Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elitélitek azokat akik nagyon...

Elitélitek azokat akik nagyon fiatalon gyermeket várnak? Tudva hogy tudják biztosítani az anyagiakat és szeretnék szerintem semmi gond nincs ezzel. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2016. szept. 4. 14:42
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
82%
Hát én is kötve hiszem, hogy találsz egy 17 évest, aki saját maga biztosítani tudja az anyagiakat...
2016. szept. 4. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%
Hat a 17 eves sem sokkal jobb. Van vegzettsege, fizetese, kap majd GYED-et?
2016. szept. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
81%
Nincs kit elítélni. 17 évesen se szellemileg, se anyagilag nem elég önálló, hogy ez megvalósuljon.
2016. szept. 4. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
72%
Ha megcsinálta és van a családnak lehetősége segíteni, akkor szülje meg és nevelje fel. Csak ne írjon olyanokat hogy 17 évesen maga tudja biztosítani az anyagiakat...
2016. szept. 4. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
25%

Nem ítélem el, éppen neki van a legtöbb szüksége támogatásra. Pl. elmondani a lehetőségeit, mire jogosult, mire nem, mi mennyibe kerül, ezeket nem tudja mindenki. Gondolja át, hogy a fiú marad-e vagy megy, akar-e egyedülálló anya lenni?


Amúgy meg sokan vannak, akik 16 éves koruktól dolgoznak, akár GYED-et is kaphatnak. Ha idősebb fiútól/férfitől van a gyerek, akkor neki meg még régebb óta van munkája. Sokszor van ám olyan, hogy egy idősebb férfi már családot akar, és akkor "behülyít" egy fiatal lányt és teherbe ejti. Az anyagiakat meg biztosítja, csak legyen aki szül neki. Itt sem ítélném el, ez inkább butaság szegény lány részéről.


Amúgy meg másnak mért fáj, ha a tinianyát a szülei tartják el?? Az a szülők gondja, nem a tiétek és nem az enyém. Ismerek olyat, ahol több generáció együtt lakik. Nem azért mert szegények, hanem mert elég nagy a ház és jó úgy nekik.

Azt sem értem, akik amíg kicsi a gyerekük hangoztatják hogy "mindig és minden körülmények között szeretni és támogatni foglak", aztán ha ne adj'isten terhes lesz, akkor meg jönnek azzal a szöveggel, hogy "mehetsz amerre látsz". Az ilyennek nem kéne gyerek, lehet hog yaz a szerencsétlen tinianya jobban fog bánni a gyerekével, mint az aki utcára tenné trerhes lányát.

2016. szept. 4. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
20%
Nem ítélem el. Inkább azt ítélem el, aki mások életével foglalkozik és a körülmények ismerete nélkül beugat. Ahhoz sem lenne köze másnak a családon kívül, ha 14 éves a kismama.
2016. szept. 4. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
83%
18 even alul szulonek egy budos fityinget nem adnek. Ketszer meggondolnak egyesek, hogy potyogtatnak-e. 18 eves anyu masodik szomszedja, mar 2 gyereke van.
2016. szept. 4. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
46%

Ismerek olyat,aki 15 évesen szült,már 30 éves,és nagyon jó anyának tartom,na persze az apával nincsenek együtt,és akkor semmit nem tudott biztosítani,de jó anya,a fiú is nagyon jó gyerek,és rendbe jött az élete,teljesen kiegyensúlyozott minden szempontból.


Nálad mit jelent a nagyon fiatal? Egy 20 éves nem hiszem,hogy bármit is tud biztosítani a szereteten kívül.

2016. szept. 4. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
24%

Nos, nem azért, de olyan borzasztó jó anyagi körülményt egy idősebb anyuka se tudna biztosítani a gyermekének egyedülálló szülőként, még ha van mögötte x év munkaviszony is, mert a gyerek mellett az első években nem igazán tud dolgozni, a gyes/gyed meg nem valami sok, jóformán a havi pelenka ha kijön belőle... mindenképp szükség van olyankor egy apukára, aki nem hagyja ott az anyukát és a babát, és mindkettőjüket eltartja. Akkor meg már mindegy, hogy 17 vagy 30 éves az anyuka, ha érzelmileg elég érett, akkor nem elítélendő a dolog sztem. Én a végzettség tekintetében is egy kicsit másképp gondolkodok, ha valaki nagyon akar valamit elvégezni, akkor gyerek mellett is el tudja, bár nehezebb, de nem lehetetlen.


Amit elítélek, az amikor az apuka nem vállal felelősséget, holott a fogantatásnál ő is legalább annyira ott volt, mint az anyuka, valamint még azt, mikor az anyának meg van az a bizonyos egzisztenciája, karrierje, akármije, megszüli a picit majd egy pár hónapra rá bedugja a bölcsibe. Annak a gyereknek igenis szüksége van az anyjára főleg az első években.

2016. szept. 6. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
90%

Kedves 19-es!

Tegyük félre azt a tényt, hogy mikor közel 29 évesen szültem, volt hitelmentes lakásom és kocsim, amihez a páromnak anyagilag semmi köze nem volt. Emellett évek óta dolgoztam jó fizetésért, így mindent meg tudtam volna venni egyedül is a babának, nem mellesleg jó CSED-et, majd max. GYED-et kaptam, szóval a párom nélkül sem haltunk volna éhen.

17 évesen valóban mástól függtem volna, de a 30-hoz közel egyáltalán nem.

2016. szept. 6. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!