Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nektek megromlott a fogatok a...

Nektek megromlott a fogatok a terhesseg alatt? Mennyire gyakori ez?

Figyelt kérdés
A fogaimra iszonyat "allergias" vagyok. Minddig figyelek es regen is figyeltem h rendben legyenek. Terhes vagyok es az egyik fogam elol elkezdett legfelul feketedni. Minek nevezik ezt az elvaltozast? Tehet majd ellene a fogorvos? 1het mulva megyek hozza
2016. szept. 9. 17:19
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
77%

Nem. Erre jó a vitamin.

Régen azért volt jellemző, mert se vitaminkészítmények nem voltak, se pénz egészséges ételekre. A baba elveszi, ami kell neki. Ha te nem pótolod, akkor fordulhat elő fogromlás, fogvesztés.

2016. szept. 9. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Kalcium jo erre? A pezsgotablettas (az van itthon) :)
2016. szept. 9. 17:24
 3/11 anonim ***** válasza:
78%

Én még javában benne vagyok a terhességben. Mostanában fogmosáskor előjött a fogínyvérzés nálam. Régebben volt ilyen amikor még nem voltam terhes és akkor a paradontax fogkrém helyretette. Utána mindegy volt mivel mosom, nem volt problémám. De most megint szokott vérezni úgyhogy lehet hogy megint megvesszük ezt a fogkrémet mert ez segített.


22+5 hkm

2016. szept. 9. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Barátnőmnek 7 foga ment tönkre.
2016. szept. 9. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:
2# nekem azon a meridol oblogeto szajviz segitett par nap utan plusz a fogkrèmje.:)
2016. szept. 9. 18:57
 6/11 anonim ***** válasza:
Nekem kellett tömni fogamat terhesség alatt (1-et) de a fogínygyulladással szívtam én is elsősorban.
2016. szept. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Snorri ***** válasza:
Nekem nem volt semmi gond. Egy fogam sem ment tönkre, nem is mondta a dokim, hogy menjek még. Sok esetben a kismama már évek óta nem volt, csak a kiskönyv miatt megy el.
2016. szept. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

En nem emiatt de pont decemberben döntöttem úgy h helyreállítom a fogakat. Meg nem végeztünk mire Kiderült h jön a baba. Ezután meg kezelte amit meg kellett megcsinaltunk gyorsan és igy kezdtem neki. De ha akkor nem csinaltatom meg 4 fogam tuti nem bírta volna ki. Sztk-ban elszúrtak őket és vagy alaromlottak, vagy félig el volt halva. Szóval nekem a megelőző kezelés mentette meg a fogsorom. Azóta a terhesség alatt csak a foginyverzes volt ami előjött de azt megfelelő fogkrém és szájvíz helyrehozta. Emellett sok plusz kalciumot eszek. Remelem Továbbra is jó lesz így. Októberben megyek ellenőrzésre. Üdv

26hkm

2016. szept. 9. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nagyon koszi h irtal. A kalciumot elkezdem szednI. Tabletta / gyògyszer vagy pezsgotabletta? Boldog Babavàràst!!:)
2016. szept. 9. 20:25
 10/11 anonim ***** válasza:
Nekem elég rosszak a fogaim relatív. Rendszeresen járok fogorvoshoz. Két terhesség és (még csak egy) szoptatás alatt semmi baja nem volt. Elején terhesvitamint szedtem, amikor már nem, akkor calcium és magnézium. Fogíny vérezgetés volt, de azt mondta az orvos, hogy az nem gond, sőt, mossam több ideig (elektromossal.)
2016. szept. 10. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!