Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nem szeretnék táppénzre...

Nem szeretnék táppénzre menni, mit tudnék tenni?

Figyelt kérdés

Gyárban dolgozom, 4 műszakban ( 2 nappal, 2 pihi, 2 éjjel 12 órában)

Ha megtudják bent, hogy babát várok, táppénzre vagy állásidőre küldenek.

De nem.mindegy, hogy 150 ezret keresek meg a pótlékok miatt, vagy csak 50 ezret táppénzen.

Nem dolgozhatok,mert sok gép van, ami miatt mágneses mező van, meg hát álló munka. Vajon ez mennyire veszélyes?

Mit tudnék tenni, hogy a babám is rendben legyen, nekem.is legyen pénzem? Apa vállalkozó, de télen nem annyira mennek a dolgok.Ha december közepéig dolgozok még, az baj lehet? Persze, csak ha bírom?


2016. okt. 18. 13:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
58%

Nem mehet egy egészséges kismama táppénzre. Az táppénzcsalás.


A gyárnak fel kell ajánlani egy olyan munkakört, amit terhesen is végezhetsz. Ha ilyet nem tud, akkor fel kell mentenie a munkavégzés alól, és alapbért kell fizetnie.

Igaz, az sem éri el a ténylegest, hisz ez pótlékok nélküli, de a táppénznél valamivel több.

Vagy nem biztos.

Mióta dolgozol itt? Mennyi az alapbéred? Miért gondolod, hogy a táppénzed 50 lenne?

2016. okt. 18. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

A bruttó alapom 130e. Ebből a táppénz karcsú. kb 50. És úgy keresek sokat, h van jelenléti bónusz, teljesítmény bónusz, délutános és éjszakás+vasárnapi pótlékunk.

Sajna sehova sem tudnak áttenni, mert mindenhol ott a mágneses tér

2016. okt. 18. 14:00
 3/14 anonim ***** válasza:
46%

Ha 150 a nettód, akkor abból számolják a táppénzt, ami az esetedben nem 50ezer.

De táppénz csak akkor jár, ha indokolt, amúgy meg ahogy írta is az előttem szóló, a munkáltatónak kell adni veszélytelen munkát, ha ez nincs, akkor távolléti.

Nem hiszem, hogy havi 30 ezer kiesés indokolja a gyermek veszélyeztetését.

2016. okt. 18. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és terhesen nem dolgozhatsz éjszaka.
2016. okt. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Fuuu, sok.dologgal nem vagyok tisztában :) A táppénzt nem a bruttó alapból számolják? vagy a terhes táppénz ebben más? :)

Sajnos semmilyen veszélytelen munkakört nem kívánnak adni. Igazából az irodán kívűl nincs is ott olyan.

2016. okt. 18. 14:06
 6/14 anonim ***** válasza:
74%

Tegyük fel, hogy átlagosan kézhez kapsz mondjuk 130at. Akkor ennek a bruttója kb 200.

Ebből számítva a táppénz nettóban cirka 117ezer.

2016. okt. 18. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
88%
A táppénzt nem alapbérből számolnak, hanem a megfelelő időszak TÉNYLEGES BÉRÉBŐL. Tehát amennyit hazavittél, ami után adóztál. Ha ez bruttó 225.000 (nettó 150), akkor a táppénzed: 114750 Ft, vagy 95625.- ft adókedvezmény nélkül. Attól függ, mióta dolgozol.
2016. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
84%
Ja és a várandóság 91.napjától már igényelhető a családi adókedvezmény, ami neked 10ezer.
2016. okt. 18. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
58%
7esnél a pont, mert én valamiért 70%al számoltam. Ő írta le a jó adatot. A terhességi táppénz 9es kód és az 60 vagy 50%,attól függően, hogy mióta dolgozol.
2016. okt. 18. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Hát na a munkaviszonyom is érdekesen van.

2015 novemberében( előző cégem október 30.-án kijelentett, és nov 17-én kezdtem dolgozni, január 14.-éig, és január 18-tól vagyok jelenlegi helyemen.

ez már gondolom nem számít a megszakítás nélküli munkaviszony kategóriába.

És a munkabérem jelenleg szerződés szerint br. 130e+műszakpótlék+cafetéria.

Sosem.voltam táppénzes csak 1-1 napokat, ezért nekem ez nem világos.

és amikor annó kérdeztem az üzemdokit, azt mondta, lehetőség van táppénzre menni vagy állásidőre.

Totál homály az egész :D

2016. okt. 18. 14:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!