Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi a véleményetek arrol ha...

Ottiliaa kérdése:

Mi a véleményetek arrol ha valaki nagyon fiatalon (15 évesen) lesz anyuka?

Figyelt kérdés
Pl. a gyerek megszületése után milyen lehetőségei vannak, akár tanulmányi akár egyéb területeken.

2016. aug. 18. 12:47
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
79%
Nyilván ennyi idősen csak úgy tudja bevállalni a babát, ha a szülei vállalják. ÉS ha megvan a szülői támogatás, akkor a többi sem gond (tanulni később munkát találni pályakezdőként).
2016. aug. 18. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
82%
magára vessen
2016. aug. 18. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
84%
15 evesen meg szexelni se kene nemhogy szulni.
2016. aug. 18. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
69%

Sajnálom.

Ha tényleg az anyja akar lenni, nem a "testvére", akkor nehéz dolga lesz.

Ha pedig megfutamodik, akkor a gyereket sajnálom. Minek életre hívni, amikor rögtön eldobják (mert eldobás az is, ha a nagyszülôk nevelik a sajátjukként)?

2016. aug. 18. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
74%
Sőt, ha 15 évesen szült,akkor 14 évesen szexelt. Szuper, mikor valaki az én (meg a többiek) adójára szül! Én nagyon elítélem. Egyébként az, hogy milyen lehetőségei vannak,arról szerintem annyit, hogy eddig sem élt a lehetőségekkel, ha ilyen fiatalon a szexen járt az esze. Aki ilyen korán szül, az a büdös életben nem fog sem tanulni, sem dolgozni.
2016. aug. 18. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
85%

Rendkívüli mód kevés százalékban azon fiatalok száma, akik ilyen fiatalon felelősségteljesen képesek gondolkodni, élni és képesek egy teljesen új élet, sőt, mi több, a saját gyermekük élete felett felelősséget vállalni.


Az átlag - elnézést kérek mindenkitől előre is - fiatalság ilyen korban, mind szellemileg, mind intelligencia szintet illetően még nem érett meg arra, hogy szülő legyen. Ilyen fiatalon az embernek még nagyon-nagyon sok mindent meg kell tapasztalnia és meg kell élnie ahhoz, hogy felelősségteljes ember legyen.


Az én személyes tapasztalatom: ugyan nem 15 évesen, de ilyen 18-19, 20 éves csaj ismerőseim, akiknek gyerekük lett, 12 éves értelmi szinten mozgott... tudnék írni olyan dolgokat, amik kiverték nálam a biztosítékot, hogy saját elmondásuk szerint "Miért is akarnak gyereket...". Én azt mondom, az ilyen embernek nem kell gyerek...


...arról nem is beszélve, hogy - ugyancsak muszáj általánosítanom - az átlag úgy "mükszik", hogy fiatalon szülnek, utána keseregnek, hogy oda lett a fiatalságuk (WTF?! Gyereked van és keseregsz, ahelyett, hogy örülnél neki? Minek lett gyereked?!), vagy gyereket szülnek és eljárnak bulizni, miközben a gyerek egészen öt-hat éves koráig a szülőkkel él... ésatöbbi...


Bocs, de én abszolúthe ellenzem az ilyen fiatalon való szülést... persze nem vetetném el, mert az milyen már, csak... basszus, gondoljátok át inkább! Sz'tem.

2016. aug. 18. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%
Esze nem sok.
2016. aug. 18. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:
Köszönöm a véleményeteket! De ahogy látom mind negatívak. Most így elmondom nektek, hogy én szültem 15 évesen egy egészéges kisfiút, aki ma már három és fél éves. És egyáltalán nem bántam meg, hisz ő számomra egy igazi áldás. Azóta iskola elsőként leérettségiztem, sőt most itt helyi egyetemen mérnöknek tanulok. Igen és a szüleim egyáltalán nem álltak mellettem, mind ahogy azelőtt sem, hogy babát vártam volna. Csak azt akartam evvel mondani, hogy a korai anyaság nem minden esetben rossz. Igaz, hogy a gyerekvállalás még korai, de attól függetlenül nem elitélendő. :)
2016. aug. 18. 13:45
 9/30 anonim ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező, pontosan ezért írtam, hogy elnézést kérek mindenkitől, mert nem mindenki olyan érett gondolkodású, mint te vagy. Nem szeretek általánosítani, mert nem szép dolog, de sajnos meg kell tennem, mert az esetek 99%-ban az fordul elő, amit írtam (saját tapasztalataim szerint), de örömmel olvastam az írásodat :) Te vagy az egyik példa arra, hogy vannak kivételek :)


Büszke lehetsz magadra, szép eredmény, amit elértél, és nagyon erős a lelked, hogy egyedül (szüleid nélkül) felnevelted :) Sok boldogságot, s csak így tovább!

2016. aug. 18. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 anonim ***** válasza:
90%

Azt még tedd hozzá, hogy azóta is boldogan együttélsz az apjával, úgy hihetőbb.

Semmivel se támogattak a szüleid, de tudták gyerek mellett tanulni és főiskolára járhatsz.

Jajj várj, kitalálom! 15 éves korod óta dolgozol és eltartod kettőtöket.


A kérdést is csak azért írtad ki, hogy dicsekedhess.

2016. aug. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!