Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Éppen most vetélek el. Holnap...

Éppen most vetélek el. Holnap megyek be a korhazba. Mire keszuljek? Terhesseg hete: 5-6 CRL 4 mm volt tegnap, szivhang nem volt.

Figyelt kérdés

Lehet hogy magatol elmegy es nem kell a muteti befejezes? Oszinten szolva ettol rettegek a legjobban, mert szerintem ha "kaparasznak", meg az eselyet is elveszik, hogy legyen meg egy babam. Ez volt a harmadik vetelesem, volt egy 3 hetes, az magatol elment, utana egy a 10. heten, sajnos mutetileg be kellett fejezni, borzalmas volt utana szuletett egy kisfiam. Most szerettunk volna testverket, de tegnap ota verzek, egyre jobban, ma mar csomok is jottek :(((

Segitsetek, hogy legalabb ne a teljes bizonytalansagba gyalogoljak be holnap. Elore is koszonom a valaszokat.Eleg borzalmas lelkiallapotban vagyok, nagyon szerettem volna:(


2010. ápr. 23. 20:32
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nagyon sajnálom ami veled történt. Nekem a második terhességem halt el. Művileg fejezték be.

Nem kaparnak és nem tágítanak műtét előtt mert már szültél. Rövid altatásban kb 8mm-re nyitják a méhszájat, majd vákumos technikával szippantják ki a méh belsejét. Ez kíméletes és nem okoz a méhen sérülést sem kívül sem belül. Utána szokványos menstruációs vérzés kb 7-10 napig.

Én a műtét után 2 hónappal újra teherbe estem, kaptam gyógyszert ( Duphaston ) és probléma nélkül hordtam ki a fiamat.

Ne add fel és ne félj.

Kívánom hogy minél előbb babás legyél!!!

2010. ápr. 23. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Nagyon sajnálom, ami Veled történt!

Csinálnak tisztítást biztosan, de ettől még lehet babád!

Nekem 5 spontán vetélésem volt és mindig a kórház volt a vége sajnos!

Az utolsó Nekem is 10 hetesen történt!

Nem tudom volt-e hormon és egyéb vizsgálatod, de oka van a sok vetélésnek!

Én szedtem hormonokat és injekcióznom is kellett Magam a terhesség alatt minden nap! Megérte, mert van 2 gyönyörű gyermekem!

Mindenképp csináltass genetikai vizsgálatot is és a problémát orvosolni kell!

Sok lelki erőt kívánok Neked!

2010. ápr. 23. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Nagyon koszonom a batoritast a korulmenyektol eltekintve egy kicsit jobb kedvem is lett, ami mar megtortent azon nem valtoztathatok...Magamat okolom, hogy mit csinalok rosszul, hogy valami mindig felresikerul..

Az elso az tenyleg nagyon korai volt, a masodik maradt meg nagyon a lelkemben, mikor a mutet utan meglattam magam alatt a fel meter atmeroju verfoltot, meg az egesz borzalmassaga ott a mutoben, meg persze elotte.

Igyekeztem vigyazni, ugy latszik megint nem sikerult.

Meg egyszer nagyon koszonom a batoritast!

2010. ápr. 23. 21:32
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ne okold Magad, ez nem a Te hibád!

Viszont tény, hogy 10 hetes terhesség csak komoly probléma miatt nem marad meg!

Hormon vagy genetika!

Csináltasd meg, hogy több ilyen ne történjen, és szülessen egy gyönyörű, egészséges babád!

2010. ápr. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Nekem volt egy spontán vetélésem 8. héten, ott magától ürült minden, aztán a következő babám beteg volt és a 19 héten kapartak, ennek ellenére 3 hónapra rá terhes lettem megint és most vagyok 23 hetes és teljesen egészséges kisfiú mocorog a pocimban. Azt tudom neked javasolni, hogy ha megint pozitívat tesztelsz, azonnal doki, hátha csak egy egyszerű sárgatestpótlás kell (én is szedtem gyogyit).

Nagyon drukkolok neked és sok erőt kívánok és kitartás!

2010. ápr. 24. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Én pont egy éve jártam így , nem is tudtam, hogy terhes vagyok csak késet és bíztam benne, hogy baba lesz.

De egy reggel a munka helyemen elkezdtem vérezni és még ennyire soha nem görcsöltem így bementünk a kórházba és megvizsgáltak kiderült, hogy terhes vagyok vagy voltam.

Az orvos felírta a sárgatest hormont hátha megbírja menteni de sajnos nem fejlődött tovább. Művi befejezés kellett de műtét napjára kinyíltam annyira, hogy már nem kellett tágítani és megtörtént a műtét még aznap haza mehettem.

Nagyon szörnyű volt azt hittem bele halok . Szerintem jobb ha szépen kitisztítják a méhet, mert így nagyobb az esély , hogy nem tisztulsz ki teljesen. Én most vagyok 33 hetes terhes elején itt is voltak gondok elkezdtem barnázni de a dokim adta a hormon pótlást és így minden rendbe van.

Kitartást és soha ne néz hátra csak előre sikerülni fog!

Üdv:Csilla

2010. ápr. 24. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Tul vagyok rajta, csak ma jottem haza, ugy volt meg az elejen hogy megmarad, de ma reggel csinaltak egy UH t es mar csak a fele volt meg. Megvolt a mutet, utana mar nem is fajt a hasam, de hogy igy adtak 2 nap remenyt es utana...talan igy meg rosszabb volt. Azert ulok a gep elott hogy valamit csinaljak, omlik a szemembol a konny es egyszeruen nem tudom magam tultenni rajta, hogy MIERT az en gyerekemmel tortenik ez, es miert kell nekem ennyi nyomorusagot atelnem. A fiammal sem tudok most igazan foglalkozni, mert egyfolytaban bogok, semmi mas nincs most a lelkemben csak a veszteseg, es hogy fogok e tudni szulni neki egy kistestvert vagy meg erre is keptelen vagyok. Meg szerencse hogy tudok 'vakon' gepelni, mert ebbol sem lenne semmi.

A mutet eleg borzalmas volt, de talan nem annyira, mint a multkori. Most is volt a szobaban egy fiatal lany, az elo egeszsege gyereket kapartatta ki magabol. Aki mindenet odaadna erte, annak miert nem jar? ??

Legszivesebben kimennek egy kietlen pusztaba es uvoltenek uvoltenek, ahogy a torkomon kifer!

2010. ápr. 26. 20:18
 8/8 anonim ***** válasza:

Ismerem az érzést!

Bitos lesz kistesó! Nyugi. Nekem 13 hetesen volt egy ilyen műtétem. Nem fejlődött megfelelően. Én nem is tudtam az elején, hogy terhes vagyok és szedtem allergia elleni gyógyszert. Én repültem is régebben és nagyon erős hányingerem volt (utólag már tudom, hogy a terhességtől) és szedtem hányinger elleni gyógyszert. Mindkettő árt a babának. Ezután elhatároztam, hogy semmiféle gyógyszert nem szedek be. (Még fejfájásra sem.) Nekem 2 év kellett, hogy ismét teherbe essek. Most van egy 20 hónapos okos, szép fiam. Nemsokára tervezzük a következőt, és bevallom félek, hogy én is úgy járok, mint Te. A vizsgálatokra is szinte rettegve mentem. De biztosan küzdünk, hogy legyen még egy picurink.

2010. ápr. 27. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!