Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Apás szülésnél hol ül az apa?

Apás szülésnél hol ül az apa?

Figyelt kérdés
A fejemnél? Vagy telibe nézi az egészet a lábamnál? Adnak neki vmi széket?
2016. júl. 26. 15:59
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
52%

Oda áll, ahova akar ill. engedik (ha te nem akarod, hogy nézze, megbeszélitek). Alapesetben a fejednél, mondjuk onnan is rálát.

Nálunk nem adnak széket.

2016. júl. 26. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk a fejemnél az ágy mellett volt egy szék, igy nem látott telibe mindent ha nem akart.
2016. júl. 26. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Gondolom ahol szeretne. Nekem a legvége előtt császár lett, azon nem lehetett ott (Győrben nem engedik, de nem is bántam). Előtte viszont ott volt, míg normál szülésként zajlottak a dolgok. Adtak széket is, én labdán vajúdtam, meg is mutatták neki, hogy tud engem megtámasztani, mögém ülni, stb.

Én azt mondtam neki egyébként, hogy maradjon a fejemnél. :) Csak ugye nem úgy lett.

2016. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
36%
Nálunk az ágyam bal oldalán, nagyjából középen volt egy szék, ott ült apa. A doki és a szülésznő a másik oldalon illetve elöl a lábamnál dolgozott.
2016. júl. 26. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

Nálam bolt egy szék oldalt, úgy a mellkas-nyak magasságában. De ez hosszú idő, apa közben állt itt is, ott is, volt wc-n, meg büfében, tartotta a fejem rókázás közben és igen, (mert ugye erre irányult a kérdésed), előbb pillantotta meg a gyermekünk arcát, mint én :)


saját döntés, a kórház dolgozói ebbe nem szólnak bele, ha csak nincs útban a férj :). nektek kettőtöknek kell előre megbeszélnetek, hogy hol lesz... :) nálunk apánál azt találgatták, h vagy mentős vagy tűzoltó, mert mások a tizedétől is ájulnak vagy kirohannak...

2016. júl. 26. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
ahol akar..gondolhatod hogy nem kötözik oda egy szék elé a lábad közé, hogy "tessék nézni apuka, ha már annyira akarta!!!" :) rugalmasan képzeld el..nálunk úgy volt hogy bent marad aztán mégis ott helyben mondta hogy a tolásra ki megy az ajtó elé, a vajjúdás alatt bent volt, de amikor a vizsgálatok zajlottak, akkor leült egy fotelba nekünk háttal...
2016. júl. 26. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Nálunk meg azóta is azon röhögünk, hogy annyira beleélte magát a helyzetembe, hogy rájött a hasmenés (miután én beöntést kaptam). Kiment a wc-be, mikor én már a szülőszobán voltam. Erre kérdezi 5 perc múlva a szülésznő, hogy hol van apuka? Mondom wc-n. Igen? Biztos ez??? Mondom miért...?! Mert hogy az előző apuka is ugyanezt mondta, és utána nem találták meg sehol, hát felvette a nyúlcipőt és hazaszaladt.. pff ekkora nyulat mondom.... de az én férjem tényleg a wc-n volt,aztán visszajött hozzánk!!! :D:D:D
2016. júl. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

:D jó sztorik!

Sztem en megse akarok apas szulest...:D

2016. júl. 26. 18:51
 9/12 anonim ***** válasza:

A mi esetünkben is a fejemnél állt a férjem. Szerencsére nagyon nyugodt típus, nekem jót tett, hogy végül ott volt (pedig eredetileg nem terveztünk apás szülést).

Az volt a lényeg, hogy ne zavarja a dokit/szülésznőt, meg nyilván nem is akarta teljesen élesben látni a lenti csatateret. :) Valamennyit persze így is látott, mai napig elmélkedik rajta, hogy milyen cuki volt, amikor meglátta a fejecskét, csak még mindig fura neki, hogy "az" ott kifért. :)

2016. júl. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Azert nagyon jo tud am lenni. En orakon at vajudtam, nagyon erps fajasaim voltak. nem volt fogadott szulesznom, az orvos csak a kitolasi szakaszban van aktivan jelen es a szulesznonek sok dolga van, be-bekukkant, ranez a monitorra, de amig nem tagulsz eléggé, o se marad melletted. Ha nincs apa, orakat toltesz egyedul fajdalmak kozepette...

5.

2016. júl. 26. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!