napokig alig bírtam felülni,felállni.Viszont a 6 hetes kontrollra már szinte semmi bajom nem volt.

Szülésnél végigrepedt a hüvelyfalam.1órán keresztül varrtak.De utána 2 órával már zuhanyoztam,tettem-vettem.Igaz a 6 hetes kontrollon még kicsit kellemetlen volt,begyulladtak a belső varratok picit.De inkább szülnék még 10et természetesen mint 1et császárral.

2016. júl. 19. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Nekem mindkettőben volt részem: két hüvelyi után egy császár (faros ikerbabák miatt). Nekem az első kettő maradt meg jó élménynek, pedig fájt nagyon, de annyira természetes volt, annyira éreztem, hogy mi a jó a babáknak..és hát, ami számomra nagyon fontos volt, hogy rögtön utána kézbe vehettem, szoptathattam őket. Onnastól minden percben velem voltak. A császárhoz nem igazán tudtam mit hozzátenni, én megalázónak éreztem, kiszolgáltatottnak magam, annak ellenére is, hogy mindenki nagyon kedves volt. A piciket nem foghattam meg, mert még le voltam kötözve, mikor hozták őket, csaknem 24 óra elteltével tudtam egyáltalán érdemben foglalkozni velük, a tejem pedig véletlenül sem indult meg. A felkelés pokoli volt az első két napban, és hát jól esett volna egy alapos tusolás, de hát ugye itt csak óvatosan..

Engem függőlegesen vágtak, egy év után lett szép sima a két 'fél hasam', a hegg alig látszik, de a hasam nem húzódott vissza. Szóval nem annyira a császár ténye golt a probléma, habem inkább ez a sok vonzat, ami a szép születést és az első közös napokat beárnyékolta.

2016. júl. 19. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 Pimaszulsuttogó ***** válasza:
Császáros lettem 8 órás vajúdás után. A műtét óta (5éve) menzikor úgy begörcsöl a hasam sokszor fel sem bírok állni. A csapadékot -mindegy hogy eső vagy hó- 100%-ra meg tudom jósolni (mintha kést döfködnének a hasamba). Műtét után bélösszenövésem lett ami szintén megkeserítette az életemet. Azóta nem ehetek ihatok bármit. A műtét után orrfújást elfelejthettem, a köhögésnél már a sírógörcs kerülgetett. Fél óra kellett mire felnyomtam magam nem kis szenvedés árán (mivel felülni nem tudsz) így ülve aludtam. Amikor már álltam és sokat mozogtam, tűrhető volt. Én azért nem vagyok mondjuk mérvadó mert erős izomzatom van, sokat sportoltam. Akik nem annyira izmosak azoknak gyorsabban gyógyul. Most várom a másodikat és nagyom remélem hogy természetes lesz. Az első 3 hetet nem szeretném újra átélni.
2016. júl. 20. 03:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!