Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a magzatnak (24 hetes)...

Ha a magzatnak (24 hetes) tüdőgyulladás alakul ki a szervezetében azt ultrahangon meg tudja állapítani az orvos? Ha igen mit lehet tenni a baba betegsége ellen? Esetleg gyógyszerekkel helyrehozható a terhesség ideje alatt?

Figyelt kérdés

#magzatibetegségek
2016. júl. 5. 18:00
 1/10 anonim ***** válasza:
80%
Nem hinném hogy méhen belül ilyesmi kialakulna. Legalábbis nem tudom elképzelni hogy hogyan?
2016. júl. 5. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
80%
Én sem hallottam még olyanról, hogy a magzat tüdőgyulladást kapna.
2016. júl. 5. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
35%

Természetesen létezik méhen belüli tüdőgyulladás, de azt nem hiszem, hogy UH ki tudja mutatni. Ezzel kapcsolatban ezt a cikket találtam:

[link]

2016. júl. 5. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
3-asnak: az a megszületésre vonatkozik. A tüdőgyulladás nem jöhet létre méhen belül.
2016. júl. 5. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Nem azt a cikket akartam bemásolni, a vágólap viccelt meg. Hanem ezt, amiben leírja a méhen belüli tüdőgyulladás okait: [link]
2016. júl. 5. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Hat sajnos közlöm higy az előző kisfiam méhen belül fertőződött meg es kétoldalú tüdőgyulladással született,majd 7ora múlva meghalt. A terhessegem alatt nem vették ezt észre mivel a végén alakult ki amikor nincs uh. Most viszont félek hgy a mostani babámmal is megtörténik ugyan ez.
2016. júl. 5. 20:30
 7/10 anonim ***** válasza:
Nagyon sajnalom ami veled tortent! Az orvosok mit mondtak, mitol alakult ki a fertozes? Orvosoktol kene utana kerdezni leletekkel egyutt hogy ez valami orokletes dolog vagy egy spontan fertozes.
2016. júl. 5. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Annyit mondtak h VALÓSZÍNŰLEG fertőzés okozta...srmmi többet
2016. júl. 5. 21:39
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet nagy hülyeséget írok, de a tüdő a 3. trimeszterben fejlődik ki teljesen, így én nem tudom elképzelni, hogy 24 hetes magzatnál ilyen jellegű probléma lépjen fel.

Próbálj pozitív lenni, és nem erre gondolni. Csak azzal "szugeráld" a kicsit, hogy egészséges, erős baba, aki pár hónap és köztetek lesz.

Részvétem a kicsikéd miatt :(


Minden jót kívánok Nektek!

2016. júl. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Akkor viszont azt tudom elképzelni hogy zöld lehetett már a magzatvíz, ami a tüdejére ment emiatt fertőzest kpott és ezért halt meg a babád. A fiamnak is a tudejére ment a zöld magzatviz de szerencsére ő gyorsan megszületett így csak egy kisdedkori asztma maradt hátra a ferőzésből. 11 napig volt intenzív osztályon. Sajnálom a mi veletek történt, ezt az egyet tudom elképzelni ezt meg meglehet előzni flowmetriával a vege felé illetve magzatvíz mintavétellel.
2016. júl. 10. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!