Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elitélitek azokat akik nagyon...

Elitélitek azokat akik nagyon fiatalon gyermeket várnak? Tudva hogy tudják biztosítani az anyagiakat és szeretnék szerintem semmi gond nincs ezzel. Szerintetek?

Figyelt kérdés

2016. szept. 4. 14:42
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
100%

"Akkor meg már mindegy, hogy 17 vagy 30 éves az anyuka, ha érzelmileg elég érett, akkor nem elítélendő a dolog sztem."


Ez így nagyon erős túlzás. Egy 30 éves, végzettséggel és munka- és élettapasztalattal rendelkező egyedülálló anyukának egy "hangyányit" több perspektívája van, mint egy 17 éves csitrinek. Igaz vannak nagyon gyerekes harmincasok és érett tizenévesek is, de ha tömegekben gondolkozunk, akkor nagyon nem ugyanaz a gyerekszobába szülni vagy egy kialakulófélben lévő egzisztenciára. Arról nem is beszélve, hogy egy 30 éves nagyobb eséllyel alakít ki tartósabb párkapcsolatot, mint egy 17 éves (hacsak nem mélyen vallásos családja miatt bele nem kényszerül egy kényszerházasságba és nincs választási lehetősge).

2016. szept. 6. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
57%
Elismerem, meglehetősen sarkosan fogalmaztam meg a véleményem, de sajnos egyre azt látom, hogy a 30hoz közeledve szülő ismerőseim sincsenek jobb helyzetben anyagilag, mint akik mondjuk 15 évesen szültek. van ilyen is olyan is a környezetemben. Egyik volt osztálytársam 15 évesen szült, igen, segítettek neki a szülők, igen nagyon nehéz volt mind a szülők, mind a kismama részéről, de a kismama elvégzett egy sulit, dolgozik rendesen, szépen neveli a gyerekeket, férje van, nem luxusban, de megélnek. Ezzel szemben bnőm 26 évesen szült, elvégzett előtte ő is egy sulit, 3 évig a szakmájában dolgozott, férje szintén 30 éves, 18 éves kora óta dolgozik, de sajnos egyik se tudott sokat félretenni, szinte semmit, most ők is ugyanúgy hónapról hónapra élnek, éppenhogy kijönnek. Pedig ketten vannak, egyik sem egyedülálló szülő.
2016. szept. 8. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
40%
bocs, elfelejtettem, 19es és 22es is én voltam
2016. szept. 8. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 A kérdező kommentje:
Namost a "csitri" kifejezés eléggé bunkó van hogy egy tinimama jobb mint aki utcára teszi a terhes gyerekét. Azért akik ennyire támadnak azoknak is megkérdezném a gyerekét,hogy milyen anyák..
2016. szept. 10. 08:24
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!