Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Abortusz után ha újra teherbe...

Abortusz után ha újra teherbe esek lehet valami baja a picinek?

Figyelt kérdés
Május 10.-én volt abortuszom a volt barátomtól ( nem voltunk együtt akkor már) úgy, hogy szándékosan csinálta a dolgot ezért nem tartottam meg. Viszont azóta megtaláltam az igazit akivel nagyon egy hullámhoaszon vagyunk minden téren és babát szeretnénk. Azt szeretném tudni, hogy ez a műtét befolyásolhatja-e a baba fejlődését ha esetleg megfogan vagy lehet-e valamilyen komplikáció ami a fejlődését gátolja. Kritizáló kommentek nem erdekelnek. A valaszokat előre is köszönöm. L 24

2016. júl. 29. 18:34
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
87%

Viszont azóta megtaláltam az igazit...


:)


Muszáj egy-két hetes kapcsolatra gyereket vállalni?

2016. júl. 29. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Mint írtam nagyon egy hullamhosszon vagyunk. Mar régebb óta ismertük egymast egyébként.
2016. júl. 29. 18:41
 3/18 anonim ***** válasza:
71%

A mai modern orvosi eljárások mellett igen csekély a valószínűsége, hogy egy korábbi terhességmegszakítás kedvezőtlenül befolyásolja a későbbi teherbeesést. Persze az orvosi utasításokat be kell tartani, gondolok itt elsősorban arra, hogy egy ilyen beavatkozás után bizonyos ideig (sajnos nem tudom, hogy meddig) nem javasolják az újbóli teherbeesést. Szóval, ha betartod a "böjti" időszakot, nem lesz semmi hátráltató tényező abból, hogy volt egy abortuszod.

Rengeteg esetről tudok, ahol a terhességmegszakítás után (legyen az a nő saját döntése miatti, avagy egészségügyi értelemben indokolt beavatkozás) semmi probléma nem volt a teherbeeséssel a későbbiekben.

2016. júl. 29. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
51%

Nem valószínű, a fejlődéssel semmiképp. A méhszájjal lehetnek problémák esetleg az erőszakos tágítás miatt, de manapság már ritka az abortusz utáni terhességi komplikáció.


Szegény előző gyermeked...

2016. júl. 29. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
66%
Ennek a picinek reméljük nem lesz semmi baja, feltéve, ha nem mész vele is abortuszra.
2016. júl. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
55%

Hú,hát akkor visszafogom magam és nem tartok hegyi beszédet,úgyse hatna meg,ráadásul kérted is hogy kíméljünk az ilyen válaszoktól,szóval szigorúan a biológiai oldalát nézve:Mivel Magyarországon nem létezik még a tablettás abortusz, ezért mindenkinek aki átesik a műtéti abortuszon,annak számolnia kell azzal,hogy megugrik a vetélés kockázata.Ez azért van,mert a tágítás során sérülnek a méhszáj izmai(ennek mértéke természetesen mindenkinél más)és a következő terhességnél előfordulhat hogy előbb megnyílik a méhszáj és így elvetél a kismama.

Másrészt számolnod kell azzal is,hogy ez egy elég komoly műtét,még ha nem is érzékeled annyira, a szervezetet igenis megterheli.

Az általános álláspont az,hogy legalább 3-4 hónapot érdemes várni,bár előbb is képes lennél teherbe esni,de a szervezetedet nem biztos,hogy ki kéne tenni ekkora terhelésnek.

Én azt javaslom,hogy ha ilyen terveitek vannak,akkor koncentrálj arra,hogy minél egészségesebb legyél.Szedj vitaminokat,egyél egészségesen,pihend rendesen ki magad,hogy a tested megfelelően tudjon regenerálódni.És persze nagyon vigyázz az esetleges fertőzésekkel.

2016. júl. 29. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
46%
Jaj na az ilyenektől kap az ember hülyét.Értsétek már meg hogy ami bennetek van az a tiétek is .Tipikus az a fajta aki gyereket szül aztán megbánja.
2016. júl. 29. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:
Újabb abortuszra semmi esély. Akarjuk ezt a babát és köszönöm a valaszokat. Megfogadom.
2016. júl. 29. 19:05
 9/18 anonim ***** válasza:
45%
Nem érdemelsz meg még egy életet. Egyet már megöltél. Ha szelektálsz, az a te bajod, de élet végéig tartó meddőséget kívánok.
2016. júl. 29. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

9/9

A sajat szegenységi bizonyítványodat mutattad be most csak. ;)

2016. júl. 29. 19:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!