Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Xxy nemi kromoszóma?

Xxy nemi kromoszóma?

Figyelt kérdés

Ma kaptam meg a genetikai vizsgálat eredményét. Minden oké, viszont a nemi kromoszómák hibásak: van egy plusz kromoszómája a babámnak:xxy.

Van közületek,akinek ilyen eltéréssel született babája?

Tudom, lehetne sokkal nagyobb baj is, de engem most ez is sokkolt. ; ((



2016. szept. 14. 17:09
1 2 3
 21/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm és nagyon jól esik, hogy érdeklődtök.

Voltam újra a genetikán, és megnyugodtam valamennyire. A főorvos is megnézte a babát, és válaszolt a kérdéseimre. Korrekt, egyenes válaszokat adott.

Testileg tökéletes kisfiam van, jól látható, megfelelő méretű nemi szervvel. Mindent ismét megnézett, ellenőrzött, minden méret és érték tökéletes. Végülis a genetikai elemzés is azt mutatta, hogy nincs egyéb eltérés.

A főorvos úr a meddoseget sem 100%ra mondta, mert nem látható most még, hogy a heréi mennyi tesztoszteront fognak termelni. Ő azt mondta, hogy az egyetlen komoly eltérés a normalistol, ami befolyásolhatja az életét, az az esetleges meddőség.

Egyebekben testileg nem lesz megkülönböztethető egy normális, xy férfitól.

Szellemileg teljesen ép lesz, akár nobel díjas tudós is lehet, azt mondta.

Mondtam, hogy a neten miket olvastam. Erre azt válaszolta, hogy a neten az is olvasható, hogy Elvis él. Én higgyek az orvosoknak, és annak, amit ők mondanak.

Ugyanakkor adott még három hetet A végleges döntés meghozatalara.

A férjemmel azt gondoljuk, abban hiszünk, hogy meg kell születnie. Nem lesz több lelki problémája, mint pl egy homoszexuális férfinak, és biztosan nem vetetném el, ha szűrhető lenne a homoszexualitás génje.

Nekünk ő lesz a mi tökéletes, egészséges kisfiunk, akit szeretettel és örömmel várunk.

Most már örülök, hogy kiderült ez ilyen korán, mert az esetleg szükséges kezeléseket időben el fogjuk tudni kezdeni.

Még egyszer köszönöm az őszinte érdelődéseteket, az őszinte válaszokat, véleményeket.

2016. szept. 15. 17:50
 22/26 anonim ***** válasza:
100%

Ne keseredj el baratnomenek most 8 eves a fia ugyancsak xxy

Szerencsere nem vetette el

Egeszseges szep magas fiu okos ugyes es jol tanul.

Szeretjuk ot nagyon

2016. szept. 15. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/26 A kérdező kommentje:

Ha még olvassa valaki, és kiváncsi, mi van velünk...

Közben 20 hetes lett a baba.

Voltunk újabb genetikai uh vizsgálaton, már itt Belgiumban (most ott élünk), egy itteni genetikus profeszornál. Ő is elmondta ugyanazt, amit az otthoni genetikusok, hogy a rendellenességgel teljes életet fog élni a baba, és teljesen egészségesnek számít.

A itteni terhesgondozást végző orvos szervezete ezt a konzultációt. Mint mondta, a klinfelter önmagában nem gond, de minden genetikai rendellenesség növeli az egyéb fejlődési rendellenességek kockázatát.

Minden rendben van a babával, minden értéke tökéletes. Nagyon alapos vizsgálat volt, ahogyan otthon is az lett volna a 18-20 hetes uh. Jól láttam én is a szerveit, az agyát, a szívét, a kezeit, ujjait, még az arcát is :))

Azt hiszem, mostmár tényleg megnyugodtunk.

2016. okt. 19. 12:05
 24/26 anonim ***** válasza:
100%

Lepj be a Hollandiai szuleszno valaszol fb csoportba sok holland es belga kismama jar oda praktikus segitseg lesz neked

Ezen kivul ha segitseg kell ismerek egy par hollandul beszlo magyar dulat hollandia es belgium tersegeb

2016. okt. 19. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/26 anonim ***** válasza:
76%
Örülök neki hogy megnyugodtál! :) Jó egészséget kívánok mindkettőtöknek a továbbiakban is!
2016. okt. 19. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/26 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Facebookon nem vagyok fent, de lassan úgy látom, be kell lépnem a xxl. századba :)

2016. okt. 20. 13:49
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!