Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Második terhességnél mit...

Második terhességnél mit csináltatok másképp, mint az elsőnél?

Figyelt kérdés
Gondolok itt akár a terhesség alatti vizsgálatokra, kórházi csomagba más került-e, vásároltatok valamit, amit először nem, de kiderült, hogy jól jött volna....minden érdekel :)
2016. júl. 25. 09:43
 1/4 anonim ***** válasza:

7 éve az első terhességemnél nem voltak teljesen megfelelőek a körülmények, így pl a dolgok megvételének nagyrésze a legvégére maradt. A gyerekágy is csak akkor lett összeszerelve, amikor én már a kórházban voltam, szóval semmi sem olyan volt, ahogy az ember azt elképzeli.

Most megint babát várunk, és most mindent tudok úgy csinálni, ahogy szeretnék. Még csak 14 hetes vagyok, de pont tegnap rendeltem egy cumit meg egy cumisüveget, mert csak úgy "miért ne". Alig várom, hogy kiderüljön fiú-e vagy lány, és akkor elkezdek vásárolgatni is.

(Ami a gyakorlati részét illeti: most nem lesz pelenkázónk. Az első gyerkőcnél 2 hónapig tudtam használni, mert utána nem is fértünk el rajta rendesen, meg amint nekiállt forgolódni, féltem, hogy beüti magát, szóval onnantól csak a helyet foglalta, mert az ágyon pelenkáztuk.)

2016. júl. 25. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

1. Rossz volt a pelenkázótók. Az elsővel én is szívtam, aztán lecseréltem a lapot. Én magas vagyok, nekem macera lett volna az ágyon pelusozni.


Nekem a két kicsi között közel 3 év lesz, pár hónapja találtuk ki, h szeretnénk még egyet, sok mindent eladtam. Nálunk inkább a mit veszek rész lesz az érdekes, itt lesznek változások.

Kórházba én vettem egy teljesen új, smokkolt derekú nadrág készletet, ennél a babánál low rinse leggingseket fogok venni, azt később is kényelmesen tudom hordani és terhesség alatt is szuper lesz. (márciusra várjuk)

Az összes többi az nem kórházas, azt hagyom most :-)

2016. júl. 25. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem hiszem hogy bármit ugyanúgy csináltunk volna. A fogadott orvoson és a kórházon kívül minden más volt.

Kevesebb vizsgálat (nem azért mert mi nem akartunk többet, hanem az elsővel küldtek többre), koràbbi vásárlás és szobafestés. Az elsőnél m.víz szivárgás közben pakoltam be a kórházi cuccokat, a másodikkal ez már a 37. héten megvolt mert az orvosom biztosra vette hogy előbb szülök (végül s kiírt napon "előre" megbeszélten indították). A csomagba azért került más mert az első a tervezett vásárlás előtti napon született, úgyhogy a párom csak utána ment el beszerezni a babának a dolgokat.

Nincs olyan ami akkor nem volt de jól jött volna, most vannak olyanok amiket az elsőnél használtunk de most elő sem vettük.

2016. júl. 25. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

(Bár ha úgy vesszük a kórház sem ugyanaz volt mert pár héttel azelőtt adták át az új épületet mielőtt először mentem volna, úgyhogy még ebben sem volt meg a 'rutin'

#3)

2016. júl. 25. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!