Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Minden terhes nőnek (aki már...

Minden terhes nőnek (aki már nem csak pár hetes, , hanem kb. a 2. trimeszterben jár) mozog azaz lüktet a hasa nyugalmi helyzetben?

Figyelt kérdés
Akár oldalt fekszem, akár csak ülök kinyújtott lábakkal az ágyon hátradőlve mozog, lüktet az alhasam és látszik is és van hogy érződik is. Mindenkinél így van ez aki kismama? Eleinte engem megtévesztett és azt hittem a babám csinálja, de ez nem a baba. De miért lüktet ennyire? Már rendesen idegesít...
2016. aug. 11. 15:36
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Eleinte gyengébb volt aztán ahogy telik-múlik az idő ez egyre erősödött...
2016. aug. 11. 15:37
 2/12 anonim ***** válasza:
84%
Egy főér van ott az lüktet.Mindenkinek.
2016. aug. 11. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
És miért lüktet terhesen? A sok vér miatt?
2016. aug. 11. 15:46
 4/12 anonim ***** válasza:
87%

A nem terheseknek is lüktet...

Tudod,ha nem lüktetne már nem élnél!


De ha arra vagy kíváncsi,most terhesen miért érzed jobban,hát azért,mert a megnövekedett nyomás,ami a növekvő magzat miatt van,nyomja ezt az eret.

Pl.a pulzusodat is akkor érzed,ha kicsit odanyomod az ujjad!

2016. aug. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
A nem terheseknek is lüktet.
2016. aug. 11. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Én is terhesen éreztem/láttam, meg szülés után is egy darabig. Hét hónapja szültem, mostanában már nem rémlik, hogy éreztem volna.
2016. aug. 11. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Hanyadik hétben vagy.? 18-20. Hét körül lehet érezni. Én is ritkán érzem. Izomrángás szerű
2016. aug. 11. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mindenkinek lüktet, az egy artéria. :)))

Csak eddig nem figyeltél rá, vagy volt rajtad kis zsír, így meg a növekvő pocak préseli a hasfaladhoz, ezért látod. Általában a vékonyabbaknál jobban látszik.

2016. aug. 11. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Én vékony vagyok.

Mióta terhes vagyok azóta látszik.


De most már meg tudom különböztetni hogy melyik a magzat mozgást mert ő is jelzett már párszor és sokkal jobb érzés mint amire számítottam. :)


Amúgy 19. hétbe lépek.


Köszönöm a válaszokat mindenkinek!

2016. aug. 12. 10:11
 10/12 A kérdező kommentje:
Van amikor meg nem látszik hogy mozog vagy csak enyhébben ugyanabban a helyzetben. Na és akkor tüsszentettem egyet és egyből megint el kezdett jobban lüktetni...
2016. aug. 14. 14:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!