Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet még baba ebből a terhess...

Lehet még baba ebből a terhességből? 8 hetes kismama a feleségem, mai uh eredmény 10mm petezsák, szikhólyag. Bővebben lent.

Figyelt kérdés
Sziasztok. Előzményként szeretném, ha tudnátok, 2 missed ab, és egy egészséges 3 kisfiú után tartunk itt jelenleg. A két ma után elvittem a feleségem a debreceni klinika meddőségi osztályára kivizsgálásra, ahol kiderült, hogy a ciklusának abban a szakaszában amikor mérték alultermelődött a sárgatest hormon. Az én spermáim rendben voltak. Mire végére értünk volna a teljes kivizsgálásnak, megfogant gyönyörű kisfiunk. Napi 2x2 utrogestánt kaptunk hüvelyi kúp formájában. Következzen a lényeg. Július hónapban a feleségem, akit ezek után csak G-nek hívok, elsején kezdett mensizni, ami 7 napig tartott, ami már kisfiunk születése óta beállt, és szépen minden hónapban pontosan meg is jött. G szépen minden hónapban tudatta velem mikor van peteerese, ami mindíg ciklus közepén meg is érkezett. Ez Július hónapban is így volt. Viszont 22- én hajnalban úgy döntöttünk azzal a tudattal, hogy sok esély nincs a fogantatásra, hogy belevágunk újra. Eltelt kettő nap, G nagyon rosszul lett, hányt, hasmenése volt. Ő szerinte a gyomranak nem tetszett az előző napi lángos. Aktus után 10 nappal, egy 10-es erősségű tesztet csináltunk, de épp hogy láttunk valamicske vonalat ha még jól oda kepzeltük, akkor főleg. Ekkor vártunk még 9 napot és az aktus után 18 nappal egy clear blue teszt kimutatta, hogy 2-3 hetes terhes. Nagyon boldogok voltunk. Elmentünk másnap uh-ra, ahol lenyegeben megvastagodott méhnyakat(?) találtak, ami 15mm volt. 1 hét múlva visszarendeltek, plusz felírták a progeszteron gyógyszert. Napi 2x1 400mg. Sajnos 2 hét múlva a doki nem rendelt, ezért ma elmentünk egy másik doktorhoz, aki 10mm petezsákot talált, plusz szikhólyagot. Itt jön a probléma, hogy naptár szerint 8 hetes 1 napos volt, amihez tény, ez a terhesség über pici. Viszont ahogy szamoltunk vetettünk nem normál időbe fogant, hanem mensi előtt pár nappal. Félünk. G nem szeretné újra átélni azokat a borzalmakat amiket már kétszer. Doki szerint még bármi lehet. Nagyon hátul tapadt meg, hüvelyi ultrahanggal is alig találta meg. De meglett. Bízni szeretnénk a legjobbakba, hogy ez egy késői fogantatás. Az se biztos 22-én megfogant. Lehet 3 nappal később, és akkor már tényleg ott vagyunk, hogy majdnem mensi. Csajok, anyukák, tapasztalatokat várok.

2016. aug. 27. 23:45
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
100%
Szia! A lényeg, hogy megnyugodjatok. A méret alapján 5 hetes lehet a terhesség. De okosat mondani senki sem tud. Drukkolok nektek, az idő eldonti.
2016. aug. 28. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
40%

Hat ez 2 eselyes, de drukkolok hogy minden rendben legyen!

De, Te miert kaptal utrogestanat?

2016. aug. 28. 04:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 A kérdező kommentje:
Szia. Sárgatest hormont nem termeli megfelelő mennyiségben a szervezet. Volt egy erre kihegyezett vizsgálat Debrecenbe, ami be is igazolódott.
2016. aug. 28. 06:04
 4/22 anonim ***** válasza:

Nyugi, később fogant, mint a középidő.

Nekem is ez van, a baba is konstans két héttel kisebb, mintha mensitől számolnánk a korát, de megfelelő ütemben fejlődik.

Én egész biztosan tudom, hogy nem félidőben, hanem kb. egy héttel később van peteérésem.

A progeszteron pótlás megoldotta a gondokat, már 14 hetes terhes vagyok. (Két missed ab után).


Nyugi!

Nem lesz semmi gond, csak nem úgy fogják számolni a heteket, ahogy másnál.

2016. aug. 28. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 anonim ***** válasza:

Nekem volt ez is, az is. Nézessetek béta hcg-t, úgy 3 napon belül kiderül, de jövő heti uh-n mindenképp.


Drukkolok.

2016. aug. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 anonim ***** válasza:

Szia!


Szerintem is a legjobb megoldás, hogy nézettek gyorsan hétfőn egy hcg szintet magánban, ami kimutatja, hogy mennyi a szint, amibőla terhesség idejére szépen lehet következtetni. Azt a beágyazódástól termeli a test, szóval jobban mutatja, mint a vizeletbeli mert azt vagy kiválasztja rendesen a vese vagy nem. Emellett azt is tudom, m barátnőm mindkét egészséges szép nagy gyermeke menzesz előtt fogant és a menzesze mindkét esetben megjött még, igaz nem úgy ahogy várta, utána lehetett valószínűleg a beágyazódás és mégis megvan mindkét gyerek. Csak doki mindig azt mondta, h elmaradott és nem úgy fejlődött stb... Ehhez képest a 12 hetes uh-n belőtték mindkettőnek a fogantatási idejét és bizony nagyon nem középidősek.

Nálam 4+4-en nagyon nehezen találta meg a doki ( hátrahajló méh, korai terhesség, hátsófali megtapadás). Emiatt azt is irta a papírra, hogy felritkulás látható, 2 mm-es petezsák sejthető. Szóval nagyon nem volt semmi sem tuti.

A megnyugvás kb 1-2 hét múlva lehet, mikor visszamentek és szívhanggal együtt látni is fogjátok. A szikhólyag viszont nagyon jó jel! Szerintem a kései fogantatással számolva minden rendben fejlődik nálatok!

A vetélés sajnos 12-ik hétig bármikor lehet, de sztem ezt ti tudjátok a legjobban sajnos...


Amit tudsz tenni és segíteni G-nek, hogy megnyugtatod, mivel az a magzatnak is nagyon-nagyon jót fog tenni :) Hidd el, ha a párom nem lett volna mellettem az elején, én megőrültem volna, mindig azt éreztem, hogy most tuti baj van, most ment el stb. Sajnos családon belül nálunk sok rossz történt terhesség alatt, emiatt én nagyon paramami vagyok.


Drukkolok nektek! De szerintem minden rendben lesz!


Üdv,

25hkm

2016. aug. 28. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:

3hét eltérés nagyon sok.1-2hét még beleférne.

Nem a méhnyak volt megvastagodva hanem a méhnyálkahártya...

Azért drukkolok!

2016. aug. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
3 hét eltérés tényleg túl sok! :( De kívánom a legjobbakat!
2016. aug. 28. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
Nyugodjatok meg.. Én menzi alapján úgy mentem pozitív teszt után dokihoz hogy már 11 hetes terhes vagyok... Aztán méretei alapján kiderült hogy csak 5 hetes mert menzim előtt fogant.. Nálam is csak petezsákot és szikhólyagot láttak embriót és szívműködést még nem.. 21 hetes vagyok most és minden rendben van.
2016. aug. 28. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
Tudom mire van az utro, csak azt nem ertem h te miert kaptad ferfi letedre?!
2016. aug. 28. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!