Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kb.5 mm-es szikhólyag túl...

Kb.5 mm-es szikhólyag túl nagy a 8. héten?

Figyelt kérdés
6 hetesen 4 mm-es volt a szikhólyag, most a 8. héten 4,9 mm. Az embrió 15 mm, a petezsák 24 mm. Úgy tudom, az 5-6 mm-es szikhólyag vagy az annál nagyobb utalhat genetikai problémára. Az ultrahangot szonográfus végezte, nem doki, így ezt nem tudtam meg.

2016. okt. 3. 13:06
 1/6 anonim ***** válasza:

Nem tudom, nekem egyáltalán nem mértek szikhólyagot, pedig már a 3. babámat várom.

Mikor még nem láttak embriót, akkor csak említve lett, hogy szikhólyag látható, amikor meg már embriót láttak, a szikhólyag említésre sem került. Ezért azt gondolom, hogy nincs jelentősége, vagyis diagnosztikailag nincs.

2016. okt. 3. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én első uh leletemen (6.héten) csak annyi volt: egy élő embrió,szikhólyag látható. Semmi nem volt a méretéről...
2016. okt. 3. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Nekem 3 terhességem volt de ilyet nem mértek
2016. okt. 3. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Nekem is ez a 4. terhességem, de az előző hárommal máshová jártam terhesgondozásra, ott meg sem említették a szikhólyagot, csak a petezsákot és a CRL-t (embrió mérete) meg a szívhangot, most pedig még a húgyhólyagom és mindkét adnexum is szerepel a leleten. Nem is tudtam először, mi az az YS, aztán kiderült, hogy a szikhólyag és vetélést jelez, ha eléri a 6 mm-t. Ugyan nekem nem akkora, de 2 hét alatt 1 mm-t nőtt. Remélem nem növekszik tovább.
2016. okt. 3. 13:50
 5/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ezen ne idegeskedj. Ha ílyen biztos bene a doki hogy elvetélsz (amit nem értek miért mond) akkor másnak és mindíg néznék
2016. okt. 3. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Kérdező, mi lett veletek? Nekem is 4,9mm szikhólyagot mértek 7+6 napon! A többi értékem jó.
2023. jún. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!