Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 20 hetesen hat kiló jött már...

20 hetesen hat kiló jött már fel rám, de nem értem, hogy miért?

Figyelt kérdés

68 kilósan estem teherbe, ugyanannyit eszem mint akkor, mégis nagyon elkezdtem hízni. Tudom, hogy annyira nem kell ezzel törődni, első a baba, de egszerűen nem értem az okát, más nő hiába terhes, nem hízik a levegőtöl is. Leírom egy napi étrendemet, hogy lássátok, hátha csak én gondolom pont jónak és sok:

reggeli: egy szelet sonkás kenyér zöldséggel

tízórai: egy gyümölcs, két szelet teljes kiörlésű (de cukros) jó reggelt keksz

ebéd: egy tál leves, egy főétel

uzsonna: egy gyümölcs

vacsora: egy szelet kenyér, felvágottal, zöldséggel


Folyadék:3-4 dl tej, víz, egy-két pohár nagyon híg málnaszörp


2016. szept. 5. 08:14
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

#8-as válaszoló vagyok


Az éhgyomri vércukor sajnos semmit nem mond az inzulinod állapotáról, nekem életemben nem volt magas az éhgyomrim, mégis IR-es, PCOS-os vagyok. A jó éhgyomri érték ellenére a terheléses cukrom sem lett az igazi (7,0) diéta és metformin ellenére, így itthonra is kellett vennem vércukormérőt és figyeltem, hogy 7 alatt legyen az étkezés utáni.


Terhesen én még sokkal komolyabban vettem a diétát, mint egyébként. Én szülés után "bűnöztem" :) De akkor nagyon... :DDDD


Ha egyébként tisztában vagy azzal, hogy hogyan kellene étkezned, akkor kövesd azt, ha nem, akkor olvass utána a neten, vagy kérd dietetikus tanácsát, én csak néhány ötletet mondtam az előbb.


Boldog babavárást! :)

2016. szept. 5. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

En 25.hetben vagyok es már 11-12 kgot híztam, szerintem ez a sok. Főleg az elején híztam sokat, az utóbbi hetekben mintha lassabban ugranának fel a kilok. Pedig most sem dietezaom, az elején meg nem is tudtam.

Egyébként egészséges vagyok, igaz nem egy mai csirke, 43 eves, első baba.

Szép várandósságot kívánok!:-)

2016. szept. 5. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, akkor visszaállok a 160 g-os teljesen PCOS-kompatibilis étrendemre, amit terhesség előtt követtem. :-)
2016. szept. 5. 10:50
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!