Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nekem most állapították meg,...

Nekem most állapították meg, hogy csak két ér van a köldökzsinóromban. Most 19 hetes terhes vagyok. Milyen problémák lehetnek ebből? Lehet ettől még egészséges a babám?

Figyelt kérdés
2008. szept. 30. 08:10
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
Ne haragudj a kérdésért, de nem dohányzol véletlenül? A férjem volt felesége mikor a nagyobbik lányukat várta napi egy doboz cigit elszívott, és ettől csak egy ép ér volt neki a köldökzsinorban. De végül nem lett semmi baja nem lett a babának. Hogy mi lehetett volna azt sajnos nem tudom.
2008. szept. 30. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
40%

Persze, hogy lehet na aggódj!

HA kevés lenne neki a két ér az már korábban kiderült volna :(!

Egy egészséges 19 hetes babód van!!!

Üdv: 24 hetes Anyahajó

2008. szept. 30. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Olvasd el itt az első két választ: [link]
2008. szept. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
66%
Semmi probléma! Tényleg ne aggódj. Ez sűrűbben fordul elő, mint gondolnád.
2008. szept. 30. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim válasza:
100%

Szia! Nekem is kb. ennyi idősen vették észre, hogy csak 2 ér van a babám köldökzsinórjában. Azt mondta a doki, hogy ne aggódjam túl, nem olyan nagy probléma, csak kicsit jobban oda kell figyelni a babóra, ugyanis előfordulhat, hogy kevesebb táplálékot kap (persze csak LEHET!) és akkor hamarabb meg kell születnie. Én már 35 hetes vagyok, a babám 2,5 kg és gyönyörűen fejlődik. Egyél sok vitamint, figyelj oda a kiegyensúlyozott táplálkozásra és biztasd az orvosod a sűrűbb UH kontrollra (Én azóta 3 hetente jártam!). És persze pozitív gondolkodás!

Jó babaváást!

2008. szept. 30. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
47%
Márpedig igenis aggódj! A Doctus venosus hiányzik valószínűleg és ez szívrendelenességet okozhat szülés után.
2008. szept. 30. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Amúgy pedig nem dohányzom!
2008. okt. 1. 09:26

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!