Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj, ha nem szedek folsavat...

Baj, ha nem szedek folsavat és terhesvitamint?

Figyelt kérdés

Rengeteg gyümölcsöt eszek, mindig van otthon banán, alma, körte, szőlő, amikor pedig suliba megyek, mindig veszek külön is. Általában úgy kombinálom, hogy alma-szilva-banán, alma-körte-szőlő és ez kitart, amíg ott vagyok. Sokszor csak a gyümölcsöt kívánom meg. Nem vettünk terhes vitamint, se folsavat, mert egészen addig nem voltam biztos a terhességben, amíg el nem mentünk nődokihoz. De nagyi se szedte apánál, anya se nálam ezeket. És úgy tudom, régen se szedték sőt sokan most sem szednek és mégis egészséges babájuk lesz. Vitaminok mellett gyümölcslevet iszom, cappyt vagy siót. Gondolom ezekkel a vitaminokkal is feltöltődik a szervezetem és a babám el tudja venni ami kell neki. Mondjuk a folsavban nem vagyok biztos és érdeklődnék, hogy 10 hetes vagyok esetleg érdemes elkezdeni szedni? Nagyon szeretnék egészséges babát szülni.

22l


2016. okt. 16. 13:30
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
100%

A cappyn meg a sión jót mosolyogtam, lehetőleg ne erre alapozd a vitamin bevitelt...

Ugyanakkor nekem a védőnő és a nőgyógyász is azt mondta, full felesleges pénzkidobás az Elevit, Szedtem külön magnéziumot, vasat, kálciumot, oszt jónapot. Na meg persze a tényleg friss zöldség, gyü,ölrcs, hús, stb, az is fontos.

2016. okt. 16. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
38%
Nem tragédia, régen sem szedtek a nők és nem is volt ennyi gyümölcs, zöldség választék, mégis egészséges babát szültek. Egyébként a folsavat gyümölccsel, májjal pl betudod vinni. A velőcső záródás a terhesség 28. napjáig megtörténik, tehát az már lezárult. Szerintem ne aggódj emiatt, ártani nem ártanak a vitamin készítmények, sőt hasznosak, de ha nem szeded az sem tragédia.
2016. okt. 16. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:

Én nem szedtem terhes vitamint. Csak vasat, folsavat, megnezium, kálcium.

A vasat azért mert leszivták teljesen tőlem. Magneziumot a kemenyedések miatt meg csökkenti a vetélés kockázatát, kálciumot pedig a fogam miatt, mert hiába mosom érzetem hogy minden alkalommal vérzik és gyengül a fogam. Nem akartam hogy fogatlan legyek 26 évesen anno.

Ezeket ilyen esetkben erdemes elkezdeni szedni, de a szervezet szól mire van szükség. Én most a húsleves és a tepertő, paradicsom kiskatonákat eszem, bár a teperő nem tudom miért kell most nekem de kell.

2016. okt. 16. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
70%

hát nekem az orvos írt fel folsavat 2x1 és femibiont napi 1tbl

Semmiből nem tart naponta bevenni ezeket.

Ha felírja szedjed

2016. okt. 16. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
100%
Folsavat jó lett volna, de ami miatt szükséges lett volna már késő elkezdeni
2016. okt. 16. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%
igen, mert étkezésse nem fedezhető a terhesség alatti vitaminszükséglet
2016. okt. 16. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
38%
Szerintem fölöslegesek a táplálékkiegészítők, a sok gyümölcs mellé még egyél zöld leveles zöldségeket és olajos magvakat, ezekben minden benne van, ami kell.
2016. okt. 16. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
80%

Az, hogy régen sem szedték egy dolog, akkoriban azt is mondták, hogy egy gyerek egy fog elvesztésével jár, amit pl megfelelő kálcium bevitellel jó esély van megelőzni.És a sok gyümölcs sem garancia, ezekben a bolti gyümölcsökben már alig van vitamin, kb a fele, vagy annyi sem, mint 50 éve.

A folsav szedésével pl nyitott gerincet, agy- és koponyahiányt lehet megelőzni, főleg az első 12 hétben fontos. Sok van a spenótba, de ebből is kb napi fél kilót kellene megenni, hogy fedezd a napi szükségletet terhesen.

2016. okt. 16. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
46%
En is 22 evesen lettem terhes.Nem szerdem se terhesvitamint,se folsavat.Sok gyumolcsot fogyasztottam.Ugy tudom hogy a terhesvitaminoktol oriasi babak szuletnek.Az en babam igy is 3200 g volt. Ha nincs a csaladban semmilyen genetikai betegseg akkor nem muszaj szedned.
2016. okt. 16. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
75%

Az, hogy azért születik a baba nagy súllyal mert szedett az anyuka terhesvitamint óriási tévhit!

Ezekkel a vitaminokkal nem csak a babának biztosítod a megfelelő vitaminbevételt,hanem saját magadnak is. Nagyon sok betegséget is el lehet kerülni a vitaminok szedésével.

Tény hogy régen nem voltak ilyen készítmények és mégis születtek egészséges gyerekek, de már nem azokat az időket éljük. Mindenkinek szíve joga eldönteni, hogy szed-e vitaminokat, vagy sem.

2016. okt. 16. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!