Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem akarom elárulni az ismerős...

Nem akarom elárulni az ismerősöknek a leendő gyermekem nevét, mert félek, hogy lebeszélnének róla, más is volt így?

Figyelt kérdés

Különleges,régi magyar nevet találtam ki a picimnek, jól cseng, 2 neve lesz mind a kettő hát hogy is mondjam,nem mindennapi, nem ilyen tucat-Bálint-Bence-Máté stb, hanem valóban ritka nevek!

talán nem is lehet konkrétan becézni őket, de a szivemhez nőttek, és passzolnak a vezetéknévhez is.

szóval nem merem elmondani,mert akkor tuti azzal jönnak,hogy ez milyen név és satöbbi föleg anyósom meg a közeli rokonok :-(

volt valakinél hasonló a helyzet névügyben?

hogy oldottátok meg?

(a páromnak is tetszik,nem csak nekem)



2012. máj. 29. 22:31
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
100%

Még nem jön a pici, de nekünk is van egy fiú nevünk ami nekünk tetszik, mindentől függetlenül, de nem néznék jó szemmel.:S

Szerintem ne hallgass másokra, ha nektek kettőtöknek tetszik akkor csak azért ne adjatok egy tucatnevet, hogy mindenki örüljön.

Itt sem akarod elárulni mi az a név?

2012. máj. 29. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
94%

Mostanában mindenért negatívat kapok,remélem ezért is.

Nálunk ugyan ez volt a helyzet. Mátyást akartuk adni az elsp fiúnknak. Apukám szimplán vett egy kakast és elnevezte Matyinak. Ezután természetesen nem adhattuk ezt a nevet. Azóta még született 2másik babánk is,a nevüket csak én és a párom tudtuk. Aztán ezek lettek a nevek: Árpád,Viktor,Kornél.

Ti milyen nevet választottatok?

2012. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az a lényeg, hogy nektek tetszen. Ha úgy gondolod, hogy ezzel a névvel együtt lehet élni, akkor adjátok neki bátran és ne hagyd magad lebeszélni róla. Milyen nevekről van szó egyébként?
2012. máj. 29. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
100%
Azt mondhatod, h nem találtatok még ki nevet, majd akkor neveztek, ha meglátjátok a babát. Van olyan, aki csak a szülőszobán találja ki. Egyik ismerősöm pl a szülésznő nevét adta a lányának, mert olyan kedves volt velük.
2012. máj. 29. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%
Egy ismerősöm Koppánynak nevezte el a gyerekét, egy másik meg Káinnak, mert különleges és ritka nevek....
2012. máj. 29. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Ne foglalkozz senkivel, ő a Ti kisfiatok és ez egy életre szóló döntés ami csak kettőtökre tartozik :-) Az én választott lányneveimre is mindenki azt mondta hogy nem tetszik neki. Hát engem abszolút nem érdekel :-) Én inkább amiatt aggódtam hogy "ellopják" a neveimet....hiszen nehéz manapság ritka de szép nevet találni.
2012. máj. 29. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Mi a másodiknál nem fogjuk elmondani senkinek, majd azt mondjuk, még nem döntöttünk, legyen meglepetés, stb.

Elsőnél elmondtuk. Nem volt semmi belőle, de utáltam, hogy már a nevén szólították, míg a pocakban volt, mikor még nem is volt biztos a név ("És hogy van a kis XY a pocakban?")

Szóval így fogom megoldani.

2012. máj. 29. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:
100%
Ugyanez a helyzet nálunk is, a fiam nevére először mindenki csak húzta a szájat mikor mondtuk, most mar valamennyire megszoktak, de apukám pl. meg most is teszi a megjegyzéseket. Most varjuk a kislányunkat, és az ő nevet nem is mondjuk senkinek, majd csak ha megszületik, mert nem akarjuk , hogy beleszóljanak.
2012. máj. 29. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%

Nem kell elárulni, legyen csak meglepetés nekik. Így nektek is könnyebb. Nehogy hagyjátok magatokat lebeszélni, butaság lenne. A ti babátok lesz!

Nálunk az anyósom akart mindenáron Ilonát a lányunknak, de mondtam, hogy nekem nem tetszik (őt így hívják). Erre bevágta a durcát, hogy neki meg a mi nevünk nem tetszik (Dalma). Mondtam neki, hogy akkor így járt, és kész. Hát nem tetszett neki, de ne szóljon már bele :D


Aztán a kisfiunkkal sejtettük, hogy ez lesz a helyzet megint, mert ő is ritka, különlegesebb nevet kapott. Annyit mondtunk mindenkinek, hogy kisfiú lesz, a neve még kétesélyes. De ennyi. Aztán mikor megszületett, akkor szóltunk mindenkinek, hogy megszületett a kis Medárd 3300grammal és 55cm-rel :D


Ha nektek tetszik, adjátok azt, és kész :)

2012. máj. 29. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
54%

Mondd azt, hogy Kata lesz vagy Bálint, aztán kész.

Ha megszületik, majd megmondod az általad választott nevet.

Egy barátnőmék mindenkinek azt mondták, hogy meglepetés a név, és sokan bosszantották is őket, hogy nnnna mondd már el.

Ezért én inkább bekamuznék valamit.

2012. máj. 30. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!