Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mennyi az esélye, hogy idősebb...

Mennyi az esélye, hogy idősebb a terhességem a gondoltnál?

Figyelt kérdés

A menstruációm nem szolgált alapul, rendszertelen volt, és aszerint három héttel "idősebbnek" kellene lennem. Március 27-én volt az utolsó mensi első napja, május végén teszteltem pozitívat, akkor 4 hetes terhességet állapítottak meg, épphogy látszott valami az UH-n. Június 6-án hat hetes terhességet mondtak a "baba" méretei alapján. Ekkor egyértelmű volt, hogy nem jöhet szóba a mensi valós dátuma, mint alap.


A 12. heti UH-n pontosítottak, akkor egy héttel idősebbnek tituláltak, szintén a baba méretei alapján tehát 12. helyett egyből 13. hetet mondtak.


Most volt a 17. heti UH (magánban), minden rendben volt, a doki nem változtatott a szülés kiírt időpontján. Ami furcsa nekem, az az, hogy a baba súlya majdnem kétszer akkora, mint ahogy azt az ilyen babás-mamás oldalak írják, illetve az is feltűnt, hogy első babásként eléggé korán kezdtem érezni a mozgásokat, a 15, héten. Mostanra minden nap érzem a mozgást (és ennek kimondottan örülök is). A sógornőm ültette a fejembe a gondolatot, hogy nem lehet: idősebb a terhességem a most gondoltnál? A doki majd biztos pontosítani fog, ha aktuális lesz, de addig is kíváncsi vagyok a tapasztalatokra, véleményekre!


2016. aug. 16. 10:23
 1/2 anonim ***** válasza:

Nézd, senki nem tudja pontosan megmondani, hogy mikor fogant a babája, max. ha egyetlenegy alkalomból jött össze.

A baba méreteire pedig a 12. hét után nem kell adni, ugyanis csak a 12. hétig fejlődnek egyformán a babák, onnantól minden baba saját magától függően fog fejlődni. És ez eredményezheti azt is, hogy egy baba akár 2 héttel is nagyobb vagy kisebb lesz az átlagtál, ami nem jelenti azt, hogy a terhességi kor nem megfelelő. Nekem 33 hetesen a kisfiam méretei 36 hetes babáénak feleltek meg, de szó sem volt arról, hogy korábban fogant volna, mindösszesen genetikailag nagyobb volt, 3960 grammal született meg a 38. héten (toxémia miatt császároztak). Viszont pozitív teszt utáni héten voltam orvosnál, csak petezsák látszódott, 1 héttel később szikhólyag, utána héten volt csak szívhang. Vagyis ha nálad is a szívhang akkor volt, amikor nagyjából a menzesz alapján számolt hetekben az általában lenni szokott, akkor a babád mindösszesen jobban fejlődik most az átlagnál, de nem vagy hetekkel idősebb terhes.

2016. aug. 16. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:
Értem, köszönöm! Ez megnyugtat! Szívhang a 6. héten volt, az utólag módosított dátum szerint 7. hét (ez mensi szerint azonban 9-10. hétnek felelt volna meg, viszont akkor lehetetlen lett volna, hogy a legelső UH-n csak petezsák látszódjon, szikhólyag és minden más nélkül).
2016. aug. 16. 10:39

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!