Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha nem tudok pénzt adni...

Ha nem tudok pénzt adni szülésnél vagy keveset adok bunkók lesznek?

Figyelt kérdés
Egyszerűen minden elment babaszobára,kellékekre,ruhákra..és pont hónap legvégén szülök.
2016. aug. 23. 18:41
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagy köteles fizetni eleve. És amúgy is utólag fizetsz, ha fizetsz. Nekem sem volt fogadott orvosom, de nagyon nagyon kedves volt velem a doktornő, amikor szültem. Utólag akartam adni neki pénzt, de nem is fogadta el. Bár sajnos tudom, hogy ritka az ilyen.
2016. aug. 23. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Nem lesznek valószínűleg azok. Én nem adtam semennyit. Az egyik orvos bunkó volt, de az azzal is az volt, aki megfogadta őt (mellettem szült a kismama, aki megfogadta, így hallottam). De a másik orvos, akinél papíron szültem, bár mindkét orvos ott volt, ő viszont nagyon normális volt, a szülést követően is, a varratkiszedésnél is. És a szülésznő is nagyon aranyos volt. Nem vagyunk olyan anyagi helyzetben, hogy adhattunk volna, meg aztán ő a fizetésével megkapja azt, amiért ellátott engem/minket.

Én azt gondolom, hogy orvosfüggő és éppen milyen napja van függő az, hogy valaki kedves-e vagy sem, nem azon, hogy adsz-e pénzt vagy sem.

2016. aug. 23. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
93%

Enged meg, hogy meséljek egy történetet amit én tapasztaltam. 1 hónapja született meg a hágom 3-dik kislánya. Fogadott orvosa volt, jó kezekben, kedvesek voltak vele. 4 ágyas szobában feküdt egy másik hasonló korú anyukával aki szintén akkor szült. Csak ketten voltak a szobában így beszélgettem a kismamával, hogy hogy érzi magát stb..Szóba jött az orvos téma. Elmesélte, hogy anyagilag nem állt úgy, hogy orvost fogadjon fel, így nem volt orvosa. Majd elmesélte, hogy amikor bejött a kórházba szülni és megkérdezték, hogy van-e fogadott orvosa, majd közölte, hogy nincs, akkor kedvesen mondta a nővérke, hogy semmi gond az ügyeletes doki is aranyos, kedves. Félt nagyon, hogy rosszul bánnak vele, hogy semmibe veszik mert nem csúsztatott pénzt. De kellemesen csalódott. Végig nagyon kedvesek voltak vele, az ügyeletes doki még a kezét is fogta amikor sírva fakadt mert annyira félt.. Végig jó kezekben volt. A húgom később mesélte, hogy az ügyeletes doki párszor be is ment a terembe, hogy megnézze jól van a kismama.

Szóval ne aggódj. A legtöbb orvos nem bunkó

2016. aug. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Utólag szoktak fizetni, úgyhogy akkor már nem tud mit tenni. Nekem sem volt fogadott orvosom. Én szülésznőt fogadtam, hisz ő van ott veled végig.

Esetleg ha gondolod, varrat szedésre ahhoz mész vissza, akinél szülni fogsz s akkor kompenzálhatod az "elmaradásodat"

Egyébként durva, de némelyik orvos előre megmondja, mennyi a tarifája. Ott ahol kezdtem a terhességem, közölték (úgy hogy fel sem fogadtam), hogy sima szülés 80ezer, császár 100ezer! Elképesztő!!! A másik városban, ahova költöztünk a baba születése előtt, nincsenek elvárások s 10-20ezret adnak...

2016. aug. 23. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
Én 50et akartam a dokinak es 10et a szulesznonek. A 10 osszejon,a doki meg lehet h akkor kesobb kapja meg...
2016. aug. 23. 19:14
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
De van fogadott orvosod vagy nincs? Mert ha nincs, annak egy forintot sem kell adnod
2016. aug. 23. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Nincs.
2016. aug. 23. 20:19
 8/11 anonim ***** válasza:
81%
Ha njncs fogadott nem vagy köteles adni semmit!Pláne nenm 50ezret
2016. aug. 23. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ha van 50 ezred a szülésrw,akkor fogadj orvost,ne az ügyeletesnek adj,
2016. aug. 23. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Fogadott orvosom vol,a kezdetektol hozza jartam maganba.az elso utan akartunk adni,de nem fogadta el.azt mondta a maganrendelesen a szulest is boven kifizettuk(pedig csaszar volt,utana 9nap korhaz.minden nap bejott,mikor konferencian volt telefonalt napi 3×)

A masodiknal mar nem is probalkoztam a fizetessel.

A harmadiknal sem.

De minden nyavajammal Ot keresem fel,akar a korhazban is,ha surgosnek itelem meg.a harmadik utan O rakta fel a spiralom,a 6 hetes kontrol utan.

Eppen ugyan olyan kedves,segitokesz volt mindig Velem.

Ha nincs is sajat dokid akkor foleg nem adnek.

2016. aug. 23. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!