Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lázcsillapító terhesség alatt?

Lázcsillapító terhesség alatt?

Figyelt kérdés
6hetes terhes vagyok, 2 napja megvagyok fázva. Tegnap hőemelkedésem volt, bevettem egy lázcsillapitót. Gondot jelenthet?

2016. okt. 13. 11:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Nem hinnem.En kerdeztem a dokim Algopyrin t,Algoflext,Rudophent lehet.
2016. okt. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Elvileg nem, bár attól függ mit vettél be. A paracetamol tartalmú lázcsillapítókat lehet szedni, de azt is magas láz esetén, mert az káros a magzatra nézve. Hőemelkedésre még nem szokták javasolni.
2016. okt. 13. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Remélem hogy nem!! Panalgorint vettem be egyébként!
2016. okt. 13. 11:08
 4/6 anonim ***** válasza:

Legközelebb egy gyógyszer beszedése előtt érdeklődj, bár az interneten magad is megnézhetted volna...

[link]


Különösen az első trimeszter nagyon érzékeny.

Hőemelkedésre egyébként is kér beszedni bármit is.

A babára nézve egyedül a tartósan 38 feletti láz jelenthet veszélyt.


Remélhetőleg egy darab beszedése nem okozott semmi gondot, de legközelebb előre gondolkodj...


Sok pihenés, tea, ha kell, hűtőfürdőt is alkalmazhatsz.

Jobbulást!

2016. okt. 13. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Az orvosom nekem a Panadolt ajánlotta. Igaz nekem fejfájásra mondta. Mert volt egy időszak mikor rettenetesen fájt. De akkor is már csak akkor vettem be ha semmi nem használt. Először inkább hideg vízzel borogattam a fejem. Így eddig mindössze 1 szemet vettem be 2 hete. Én a helyedben is a legutolsó helyre raknám a gyógyszert máskor,mikor már más nem használ,akkor is csak az első trimeszter után vennék be. 14hkm
2016. okt. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 nünü87 ***** válasza:
Panadol. De abból is csak a sima panadolt mert a panadol extrára rá van írva hogy terhesség ill szoptatás alatt nem ajánlott.
2016. okt. 13. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!