Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy baj, hogy még nem érzek...

Nagy baj, hogy még nem érzek mozgást? 17+5 hkm

Figyelt kérdés

Több ismerősöm is folyton kérdezgeti, hogy érzem-e már, sőt az egyiknek ma mondtam, hogy nem, erre ő fura fejjel mondja, hogy: Ajjajj, az nem biztos, hogy jó, menjek orvoshoz.

Volt már, hogy éreztem ilyen pici mozgást, ami lehetett, akár a baba is, de nem mondanám 100%ra, hogy ő volt. Az utolsó ilyen 2 napja volt, azóta semmi. Tényleg akkora baj, hogy még nem érzem?


2016. szept. 21. 14:28
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem. Van, aki 20-22 hetesen érzi csak, nyugi.
2016. szept. 21. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy baj. Én kb 20-22 hetesen éreztem. Tökéletesen egészséges a fiam.
2016. szept. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Ha első baba, akkor lehet, hogy már érzed, csak nem ismered fel, hogy ez az volt. :)

Én 21-22 hetesen mondtam azt az elsőnél, hogy most már tuti, hogy őt érzem, egészen biztos.

A másodiknál is kb. a 19-20. hét körül éreztem meg.


Azt mondja a dokim, hogy ha erősebb a hasfalad, akkor fordul elő, és szerinte az sem jó (pont ezért) ha valaki túl korán érzi a baba mozgását. A szülésig teljesen kitágul a hasfala, még szakadhat is az izom.

2016. szept. 21. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
En 25hetesen ereztem eloszor. Egy percig sem gondoltam h mar kellett volna elobb. Minden baba es terhesseg mas.:)
2016. szept. 21. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

18. héten kezdtem érezni, de még csak enyhe pici rezgéseket és csak napi 1-2x és csak este miután nyugiban háton feküdtem.

A 20. hét után vált rendszeressé és éreztem már néha napközben is.

Semmi baj, nyugi!

2016. szept. 21. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Dehogy baj! Meg masodik babanal is van aki nem erzi ilyenkor
2016. szept. 21. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Én is első babás vagyok, 20+3, az előző héten éreztem először kicsit, aztán egész hétvégén semmi. Tegnap megint csak kicsit, csak pár másodpercre. Én simán hazudtam az olyannak aki "nem számít", hogy persze érzem. Ebből tényleg versenyt csinálnak, olvastam itt a gyakorin, hogy volt aki 12 hetesen érezte már, sőt a párja is, azt hittem dobok egy hátast. Szerintem a gyerekvállalás csupa aggódás, de nem szabad másra hallgatni, csak saját magadra.
2016. szept. 21. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Igen, első baba. Ilyen sztorikat hallottam én is rokon anyukától, hogy neki már 12. héten kívülről is látszott a mozgás..

Köszönöm szépen a válaszokat, megnyugtattatok. :)

2016. szept. 21. 15:39
 9/13 anonim ***** válasza:
Én harmadik babámmal vagyok 17 hetes, már egy ideje érzem! De én az elsőt is korán éreztem, vékony a hasfalam. Na de az, hogy valakinek 12 hetesen kívülről látszódjon, fizikai képtelenség :`D Nyugi, minden oké! :)
2016. szept. 21. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Nyugodj meg! :) Egyáltalán nem baj, ez egyénenként változó! Van aki nagyon korán biztosra mondja, van aki bőven elhagyta a 20.hetet mire érzi.
2016. szept. 21. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!