Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mióta terhes vagyok, elhagytak...

Mióta terhes vagyok, elhagytak a barátaim. Jártatok így? Olyan egyedül érzem magam. Teljesen magamra maradtam, pedig boldog vagyok és örülök a bébinek de a párom is alig van itthon és nagyon magányos vagyok. Szülés után elmúlik ez?

Figyelt kérdés
2010. ápr. 20. 09:55
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Szia!Ez sajnos elég sokszor előfordul.Én is eljöttem 6 hetesen táppénzre,feküdnöm kellett,nem tudtam menni semerre,és szépen lassan elfogytak az úgynevezett barátok.Egy pár emberrel tartom a kapcsolatot,de volt olyan úgynevezett legjobb barátnő,aki pár hónapja eltünt,meg se kérdi mi újság velünk.Szülés után gondolom jobban járunk mindenfelé,nem érzed majd egyedül magad.36 hetes kismami
2010. ápr. 20. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
68%

Szia,


Sajnálom hogy ezt érzed, és ezt kell átélned, próbálj arra gondolni hogy ez amiatt van mert a Ti élethelyzetetek megváltozott, Ti már család lesztek, sokkal felelősségteljesebb életetek lesz mint az esetlegesen még gyermektelen, vagy netán szingli barátoknak.

Talán ők is úgy vanna vele, hogy amilyen programokat csinálnak az nektek nem fér bele, főleg ha megérkezik a baba akkor időd sem lesz sokmindenre, de meglátod úgyis melletted lesznek majd, biztos mennek babalátogatóba és nagy bszélgetésekre. Aztán majd amikor náluk is jön a kisbaba, ismét közelebb kerültök egymáshoz.

Személyes tapasztalat: nekem a barátnőim között vannak még szinglik, gyermektelenek és mi is kicsit eltávoldotunk némelyikkel, de ez természetes hiszen ők ulzini járnak, füstöt helyekre ülnek be, nem várhatom el tőlük hogy ne tegyék hiszen az ő életük ez, az enyém meg hogy ottohn a férjemmel beszéljünk a kis pocaklakóhoz egy meghitt vacsi közben. De ennek ellenére is, ha találkozunk a lányokkal, azért jükat beszélgetünk és titkon már alig várom hogy náluk is jöjjön a komoly párkapcsolat és a kisbaba, amikor majd együtt tologatjuk/sétáltatjuk a babkáat a parkban :))


Ne szomorkodj, boldogan várd a babádat és ha úgy érzd nagyon egyedül vagy, hívd át a barátokat egy kis pizzázásra vagy társasozásra, attól függően mit szerettek egyótt csinálni :)

25 hetes kismama

2010. ápr. 20. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
41%
(és bocsánat a hibákért de túl gyorsan gépelek néha :))
2010. ápr. 20. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
51%

az úgy nevezett legjobb bnőm azót mióta terhes vagyok,nekem is szinte tojik a fejemre.itt látszik,ilyenkor h ki az az igaz babrát.ő nem arra már rájöttem.viszon tegy-két babás barátnőmmel kezdem újra felvenni a kapcsolatot.


36 hetes km

2010. ápr. 20. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
58%
szerintem az a baj, h nem tudnak veled mit kezdeni, néha a várandósokat úgy kezelik, mint valami halálos betegeket, ne mondjuk el neki, ne hívjuk el....valahogy azt gondolják, h bármi külső ingertől megszül az ember, szülés után, meg a gyerekkel nem tudnak mit kezdeni a babátlan barátnők, megoldás az ha Te próbálsz valami programot szervezni, mutasd meg, h nem meghalni fogsz, hanem a világ legcsodálatosabb élményét készülsz átélni, hagyd h osztozzanak az örömödben!
2010. ápr. 20. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
menj kismamatornára, nálunk a védőnők szerveztek kismamaklubot, neten találsz fórumokat, ismerkdj ott! csak akkor változik meg a helyzet, ha teszel érte!
2010. ápr. 20. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Tényleg olyanok, mintha beteg lennék vagy nem is tudom. Az egyik fagyizni sem jön el velem, mert mi van ha akkor jön rám a szülés. Tornára nem járhatok, külső és középső méhszájam már nyitott és a végén járok.
2010. ápr. 20. 11:48
 8/9 anonim ***** válasza:

Én 38 hetes vagyok,nekem is van olyan barátnőm aki kb. kétszer hivott fel a terhességem alatt pedig öt akartam keresztanyunak(DE MÁR SZÓ SE LEHET RÓLA)én is kicsit magányosnak érzem magam,hisz emberek közt dolgoztam,no nem baj ha meg lesz a babám, remélem mindent potolni fog!

kellemes babavárást neked,és könnyű szülést

2010. ápr. 20. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
82%

Azért gondolj bele ilyenkor te változol meg, nem ők. Neked kéne egy kicsit alkalmazkodni hozzájuk.

-lehet hogy állandóan csak terhességről, gyerekekről beszélsz.

- lehet hogy lenézést éreznek rajtad (ahogy az egyik válaszóló mondta: hogy hát te már "magasabb szintre" léptél" mert családod van stb, de ez nem igaz ettől te nem vagy jobb)

-lehet hogy nem szeretik a gyerekeket, csak eddig nem mondták mert nem volt téma most meg nem akarnak megbántani

-lehet hogy irigyek mert nekik nem jön össze...

-lehet hogy nem tudnak veled és az állapotoddal mit kezdeni.

-lehet hogy sosem érsz rá, vagy semmilyen program nem jó, ezért egy idő után már nem próbálkoznak.

-lehet még egy csomó dolog! Tőlük kéne megkérdezni! Mert sok kismama elvárja hogy ugyanúgy legyenek barátai mint előtte. Csakhát a barátság nem csak arról szól, hogy várod hogy adjanak és te semmit nem adsz mert neked a gyerekkel kell lenni. Nem azt mondom hogy ne a gyerekkel foglalkozz, csak ilyenkor el kell fogadni hogy eltávolodnak és nem szídni kell őket hogy rossz barátok.

2010. ápr. 20. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!