Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szülés alatt mindenkit infúzió...

Szülés alatt mindenkit infúzióra kötnek?

Figyelt kérdés
2016. júl. 22. 13:12
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
55%

Ha hagynak természetesen szülni, akkor nem kell semmiféle infúzió.

Három gyereket szültem alternatív lehetőségek között kórházban. Semmi oxitocin, semmi fájdalomcsillapító, háborítatlan szülés.

Abban a szülőszobában nincs lehetőség sem semmilyen mesterséges beavatkozásra.

Az egyik gyerekemnél komplikáció akadt kitoláskor.

Át kellett menni gyorsan egy másik szülőszobába, ahol bekötöttek oxitocint, és egyéb módon is rásegítettek, 5 perc alatt kint volt a baba.

Tehát csak szükség helyzetben avatkoznak be, addig nem.


Ez lenne a normális mindenhol. Csak sajnos Magyarország nem itt tart, és elhitetik a kismamákkal, hogy jó, ha "gyorsítják a szülést", meg "így biztonságos" és a többi.

Nagyon szomorú ez a szülészeti valóság.

Én szerencsésnek mondhatom magam, ezzel én is tisztában vagyok.

2016. júl. 22. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:

Hat ha nekem nem adnak fajdalomcsillapitot valoszinuleg ott halok meg:D

Nincs bajom az infuzioval csak kivancsi voltam.

2016. júl. 22. 22:35
 13/17 anonim ***** válasza:

Épp az oxitocintól fáj jobban, emiatt "kell" a fájdalomcsillapító is. Ördögi kör.

Hidd el, ha hagyják a megfelelő mederben a dolgokat, akkor nem kell " belepusztulni".

Persze fel is kellene készíteni a kismamákat, ez sem történik meg.

És itt a lelki dolgokra gondolok, nem arra, hogy mi után mi következik.

És létezik természetes fájdalomcsillapítás is...

2016. júl. 23. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 A kérdező kommentje:
Jo ezt hagyjuk,szulni megyek nem termeszetgyogyasz hitgyulekezetre lelki terapiara...eszembe se jutna olyan korterembe fekudni ahol nincs azonnali lehetoseg infuziora,csaszarra,fajdalomcsillapitora. Az orvosok jobban tudjak,mire van szukseg.
2016. júl. 23. 12:04
 15/17 anonim ***** válasza:
76%
A legjobban a szülő nő tudja mire van szüksége, az ellazulás, a külvilág kizárása, a kényelmesebb testhelyzet megkeresése, a nyugodt légzés mind-mind rengeteget számít. Kettőt szültem természetesen, abszolút nem kell belepusztulni ebbe. Persze ha nyomatják az oxit, szurkálják-turkálják a kismamát, stresszel a sok macera miatt, amivel kizökkentik ebből az állapotból akkor lényegesen rosszabb és fájdalmasabb lesz. Én "alternatív" szobában szültem, probléma esetén ugyanúgy ott a segítség, a császárműtő, csak a szobán kívül.
2016. júl. 23. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Nyíregyháza: Sóoldatos infúziót alapból kötöttek be.
2016. júl. 23. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Természetes módszer alatt a masszázst, a megfelelő pozíciót és légzést értettem, nem valami hókuszpókuszt.

És természetesen a hozzáállást.

Hogy a kismama elhiggye, hogy a szülés természetes folyamat.

Évezredek óta képesek vagyunk szülni mindenféle oxitocin és EDA nélkül.

Természetesrn jó, hogy vannak modern eszközeink, meg császár, amivel az orvos tud segíteni, ha KELL.

A baj ott van, hogy sok szülés épp a felesleges közbeavatkozások miatt akad el.

A "szülni hagyás" meg nem azt kelenti, hogy magára kell hagyni a kismamát, hanem hogy megfelelő módon támogatni, akár ha lelkileg vagy fizikailag mély pontra jut szülés közben...

2016. júl. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!