Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Fura kérdés. Hány héttel...

Fura kérdés. Hány héttel előrébb levő kismamikat "irigylitek" leginkább?

Figyelt kérdés

Amikor terhes lettem, a barátnőm 5 héttel volt "öregebb", folyton ő volt az, aki helyében lettem volna, hogy már milyen jó neki, hogy olyan messze tart.

Ez nagyjából végig megmaradt, aztán ő megszült a 35. hétre, amiért annyira nem irígylem, viszont most 36 hetesen a 38 hetes kismamikat "irigylem" hogy de jó nekik, bármikor beindulhat a szülés.


2010. ápr. 26. 14:27
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
En imadtam terhes lenni,nem irigyeltem az elottem levoket:)
2010. ápr. 26. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
70%

Az elsővel jól éreztem magam a bőrömben, kicsit izgultam is a sok ismeretlen dolog miatt, és úgy gondoltam, hogy "jól ki van találva" ez a 9 hónap, mert pont ennyi kell, hogy felkészüljek. (Főleg lelkileg).

A második terhességem nagyon nehéz volt, 2 hónapot leszámítva folyamatos küzdelem ezért vagy azért. Csak azt vártam, mikor szülök már.

Az utolsó 3 hét azért is volt nehéz, mert akkor már az orvosom is azt mondta, bármikor szülhetek, de csak nem jött...

Szeretnék majd még egy babát, de sokszor az jár a fejemben, hogy "hogy leszek túl a 9 hónapon".

A lányaim tündérek, épp ezért fogom valamikor újra "végig csinálni", de ehhez még erőre, időre van szükségem.

2010. ápr. 26. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én 31 hetes vagyok és most a 36 heteseket irigylem!Már szívesen lennék vagy 38 hetes!Annyira várom már a baba érkezését és én azért vagyok irigy!Amúgy én is imádom a terhességemet!:)Már neked se sok van hátra!Könnyű szülést!:):)
2010. ápr. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem irigyeltem egy kismamát sem, én magát az állapotot szerettem. Maximum a szülés után gondoltam vissza, milyen jó érzés is volt kismamának lenni. A várandósság minden percét próbáltam élvezni - még ha néha nagyon kellemetlen is - hiszen az éltünknek ez egy nagyon kicsi töredéke.
2010. ápr. 26. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
46%

Én élveztem a gyönyörű 9 hónap minden pillanatát,eszemben sem volt "irigykedni":-)S mivel s zűlésünk is röpke óra volt(érzéstelenítést nem kértem),inkább átéltem az igazi Csodát,igy már alig várom a következő Kismamaságot :-)

Apropó,emlékszem,mikor közeledett az Áldott állapot vége,még meg is könnyeztem ,h vége ennek az Állapotnak,amit Imádtam:-) aztán itt van egy Kis Új ÉLET,aki a világon mindennél fontosabb nekünk:-)

Ő a KINCS:-)

2010. ápr. 26. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
én azért nem irigylem azt aki előttem van, mert így is olyan gyorsan elment ez a 28 hét. pár pillanat és már vége is a terhességnek. és ki tudja, átélhetem-e még valaha, lesz-e rá lehetőség? így én minden kis rugást és mocorgást kiélvezek, és próbálom elraktározni az emlékeim közé, mert csodálatos érzés!
2010. ápr. 26. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
én még nem vagyok terhes, de nagyon irigylek bármilyen hétben lévő kismamit :(
2010. ápr. 26. 15:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én nem szerettem terhes lenni, így a végét vártam.

Megint babát várok, megint a végét várom.

Nem nekem találták ki a terhességet, a JOBB KINT MINT BENT elv alapján :) Ha már kint van a baba, az a tuti, az a biztos, akkor már tuti, hogy látom, hogy egészséges, nem csak valami uh-s orvosra kell hagyatkoznom. Akkor már túlvagyok a szülésen is, meg az egész bizonytalanságon.

Most 14 hetes vagyok a második babámmal, de szívesen lennék 39 és fél hetes :)

2010. ápr. 26. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Szió!


Nekem első babám lesz, az elején azokat irigyeltem, akik már túl vannak a 12 héten...aztán meg azokat, akiknek megmozdult, mert Én csak a 21 héten éreztem először a kis mocorkát.

Most pedig senkit nem irigylek, mert ez annyira fantasztikus, hogy elvagyok magamban ezzel a könnyfakasztó érzéssel. :-)


Jó egészséget kívánok!

2010. ápr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Én bevallom, hogy az eleje óta alig vártam, hogy hatalmas legyen a hasam, hogy már izgulhassak a végéért!

Csodálatos dolog a terhesség, de ettől csak az anyaság a szebb! Itt a végén már nem vagyok irigy, hacsak azokra nem akik már túl vannak a szülésen!:-)))

2010. ápr. 26. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!