Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatt 40 kg-os...

Terhesség alatt 40 kg-os dobozokat emelni és cipelni árthat?

Figyelt kérdés

Olyan a munkahelyem, hogy naponta többször kell emelnem (falusi posta). Egyedül vagyok, nincs segítségem, így nekem kell megoldanom. Többször meghúzódott már a csuklóm, fájnak az izületeim, erre antibiotikumot szoktam kapni a dokitól, amit ugye terhesség alatt nem szabad szedni. Plusz teljes munkaidőben állok, mivel ülve nem érek ki a kiszolgálóablakhoz (150 cm magas vagyok). Most vagyok 8 hetes terhes, első baba. Ti meddig dolgoznátok ilyen esetben? A nőgyógyászom táppénzt javasol a munkakörülmények miatt, a főnök még a terhességet se tudja.

34/N


2016. szept. 15. 09:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem ne dolgozz.

De ne táppénzre menj, hanem az üzemorvoshoz. Ő ad egy papírt, hogy terhesen nem töltheted be ezt a pozíciót. Szóval vagy adnak neked könnyített munkakört (ami ugye nem igazán megoldható esetedben), vagy felmentenek a munkavégzés alól, és alapbérrel maradsz otthon. AMi azért több mint a táppénz...

2016. szept. 15. 09:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, határozottan árthat. Úgy, hogy mielőbb be kell fejezned a munkát. Jó megoldás, amit az előző válaszoló írt, de ha ez esetleg nem megy, akkor már inkább a táppénz, még ha kevesebb pénzért is. De ne dolgozz tovább ilyen munkakörülmények között, annyit nem ér meg hidd el!
2016. szept. 15. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
nekem úgy mondta az orvos,20kg-ig emelhetek,így a 40 biztosan nem fér bele! nehogy a lepény leváljon később,vagy bármi legyen. a főnőknek kötelessége könnyített munkát adni neked
2016. szept. 15. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Mèg 20-25kg is.. akkor mèg 40
2016. szept. 15. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 nünü87 ***** válasza:
Én úgy tudom hogy már a tíz kg is sok. Én max. 5-6 kg-t emeltem mikor terhes voltam de azt is csak akkor ha nagyon muszály volt. A 40 kg az rengeteg. Én nem kockáztatnék a helyedben de te tudod. Szerintem meg kellene fogadnod az orvosod tanácsát.
2016. szept. 15. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Én a 7 kilós kutyámat nem mertem ölbe venni terhesség alatt :) Ne viccelj, nyilván enm dolgozhatsz itt tovább. Amit az első írt, azt csináld! Teljes fizudat kapod és ülsz otthon :)
2016. szept. 15. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Az említett cégnél dolgoztam vezető beosztásban.

Ahogy bejelented a terhesseged, másnap már nem dolgozhatsz csomagos munkakörben. Viszont felajanlanak neked másik munkakört. Ha ez nem lehetséges, akkor tavolleti díj, a tappenzbe ne egyezz bele!

Ne kockaztass! Maga az ügyfélszolgálati tevékenység (azaz kiszolgálás az ablakban) is fokozott pszichés terheléssel jár, a munkaalkalmassági vizsgálatban is ez szerepel. Veszélyeztetett terhessegben már ez sem adható a munkatarsnak.

Holnap irány a körzeti posta vezetője!

2016. szept. 15. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

"Veszélyeztetett terhessegben már ez sem adható a munkatarsnak. "


Veszélyeztetett terhesség esetén egyáltalán nem lehet dolgozni, akkor megy a kismama táppénzre 9-es kóddal.


De most arról van szó, hogy nem veszélyeztetett, a terhessége teljesen egészséges, csak épp olyan a munkaköre, amit terhesen nem végezhet. Az üzemorvos majd megmondja, milyen munkakört tölthet be (de nyilván semmi más munkakör nem lesz helyben, ha most egyedül dolgozik)


Ne keverd meg a kérdezőt!

2016. szept. 16. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!