Várandós diéta?

Figyelt kérdés

Harmadik gyerkőcnél és most hallom ezt először! A másodiknál cukros voltam úgyhogy ott diétáztam,(de az más ugye) így is 13 kilót híztam, viszont szülés után egy héttel már 16kg-al voltam kevesebb...

Most a 37. Héten kezdősúlyhoz képest 7kg-nál tartok, de mivel az elején fogytam, így ahhoz képest 10kg.

Az orvosom szerint ez sok, és ha tartottam volna a várandós diétát nem jött volna fel ennyi. Így most nagy lesz a gyerek komplikált a szülés stb...

Tudni kell nem szültem még 4kg alatt, anyukám sem, nagynéném sem...

Cukrot egyáltalán nem eszem, mert bár most jó a cukrom nem is kívánom, viszont gyümölcsöt rengeteget, van hogy főétkezésbe is beiktatom, nagyon kívánom... Na a doki szerint ez a baj, úgyhogy innentől hús, sali... Nem túlzás ez???



2016. okt. 14. 11:30
 1/5 anonim ***** válasza:

Szerintem a ch dietara gondolt,csak mas névvel illette...amúgy meg lehet normalis is sok is..ez egy csomó mindentol függ..ha mondjuk 110kiloval kezdted a terhesseged,akkor lehet sok vagy ha pl. Az utolsó 2 hétben hiztal 4 kilot(most sarkitva,de erted) vagy csak szimplan mondani akart valamit..

De. Nem hiszem,h ennek most jott el az ideje..nekem is cukros elozmenyem volt,igy a dokim mar az elso vizsgalatnal mondta,h akkor mondjak búcsút a cukroknak es azert a dietaval is baratkozzak újra..

2016. okt. 14. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia. Ha a cukrod most rendben van mi a probléma? Én az elsővel 13kgt a másodikkal 11kgt híztam és szerintem a te 7kg-d is normális. Az szinte csak a gyerek meg a járulékos dolgok (magzatvíz, plusz vér..). Én szerintem túlzás amit a doki mond, védőnő szerint?
2016. okt. 14. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Megint kimaradt: hány kilóról indultál? A 7 kg teljesen jó, ha normális vagy vékony testalkatod van.
2016. okt. 14. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
173cm vagyok, 75kilóról indultam, hányásos korszakban lement 72re, na az nagyon hamar visszajött, azóta jó az ütem.. nem vagyok vékony soha nem is voltam, viszont világ életemben sportoltam, most is látok tornázni,ha időm engedi úszni. Konkrétan várandós diétára gondolt, a ch diétát ha nem is tartom, de figyelek... Ilyen van, hogy várandós diéta!!! Max 8kg-ot hízhat egy kismama ennek érdekében konkrét diétán kell lennie egész terhesség alatt... Nekem mindkét gyerek után 10kg volt ami szinte egyből lement, magyarul ha 8 kg-hízom akkor alatta fogyok vagy mi:)... Nem is ez a lényeg, csak érdekelne hogy ez valami új keletű orvosi hozzáállás, amivel felesleges vitatkozni, vagy csak az én dokim agymenése.
2016. okt. 14. 12:23
 5/5 anonim ***** válasza:

Az én dokim semmi ilyet nem mondott. Annyit h jó lenne húzást 10kg körül tartani. A szülésznő szerint 15ig nem gond a hízás de afelett mar gond lehet vérnyomással és a plusz teherrel. Cukor miatti ch diétát tartanom kell de ennyi. És nem tudom miért lenne sok a 7 kg..... Sztem abszolút kevés is, és mindig a kezdő súlyodhoz kell mérni a hizast a fogással együtt. Én 32 hetesen szinten kevés pluszban vagyok de nem mond senki semmit h ez jo vagy rossz, eddig 4kg. Kb Sztem az lesz mint nálad.

Ez a dokid agymenese lesz csak 😄

2016. okt. 14. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!