Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elárultátok a választott...

Elárultátok a választott nevet az ismerősöknek vagy hallgattatok vele amíg meg nem született a baba?

Figyelt kérdés

Most ebben a dilemmában vagyok, nem tudok dönteni. Ha elárulom valakinek, aki rákérdez, akkor megvan az esélye, hogy - az amúgy elég nagy ismerősi körömből - valakinek megtetszik és egy kicsivel korábbi szülésnél elhasználja :) És akkor az én névadásom másodikként (pár héten belül) igazi lenyúlásnak számít. Nem tömegnévről van szó, és nem tartom valószínűnek, hogy valakinek amúgy eszébe jutna ez.


Másfelől viszont kicsit rosszul érzem magam, ha rákérdeznek én meg hárítok, hogy "még nem biztos, nem döntöttünk, stb." A simán "nem szeretnénk elmondani" nem fer a jelenlegi baráti körünkben, mert mindenki megosztotta velünk korábban a választott nevet...


Ti elmondtátok, ha rákérdeztek, vagy csak a baba születése után lett nyilvános a név?


2016. júl. 25. 06:26
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
100%
elmondtuk,tagabb korben nem kulonosebben erdekel,ha valaki ogy nevezi el a gyereket szukebb korben pedig nincs kismama,de ha lenne is,tuti nem adnák azt a nevet,amit mi valasztunk...nálunk jo is volt,mert a masodik kislanyunk nevet egy baratnom javaslatara "valtoztattuk"es nagyon jol tettuk...
2016. júl. 25. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 A kérdező kommentje:
Babát várok, de még eléggé az elején vagyok. A tág ismerősi körben elég sok kismama van, úgyhogy esélyes a dolog...
2016. júl. 25. 12:02
 13/17 anonim ***** válasza:
59%

Simán elmondtuk, ha kérdezték.


Elárulok valamit, a gyerek nem a nevétől lesz egyedi, hanem a személyiségétől.. Lehet valaki a faludban a 200. Csaba, mégis különleges ember, vagy az egyetlen divatos nevű, mégis átlagos, vagy még annyi se...

2016. júl. 25. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nekünk rokonék elmondták, még jó, mert így legalább születésig megemésztette az ember.szerintem ronda név de kitartottak mellette.nem írom le, de olyasmi név, mint az Armand vagy Anton meg ilyenek.

Másik ismerős is elmondta, ő kisebbség nevet választott(Brájen szintű...) és nem érdekelte ki mit gondol róla, de utolsó pillanatban mégis normális hagyományos nevet adtak végül(pl mint itt a Csaba)


Én nagyon bizonytalan voltam, így sok névötletre voltam mindig kíváncsi, meg pl apának mindig olyan jo ötletei is vannak pl Szonja. Pár névötletemből kettő mellett stagnáltunk, a barátok és család intelligens típusok, őszinte véleményeket mondanak röviden, sértegetések nélkül és nem lovagolnak rajta ill próbálják "ízlelgetni"a választott neveket, nem egyből a kiborulás az első. Így szívesen hallgattam véleményeket is de a bizonytalanság megmaradt.ki lett ugyan egy név választva végül, de születés után amikor kérdezték mi legyen a neve, hirtelen mást mondtunk be :) így mi szülők is csak születés után tudtuk meg :)

2016. aug. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 piroska és a farkas ***** válasza:
Mi a kislànyunk nevét a csalàdnak és néhàny nagyon közeli baràtnak elmondtuk. Őszintén szólva nem azért, h mi a véleményük, hanem ez is része volt az örömünk megosztàsànak. Màsodik babànkat elveszítettük a 2. trimeszterbrn. Én elmobdtam utólag h hogy hívták / volna/, de csak azért mert a szűk csalàdban többen is babàt terveznek és azt éreutem h fàjna ha ugyanúgy neveznék és ezzel mindig emlékeztetnének , azt meg nem akartam h nem elmondani és esetleg ha pont azt a nevet mondjàk nagy boldogan akkor elvenni az örömüket h " jaj légyszi ne mert az nekem nagyon nehéz lenne". Most ismét babàt várunk, tudja a csalàd a vàlasztott nevet, de az őszintén zavar h a pocakomat làtva mindenkinek a " jaj és mi lesz a neveeee?" az első kérdése, holott attól még, h egy vàrosban élünk, nem feltétlenül akarnék velük megosztani olyat amit csalàddal, baràtokkal megosztok. Nekem ez ennél intimebb, a vàrakozàsom kevésbé kitárulkozó, így én azt szoktam vàlaszolni, hogy titok.
2016. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
El. Ha lenyúlják, ez van, legalább nem rólam fogják azt gondolni, hogy lenyúltam.
2016. aug. 6. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Tőlünk ha megkérdezik az utcán ismerősök hogy meg- e van már a neve,annyit mondok h igen,és ha konkrétan rákérdeznek hogyha nem titok mi az akkor elárulom,de a szűk család,barátoknak elmondtuk miután eldöntöttük ,de nálunk a tágabb ismerősi körben sincs kismama,vagy ha van nekünk mindegy mert pár hét és még születik,és ha ugyanazt a nevet adnák esetleg amit mi minket nem zavar,mert mindenki aztmondja milyen szép magyar nevet választottunk,ami nem is hivalkodó nem is tucat 12,
2016. aug. 7. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!