Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Első trimeszterben járok és...

Első trimeszterben járok és az oldalamat ill. a hasam bal felét ütés érte. Lehet baja a picinek?

Figyelt kérdés
Tegnap este szerettem volna összebújni a párommal, legtöbbször úgy alszunk, hogy hátulról átölel. Tégnap is így próbáltam elhelyezkedni, de kényelmetlen volt, hogy a karja nyomja a tüdőmet, ezért szerettem volna a csípőmre húzni a kezét, hogy ne nyomjon, erre oldalba vágott és rámszólt, hogy nyugodjak már el végre. Ő ezek után rögtön elaludt, én megértem, hogy fáradt, de ettől még nem kellett volna megüssön. Utána elsírtam magam, de észre sem vette. Ma reggel pedig már nem is emlékezett semmire, mondván, hogy nem direkt ütött meg és, hogy sajnálja, mert ő sosem akart bántani. Erre ma, amikor megjött, elkezdett kérdezgetni, hogy mi bajom. Azt reméltem, hogy tudni fogja, mert eddig azt hittem, hogy ő is elítéli, ha egy terhes nőt megütnek. Valószínűleg rosszul gondoltam. Ma estére elértem, hogy egy korty vizet alig tudok lenyelni, egész nap fájt az oldalam, de fel le rohangáltam, hogy többnyire az ő dolgait rendbe tegyem, mire este 10-kor leültem, hogy egyek elkezdett újból kérdezgetni, hogy mi bajom van, de válaszolni sem merek neki. Eddig sosem emelte fel a hangját, igazán rendes volt velem és nagyon sokat segített a házimunkában is. Most meg hirtelen kifordult magából. Elkezdtem félni tőle. Korábban már volt vetélésem, és most úgy örültem/tünk, hogy összejott, erre megüt. Van így bármi értelme mellette maradnom? Mit csináltam rosszul?

2016. szept. 2. 22:29
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
53%

"Tobbnyire o hergeli fel sajat magat, ha valaszolok neki akar a leg szelidebb hangnemben akkor is uvolt."


Azt rontottad el, hogy ilyen ember mellett bevállalsz egy gyereket. Ez csak rosszabb lesz.

Most oldalba vágott, meg nem hagytad aludni, piszkáltad.

Ha ilyen idegbeteg, lobbanékony típus, akkor apának is pont ilyen lesz. Ezzel azért jó, ha tisztában vagy.

Márpedig egy baba néha baromira idegesítő tud lenni, pl. mikor éjféltől hajnal négyig ordít (mondjuk fáj a hasa, tehát nem ok nélkül, de tenni sokat nem tehetsz, azon kívül, hogy ringatod.) Akkor mit fog csinálni szerinted?

Mert én bele se merek gondolni.


Terhes nőt nem ütünk meg. Ezzel így egyet is értek.

De én hozzáteszem azt is, hogy akit szeretek, azzal nem kezdek el ordítani, ok nélkül, hanem normális hangnemben beszélem meg, ha bajom van.


Jó, hát 15 év házasság alatt nálunk is volt már kiabálás, mondjuk háromszor. De nem mindennapos! És olyan soha nem fordult elő, hogy nekiállunk anyázni, vagy sértegetni a másikat.


Gondolkodj el, hogy egyedülálló anyaként mennyire fogsz tudni helyt állni. Mert ebből előbb-utóbb az lesz! És ha úgy érzed, hogy egyedül nem fog menni, akkor bármilyen szemét dolog is, de gondolkodj el, hogy ilyen kapcsolatba tényleg érdemes-e gyereket vállalni.

2016. szept. 3. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim válasza:

Igaz màr elèg règi a kèrdèsed, de az utóbbi hozzàszólàst leszàmítva egyetlen èrtelmes vàlaszt sem kaptàl ami igen sajnàlatos, mert vègtère is azèrt van ez az oldal, hogy hasznos tanàcsokkal szolgàljunk. Különösen èrtèkeltem a majd, jól odasózós kommentet. Biztos csodás házasságban csodás férjjel él az illető, hogy ilyen könnyelműen beszél arról hogy valakit a párja esetleg enyhe bosszankodásbòl megüt.


Had osszam meg a vèlemènyemet èn is veled, mert nem kevès rossz hàzassàggal, ès együttèlèsre nem alkalmas emberrel talàlkoztam.

Terhes nőt nem ütünk meg, teljesen egyetértek. Annyit hozzá tennék, hogy úgy egyáltalán, ha szeretünk valakit és tisztelünk azt nem ütjük meg. Legyen férfi, vagy nő.


A házasságod egyetlen esélye ezzel az emberrel ezek szerint, ha te mindent elviselsz és az van amit mond. Valószínűleg a párod semmilyen formában nem alkalmas sem a férj sem az apa szerepre, ha a legkisebb feszültségtől bekattan. Én nem szeretek szenvedni, sem tűrni ezért a helyedben rögtön otthagynám. Ilyenkor nincs mire várni. Engem állapotosan tényleg véletlenül hasbavágtak, de nem fájt utána sem az evés sem más. Szóval gondolom ez a barom nem csak úgy véletlenül ütött.

Ha a megszokott stresszkezelési mòdszer nála az üvöltés még akkor is ha a párjáról van szó az már baj.

Ha gondjaink vannak a magánéletben tanácsot kérni jó dolog. De vigyázni is kell, mert hamar nyugszunk meg és folytatjuk tovább. És utána már csak sopánkodásból beszélünk róla mások tanácsát figyelmen kívül hagyva.


Remélem a kisbabáddal minden rendben volt és ez semmilyen kárt nem tett benne. A kicsik a méhben nagyon védve vannak, de azért én ilyen esetben jobban szeretem ezt orvostól hallani.


Remélem azóta nem éltél át hasonlót.

2018. nov. 13. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!