Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetesen hat kiló jött már...

20 hetesen hat kiló jött már fel rám, de nem értem, hogy miért?

Figyelt kérdés

68 kilósan estem teherbe, ugyanannyit eszem mint akkor, mégis nagyon elkezdtem hízni. Tudom, hogy annyira nem kell ezzel törődni, első a baba, de egszerűen nem értem az okát, más nő hiába terhes, nem hízik a levegőtöl is. Leírom egy napi étrendemet, hogy lássátok, hátha csak én gondolom pont jónak és sok:

reggeli: egy szelet sonkás kenyér zöldséggel

tízórai: egy gyümölcs, két szelet teljes kiörlésű (de cukros) jó reggelt keksz

ebéd: egy tál leves, egy főétel

uzsonna: egy gyümölcs

vacsora: egy szelet kenyér, felvágottal, zöldséggel


Folyadék:3-4 dl tej, víz, egy-két pohár nagyon híg málnaszörp


2016. szept. 5. 08:14
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Hát szerintem ebben az étrendben elég sok a rejtett cukor. Pl. Cukros keksz, málnaszörp plusz a tej. És akkor még nem beszéltünk, hogy mit értessz főétel alatt. Ha például vakamilyen tésztát, krumplit vagy sima fehér rizst, akkor az is rengeteg szén-hidrát. A reggelid és a vacsid szerintem rendben van. Én a helyedben a málnaszörpöt lecserélném zöldteára vagy nyírfacukros limonádéra, ha unod a vízet. A cukros kekszet diabetikusra vagy hozzáadott cukor nélküli müzlire. Ebédre pedig sokszor ennék valamilyen zöldséges alapú húsos ételt, vagy főzeléket. Szerintem érdemes odafigyelni, tudatosan étkezni. Nekem az első terhességemnél plusz tíz kiló jött fel. A szülés után lement hat, és utána a maradék négy szépen egy év alatt. Most a másodikat várom. Ismét figyelek a kajára. 62kilóval kezdtem, és most vagyok 63 és 19 hetes a 172 centimhez. 19 hkm
2016. szept. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%

Lehet hogy kevesebbet mozogsz, mint elotte, esetleg lassabb az anyagcsered? Attol is hizhatsz.

En az elso gyerekkel sokat hiztam, de sokat is ettem, tobbet, mint kellett volna es az elejetol szekrekedesem is volt.

A masodik es tobbedik terhessegem alatt az nem volt eleg, hogy nem ettem tobbet, mint kell, nagyon oda kellett figyelnem, hogy sok magas rosttartalmu zoldseget egyek es gyumolcsot is, igy tudtam elerni azt, hogy az anyagcserem normalis maradjon. Plusz a mozgas. Probaltam olyan aktiv lenni, mint elotte. Egyebkent nem dietaztam kifejezetten, azt ettem, amit a csaladnak is keszitettem, egyedul a vacsoranal figyeltem oda. (Magas feherjetartalom, alacsony szenhidrat, pl turo sok zoldseggel.)

2016. szept. 5. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%

A pajzsmirigyeddel rendben van minden? Mert ha véletlenül alulműködik egy kicsit, akkor sokkal jobban rekódnak a kilók.

Emellett tényleg genetika, ki mennyit szed fel. Van, akinek extrém módon elkezd raktározni a szervezete, amint terhes lesz. A megoldás az, ha teljesen kiiktatod a cukrot, fehér pékárut, rizst, krumplit az étrendedből. A diabéteszes kismamák 160 gramm szénhidrát diétájával jól kordában lehet tartani a hízást.

2016. szept. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
43%

Nem genetika! A kiinduló testalkatra még rá lehet fogni, de mindenre nem!

Vacsorára próbáld mellőzni a kenyeret, próbálj sok rostot fogyasztani. Lehet, cukrot kéne nézetni

2016. szept. 5. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Én PCOS-os vagyok és pajzsmirigy alulműködésem is van, lehet hogy valóban ezekben is keresendő a probléma. Szerintem a málnaszörpöt akkor teljesen elhagyom, lecsökkentem a tejet és az ebéden is változtatok. Ebédre annyira nem figyeltem, volt rántott hús krumplipürével, sárgaborsófőzelék virslivel stb. Lehet itt is váltani kéne bulgur, köles + hús kombóra. Még egyszer köszönöm nektek, hasznos válaszokat adtatok :-)
2016. szept. 5. 08:53
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem a cukrot teljesen iktasd ki az étrendedből. Nincs szüksége a szervezetünknek rá.

Naponta mennyi folyadékot iszol? Minimum 2-3 liter legyen meg naponta.

Amit előttem is leírtak már, a lisztes ételeket a minimálisra csökkenteni.

Tészta, krumpli helyett: rizs.

2016. szept. 5. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Azért abban a hat kilóban benne van a magzat súlya, magzatvíz meg egyebek is. Nyilván nem ez a nagy része, de bele kell számolni. Szerintem nem olyan sok a hízás, ettől függetlenül a cukorbeviteled sok, főleg ha van pajzsmirigy és pcos probléma, kerülni kéne a cukrot. Ezen kívül én minden nap mozognék kicsit, kb. fél óra kismama torna, vagy egy óra gyaloglás!
2016. szept. 5. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Kalóriában nem eszel sokat, de PCOS-sal eleve nem lenne szabad gyors felszívódású dolgokat enned. Csupa szénhidrát amit eszel. A sima tejet eleve nem nagyon ajánlják PCOS-oknak, mert nagyon nagy inzulinválaszt vált ki a szervezetből, akkor inkább sajt, joghurt, túró. Egyél több tojást, húst én eszem virslit, felvágottat is, laktatnak, nem úgy mint két szem cukros jó reggelt keksz, ami csak megdobja a vércukrodat, de korog mellette a gyomrod. Üres kalória. Egyél körözöttet, natúr joghurtot magában, vagy gyümölccsel, zabpellyel, stb. stb.


Pajzsmirigyre szedsz valamit? Én minimális Letroxot szedek és szedtem terhesen is. IR-es vagyok én is, ugye ettől van a PCO is. Diétáztam, szedtem a metformint terhesen is, 9-10 kilóval voltam több szüléskor, mint teherbeeséskor.

2016. szept. 5. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nekem az inzulinrezisztenciára nem kell semmit szednem, olyan gyenge volt, csak diétáztam és sportoltam. Tudom, hogy nem szabad ilyen gyorsakat ennünk, de azt gondoltam, hogy most terhesség alatt bűnözhetek egy kicsit, mert ahogy nem leszek állapotos, újra nagyon szigorúan kell vennem a diétát, mert különben egy hónap alatt visszacisztásodom. Nemrég voltam vérvételem, a cukrom az alsó határ alatt van egy kicsivel, egyáltalán nem magas. De akkor úgy néz ki, hogy itt sem bűnözhetek :-(
2016. szept. 5. 09:47
 10/13 A kérdező kommentje:
Jajj és igen szedek pajzsmirigyre Euthyroxot, abból is jó volt az értékem legutóbbi vérvételen (TSH:1,3)
2016. szept. 5. 09:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!