Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elárultátok a választott...

Elárultátok a választott nevet az ismerősöknek vagy hallgattatok vele amíg meg nem született a baba?

Figyelt kérdés

Most ebben a dilemmában vagyok, nem tudok dönteni. Ha elárulom valakinek, aki rákérdez, akkor megvan az esélye, hogy - az amúgy elég nagy ismerősi körömből - valakinek megtetszik és egy kicsivel korábbi szülésnél elhasználja :) És akkor az én névadásom másodikként (pár héten belül) igazi lenyúlásnak számít. Nem tömegnévről van szó, és nem tartom valószínűnek, hogy valakinek amúgy eszébe jutna ez.


Másfelől viszont kicsit rosszul érzem magam, ha rákérdeznek én meg hárítok, hogy "még nem biztos, nem döntöttünk, stb." A simán "nem szeretnénk elmondani" nem fer a jelenlegi baráti körünkben, mert mindenki megosztotta velünk korábban a választott nevet...


Ti elmondtátok, ha rákérdeztek, vagy csak a baba születése után lett nyilvános a név?


2016. júl. 25. 06:26
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%

El, milliom egy lanykat hívnak ugy mint a mieinket, nem aggódtam ezen.


Egyik barátunk sem vette volna el, mar azt is tudjak ha lesz meg egy lanyunk egyszer Nila lesz a neve....


Nem hiszem h le akarnak nyúlni, ha meg igen akkor is ugy nevezném el...

2016. júl. 25. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nagyon kétélű a dolog. Egyik ismerősömék nyiltan vállalták, hogy titkolják a nevet, fel is készültünk valami nagyon különlegesre, aztán kiderült, hogy Csabának nevezték el. Szép név, de nem olyan egyedi, hogy titkolni kelljen. Csomó ismerősüket hívnak úgy.
2016. júl. 25. 06:48
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
Elmondtuk. Mondjuk ezrével nem futkoztak olyan ismerősök, akik nálam idősebb terhesek voltak, még nem szültek meg és nem választottak még nevet. Abban a szűk körben meg végképp kevesen voltak, akikkel annyira szoros a kapcsolat, hogy később esetleg zavaró legyen, ha ugyanúgy hívják a gyerekeket. Nem csináltunk ekkora ügyet belőle.
2016. júl. 25. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 A kérdező kommentje:
Én faluról származom, úgyhogy van egy kétezres "ismerősi" kör, akik szeretnek mindent tudni az emberekről... :)
2016. júl. 25. 07:04
 5/17 anonim ***** válasza:
76%
Elárultuk mindkettőt kaptunk hideget-meleget :-) attól nem féltem, hogy lenyúlják, a lányom neve nagyon extra, ismeretlenül nem is írom le sehova. Amúgy szerintem pont, hogy kevésbé adnák, ha tudják, hogy tieteket úgy fogják hívni.
2016. júl. 25. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
100%

Az elsőnél viszonylag hamar döntöttünk, el is mondtuk a családnak, ismerősöknek.


A másodiknál tanácstalanok voltunk, így botor módon ötleteket kértünk. Ezt követően persze jöttek a sértődések, hogy miért nem az övé lett a "befutó", főleg, hogy kissé ritkább nevet találtunk mi magunk, és az lett a neve. A sértődés egész veszekedésig fajult, senkinek sem kívánnám ezt.


A harmadik még pocakban, két név között vacilálunk, de most nem mondjuk senkinek. "Lenyúlni" senki nem tenné, de nem akarunk vitát, veszekedést.

2016. júl. 25. 07:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
87%
Mi elmondtuk a családnak. Nem tetszett nekik a választott név, azt hallgattuk mindig hogy mér xy mért nem zw? Barátoknak ismerősöknek így inkább nem nagyon mondtam, csak azt hogy még nem döntöttünk. Akkor meg azt kérdezzetek, hogy milyen nevek vannak versenyben.
2016. júl. 25. 07:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
100%

Amíg meg nem születtek csakis a párom és én tudtuk.

Ha ràkérdeztek én simán azt mondtam hogy majd elmondom ha megszületik!


De én egyèbként a nemmel is így voltam, kb a 3. trimeszterig nem árultam el

2016. júl. 25. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
73%

Nem igazán értem a kérdést. Már terhes vagy? Sok olyan ismerősöd van aki terhes és előbb fog szülni mint te és még nincs nevük? Ha mindkét kérdésre igen a válasz akkor eltitkolnám, ha bármelyikre nem a válaszod akkor elmondanám a nevet.

Mi az első gyereknél hamar elmondtuk mi az a 3-4 név amik közül választanánk, de anyósomék reakciója annyira negatív volt (és nem azért mert extrém név lett volna), hogy teljesen el is ment a kedvem és végül mást adtunk... ezért második gyereknél csak a legvégén mondtuk el hogy ne legyen többet ilyen gond...

2016. júl. 25. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Én pont így jártam. Elmondtuk néhány ismerősünknek, és 2 hónappal a mi babánk érkezése előtt az ő barátnőjének ugyanaz lett a neve, mint a mi kislányunknak. Elég ritka névről van szó. Nem hinném, hogy csak véletlen egybeesés. Most már én is csak a szűk családnak mondanám el.
2016. júl. 25. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!