Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamák, ti hogy viselitek a...

Kismamák, ti hogy viselitek a terhességgel járó változásokat?

Figyelt kérdés

Elsősorban a hízásra gondolok, csak mert én ezerrel számolom a kilókat, igyekszem sokat mozogni, már amennyit bírok, most a 24. héten járok és 6 kilót híztam, azt mondják nem sok, de eleve túlsúllyal kezdtem, és egyre csak arra gondolok, hogy fogom én ezt leadni? mielőtt megtudtam, h baba, fogyni akartam 10-15 kilót, ez most tudom, hogy lehetetlen, de még az elején eldöntöttem, hogy jó, akk ha fogyni nem is fogyok, a súlyomat tartom és akk rendben lesz. Ezt tudtam is tartani a 18. hétig, tényleg elhittem, hogy menni fog, erre most hipp-hopp felszaladt 6 kiló.

Biztos hiúságnak tűnik, amit most leírtam, de nem tehetek róla, így érzek, ennek ellenére odafigyelek, hogy rendesen egyek, mert ez a gyermek számomra egy csoda, de félek, hogy elhagyom magam és szétfolyok, olyan leszek, mint a Nagy Alföld.


2016. szept. 1. 09:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Keress fel egy dietetikust,valoszinuleg etrendi problema van a hatterben...egy jo dieta karban tartana valoszineleg...esetleg beszelj errol az orvosoddal is,mert azert viszonylag gyorsan jott fel az a 6 kilo..

Megmondom őszintén nalam a hiusag is szempont(de geszt. Diabom is van) igy az elején fogytam 3 kilot es jelenleg is azon a sulyon vagyok 30 hetesen..(en is tulsullyal kezdtem)

2016. szept. 1. 09:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Ja,csak a lenyeg maradt ki,kezdetektol 180 g Ch dietat tartom(az elejen a fogyas a hányás miatt volt intenzivebb)
2016. szept. 1. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Szia! 36 hetes vagyok, én jól viselem, de rám csak öt 5 kiló jött fel eddig, pedig vékony vagyok alapjáraton, kaptam is pár megjegyzést. Most kezdek kicsit türelmetlen lenni :D ....Szerintem nézess cukrot (lassan aktuális), mert 6 hét alatt jött fel a 6 kiló, ami ha fokozatosan jött volna, akkor nem is lenne furcsa.
2016. szept. 1. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Túl súllyal kezdtem én is 22 hetes leszek eddig 0 kg hízásnál tartok.. Egyébként szörnyen hangulatingadozós vagyok.
2016. szept. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Hát, igazából a 6ból vagy 3-4 akkor jött fel, mikor bő két hétig fekvőbeteg voltam, ki se tudtam kelni az ágyból, most a maradék 2 meg mióta itthon vagyok, és így gondolom jóval kevesebbet mozgok, mint mikor dolgoztam. Cukrom rendben van, azt rendszeresen mérem, bár a terhelésesnek hnap tudom meg az eredményét, remélem azzal se lesz gond. Látszani egyébként nem látszik semmi, csak a hasamon, hogy kerekedik, a lábam, karom meg mintha még véknyabb is lenne, azokat folyamatosan tornáztatom is, arra is gondoltam már, hogy azok izmosodnak és ugyebár az izom az nehezebb, mint a zsír, de a mérleg akkor is elkeserít, mikor meglátom.
2016. szept. 1. 10:33
 6/9 anonim ***** válasza:

Nem szeretnélek ijesztgetni, de a cukorterhelés megvolt már? Ha még nem (általában a 24. héten csinálják), kérj egy beutalót. Gond nem lehet belőle.

De ha hirtelen ugrott fel a súlyod, és amúgy is túlsúllyal kezdtél, akkor benne van a pakliban a terhességi cukorbetegség is. Nem olyan borzasztó, mint amilyennek hangzik, segítenek egy étrendmintával, kicsit tanulod, hogy számold a szénhidrátot, és nem lesz semmi gond.

Indokolatlan, hirtelen súlynövekedést mindenképp említs meg az orvosnak és a védőnőnek is!


Ezen kívül azt tudom mondani, hogy ez nem jelenti azt, hogy innentől hízni is fogsz. Lehet, hogy most hetekig nem megy fel egy deka sem, vagy pont leadsz egy-két kilót. Főleg a végén, mikor mindenen jár az eszed, csak az evésen nem, és lesz annyi rohangálás, mire minden kész a baba fogadására, hogy bőven lemozgod.

2016. szept. 1. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6. vagyok.


Használj centit! Mérd le a combod, a karod, és ha ott nincs gyarapodás, akkor tényleges hízásról nem beszélhetünk. A mérleg meg azt mutat, amit akar... Elvégre a baba is nő, nem csak te.

Ha a sok fekvés az oka, az le is fog menni pár nap alatt, ha újra elkezdesz aktívabb lenni. Esetleg reggel vagy este elmentek a pároddal sétálni. Később nem sokat lesztek ilyen romantikus kettesben egy darabig. :)

2016. szept. 1. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!


Én hétfőn töltöttem a 25ik hetet. Akkor voltunk terhelésen is. Én is 180g-os CH diétát kaptam. Most kezdhetek neki a számolásnak, evésnek stb. Emellett vérszegény is lettem, pedig nagyon vigyáztam, h jól egyek. Sok gyümölcs, elhagytam a fehér lisztes dolgokat, csak pur pur és teljes kiörlésű vackorokat ettem mégis. A súlygyarapodás nálunk 3 kg, szóval még szerintem nem híztam igazából, de amilyen finnyás vagyok, ezzel a diétával még fogyni is fogok... De ne legyen igazam.

Ahogy írtad is, lehet, h azért szaladt fel hirtelen ez a pár kiló, m feküdni kellett... Ez lemegy szülés után sztem, csak most figyelj oda magatokra.

Ha a véreredményed jó, akkor sima pipa lesz ez a 6 kiló, max védőnőtől kérsz te is ilyen diéta étrendet vagy magadtól tartasz ilyet, bár én nem tenném, ha nem lenne muszáj.


Üdv

25hkm

2016. szept. 1. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát, igazából nekem ez testi adottság is lehet, az az igazság, hogy világ életemben csak mozgással tudtam fogyni, diétát nem tudok tartani, mindamellett nem is eszem sokat, és ezt nem csak én mondom, mások is kérdezték meg csodálkozva, hogy annyi elég volt? ahhoz képest én meg annyitól is úgy éreztem, hogy majd szétdurranok :)
2016. szept. 1. 21:00

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!