Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Xxy nemi kromoszóma?

Xxy nemi kromoszóma?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a genetikai vizsgálat eredményét. Minden oké, viszont a nemi kromoszómák hibásak: van egy plusz kromoszómája a babámnak:xxy.

Van közületek,akinek ilyen eltéréssel született babája?

Tudom, lehetne sokkal nagyobb baj is, de engem most ez is sokkolt. ; ((



2016. szept. 14. 17:09
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
40%
Es az mivel jâr?
2016. szept. 14. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Ez lenne az?

Klinefelter-szindróma (még mint XXY vagy 47,XXY férfiak) a here kromoszómaaberráció okozta rendellenessége, amely heresorvadással, terméketlenséggel, sajátos (nőies) testi alkattal jár, és gyakran társul pszichés zavarokkal. Gyakorisága: 500-1000 férfiszületés közül egy érintett.

2016. szept. 14. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 A kérdező kommentje:

Igen, ez az.

Elkeseredtem.

Szerintetek mit tegyek? 15 hetes terhes vagyok.

A genetikus nyugtatott, hogy semmi komoly ez, de sajnos a neten nem sok jót olvastam.

Döntenem kell a terhesség sorsáról, ezt mondták nekem. Magyarul a gyerekem életéről.

Volt valaki ilyen helyzetben? Tudom, hogy ez nem az élettel összeegyeztethetetlen, de mégis számos gondot és nehézséget okoz a gyerek életében. A legenyhébb a meddőség, ez biztos, hogy lesz a fiamnak.

2016. szept. 14. 17:42
 4/26 anonim ***** válasza:
80%
Jaj de sajnalom :( érdemben nem tudok tanácsot adni, de fura, azt mondjak, nem olyan nagy a baj, ugyanakkor megkérdik, megtartod-e.. Olyan érzéketlenek tudnak lenni.... Jo lenne, ha egy orvos részletesen beszélne neked erről, mert amit a neten találsz, sokszor tele van tevedesekkel, túlzásokkal. Ugy dönts erről, hogy egy hozzáértő, normális doki alapos tájékoztatást ad a betegségről.
2016. szept. 14. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%

Sztem is fura az orvosod..

En felkeresnek egy oldalt, ahol tanacsot adhatnak. Vagy konkretan olyan embert aki ilyen. Esetleg kozvetlen ezzel foglalkozik. Lehet h vannak facebookon is ilyen csoportok

2016. szept. 14. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
40%

elvettetném ....

nem akarnék neki egy rossz életet

2016. szept. 14. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 A kérdező kommentje:

Visszahívott ma a genetikus, beszéltem vele kb fél órát.

Holnap megyek vissza szintén a genetikai tanácsadásra,megnézi a főorvos is.

Igen, utolsó, én is így tennék gondolkodás nélkül, ha komoly betegsége lenne. De a gyerekem életéről van szó, aki már tényleg él, nem egy "sejtcsomo", amivel az abortuszra menők nyugtatjak magukat.

Jobban utána kell ennek jarnom, pontosan mennyire befolyásolja ez az életminőségét.

Ezért írtam itt is, itt mindenféle ember megfordul. Nehéz lesz találnom sorstarsakat, mert egyrészt nagyon ritka, másrészt csak genetikai vizsgálattal lehet megállapítani, így sok a diagnosztizálatlan eset.

2016. szept. 14. 20:46
 8/26 anonim ***** válasza:
100%
Es miert csinaltak meg ezt a vizsgalatot? Volt valami gyanu?
2016. szept. 14. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:

Az életkorom miatt. 42 vagyok

Semmi gond nincs egy lelettel sem, minden érték és méret rendben.

Kérem, azt ne írjátok, hogy minek kellett ilyen öregen baba, így is padlón vagyok, ne rugjatok belém még.

2016. szept. 14. 23:03
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

Semmi erdemlegeset nem tudok hozzaszolni, de en megtartanam....

Kivanom, hogy minden rendben legyen veletek!!!

2016. szept. 14. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!