Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mit tegyek? 17éves vagyok és...

Mit tegyek? 17éves vagyok és teherbe estem!

Figyelt kérdés
A barátomnak még nem mertem elmondani amíg nem tudom mit tegyek vele. Sosem akartam abortuszt de félek hogy túl fiatalok vagyunk és nem akartok úgy gyereket szülni, hogy nem tudom ellátni. De félek az abortusztól és a barátom reakciójától is !

#baba #terhesség #sos abortusz
2015. szept. 19. 12:05
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
56%
két lehetőséged van: megtartjátok és felelősséget vállaltok a butaságotokért, vagy pedig megfutamodtok, és elvetetitek. Direkt írtam többes számban, ez kettőtök döntése. Mindenesetre hamar kell döntened, szólni a szüleidnek, mert ha az abortuszt választjátok, minden nappal egyre fejlettebb az a pici ember benned, egyre több mindent érez. Én megtartanám, de ez én vagyok.
2015. szept. 19. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
59%
Itt nem a barátodtól függenek a dolgok,hanem a szülőktől,ugyanis 18 év alatt kell a beleegyezésük az abortuszhoz.Nekik mondd el.
2015. szept. 19. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
58%

Ez csak félig igaz, utolso. A kérdező a szülei akarata ellenére is dönthet az abortusz mellett vagy ellen, ilyenkor a gyamhivatalhoz kell fordulni. Csupán egyszerűbb, ha a szülővel azonos nevezőn vannak.

Én ennyi idősen, munka, végzettség, önálló laka/albérlet nélkül nem vállalnék munkát. Ha félsz a barátod reakciójátol, akkor nyilván ő nem akar még gyereket. Az én véleményem az, hogy gyerekként, nullára, szülők nyakára, apuka akarata ellenére gyereket vállalni nagy butaság.

2015. szept. 19. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Igazad van hármas,rosszul fogalmaztam.Nem vagyok abortuszpárti,sem ellenző.Tehát bárhogy szeretne dönteni,a szülei kellenek hozzá.Mert ha megtartja,akkor támogatni kell lelkileg,de még jobban anyagilag.De ha nem tudják vállalni,akkor a kérdező nagyon nehéz helyzetben lesz.Hiszen se végzettsége,se munkája,se külön lakása.Viszont,ha ezek a párjànak megvannak,akkor mehetnek albiba,kezdeni a saját életet.
2015. szept. 19. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Persze, nyilván az a legjobb, ha egy nevezőn vannak, csupán azért írtam, hogy ne gondolja, a szülők akarata mindenek felett áll.

Én amúgy ahogy írtam is, ilyen esetben az abortusz mellett szavazok, viszont ezt sosem mondanám a gyerekemnek. Ez egy olyan döntés, amihez egyedül neki van joga. Én nem vállalom azért a felelősséget, hogy ő utólag úgy érezze, miattam döntött úgy, hogy elveteti /megtartja. Tamogatnam bárhogy döntsön

2015. szept. 19. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Mit tegyél?

1. Mondd el a pasidnak.

2. Mondjátok el a szüleiteknek.

3. Vállaljátok a felelősséget. Ha ez abortuszt jelent, akkor azt, ha a gyerek felnevelését, akkor azt. Erről a szüleitekkel kell elbeszélgetni.

2015. szept. 19. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
47%

1: abortusz

2: megszulod, es orokbeadod

3: megtartod

Ezek a lehetosegeid. Ha voltal olyan felnott hogy vedekezes nelkul hagytad magad felcsinaltatni, akkor mostmar ahhoz is legyel felnott, hogy elmondod, es eldontod mi lesz, lehetoleg minel hamarabb.

2015. szept. 19. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
63%
17 éves voltam mikor megszületett a lányom. Most ő 17 éves és boldog vagyok,hogy volt bennem annyi felelősség ,hogy vállaltam Őt.
2015. szept. 19. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
54%
Osztálytársam 16 volt amikor szült. Nem volt akkortájt komoly, de jó anya lett, barátja sem volt még 18. Suli után a srác elment dolgozni, a lány pedig magántanulóként folytatta a sulit. A szülők segítettek nekik. Ne vetesd el, ha már becsusszant a baba, akkor már felelősséget kell, hogy vallaljatok érte. Menni fog:)
2015. szept. 19. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
45%
Nekem is volt osztalytarsam, aki már az általános iskolai ballagason terhesén vett részt. Azóta 40 éves, 4 gyereke van három apától, semmilyen vegzettsege nincs és sose dolgozott.
2015. szept. 19. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!