Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Az édesítőszer árthat a babának?

Az édesítőszer árthat a babának?

Figyelt kérdés
Sziasztok! mostanában édesítőszeres szörpöt iszok, mert nagyon ízlik, de nem tudom, hogy mennyire okos ötlet ez, de most olyan jól esik, szerintetek nagyon egészségtelen? mi a véleményetek az édesítőszerekről terhesség alatt?
2010. ápr. 24. 20:02
 1/6 anonim ***** válasza:

Én kis mennyiségben szinte minden nap eszek ilyen bogyókat. Teába rendszeresen ezt rakom. Terhesség előtt is ezzel édesítettem, s most sem teszem másként. Igencsak cukor-gyanús voltam/vagyok, tehát nem is nagyon tehetek mást.

Szerintem ha nem viszi az ember túlzásba, akkor semmi baj nem lehet belőle.

További boldog babavárást!

16 hetes km

2010. ápr. 24. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Akkor figyelmetekbe ajánlom: STEVIA

Ezt lehet cukor helyett bármibe rakni!

Keressetek rá google-ben!

Édesebb a cukornál, kevés kell belőle, nem mesterséges nem hízlal, cukorbetegek is ehetik!

2010. ápr. 24. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem is a Steviát ajánlották a terhességi diabéteszes tanácsadáson. A többi édesítőt nem tanácsolták a baba miatt.
2010. ápr. 24. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok terhes, de még így is, ha tehetem, kerülöm az édesítő bogyókat/cseppeket. Igaz, én teát, kávét cukor nélkül iszom. Szerintem is próbáld ki a steviat, az természetes.
2010. ápr. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

NE!!!

A legelterjedtebb, leggyakrabban használt édesítőszer az aszpartam, komolyan rákkeltő, felnőtteknél sem ajánlatos, hát még várandósoknál. Sajnos akár fejlődési rendellenességet is okozhat!

Aki cukorbeteg, annak is inkább más édesítőszert kellene használnia, (pl. szacharin, ciklamát), de ne aszpartamot!!!

2010. ápr. 25. 04:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! :)
2010. ápr. 25. 09:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!