Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Jóslófájas elmúlik zuhanyzásra...

Jóslófájas elmúlik zuhanyzásra, vagy csak enyhül? És ha fáj alul a hasam akkor feltétlenül kell vele egyidőben keményedni is?

Figyelt kérdés
A hasam elég sokszor fáj alul, de csak ritkán keményedik is be vele. Keményedni szokott, de a fájás és a haskeményedés külön jön általában. Ez már jóslófájaás ugye? 34hkm
2016. nov. 1. 23:34
 1/3 anonim ***** válasza:
78%

A jóslófájás azon méhösszehúzódás egyik tünete, amelyik nem vezet szüléshez. A méhnek vannak vízszintes és függőleges izmai. Amikor a függőleges izmok húzódnak össze, akkor az szülési fájdalom, ugyanis a függőleges izmok összehúzódása képes arra, hogy egyre lejebb tolja a kisbabát. Ezzel szemben a vízszintes méhizmok összehúzódása ilyesmit (azaz, hogy a szülőcsatorna felé tolja a babát) nem tud okozni, így abból nem lesz szülés. Ez utóbbiakra mondják, hogy jóslófájás, bár szerencsétlen ez az elnevezés, mert nemigen jósol meg semmit. Nagyon sok terhesség alatt a vízszintes méhizmok összehúzódása (azaz a jósló) nem okoz fájdalmat, csak az ember keményebbnek érzi a hasát, mások viszont fájdalmat is megélnek, ez nagyon változó. Ezek az úgymond ártalmatlan méhösszehúzódások, azaz jóslók (akár kísérje fájdalom, akár nem) még jót is tesznek, frissítik a méh vérkeringését.

És ha fájdalommal együtt jár az összehúzódás, akkor honnan tudni, hogy szülési vagy jóslófájásról van-e szó? A szülési méhösszehúzódások rendszeres időközönként (pl 10 percenként, majd 6 percenként, stb) jelentkeznek, a fájdalom kb 45 mp és 1 perc közötti időtartamot ölel föl és helyváltoztatásra sem enyhül. Ezzel szemben a jóslófájás változó időközönként jelentkezik (pl az elsőt követi mégegy 10 perc múlva, majd 40 percig semmi, majd újabb, majd 20 percig semmi, majd újabb, majd 1 óráig semmi, és így tovább), általában néhány másodperc alatt elmúlik (azaz nem tart 1 percig) és helyváltoztatásra (pl lefekszel) enyhül vagy elmúlik.

Az pedig hogy milyen érzés a jóslófájás egyénenként változik, de az biztos, hogy az egész méhet érinti. Tehát pl egy 33 hetes terhességnél, ahol már a gyomorszáj alatt ér véget a méh, a fájdalom onnan kezdődően egészen lentig, kb a hüvekyig tart. Ha pl egy 33 hetes terhesnek csak az alhasa fáj, az biztosan nem méhösszehúzódás (sem jósló-, sem pedig szülési fájdalom), mert nem az egész méhet érinti. Ez utóbbiak gyakran béllel kapcsolatos panaszok (pl székrekedés miatt, stb.

2016. nov. 2. 02:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

1, ezt a hol fáj a jósló dolgot honnan szedted?

Baromság.

Egyéni ki hogy érzi.

Nekem a jósló menstruációs görcsszerű, alhasat érintő, derékba és combba sugárzó fájdalom volt.

Keményedés, ahogy azt leírják, soha nem tapasztaltam. Akkor feszült meg a hasam, ha a gyerek fájdalmasan kidugta (elég gyakran) valamijét.

A szülési fájdalom annyiban különbözött a jóslótól, hogy nem sugárzott sehova, ellenben olyan volt, mint ami belülről szétfeszít.

2016. nov. 2. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
*azt sose tudtam tesztelni, hogy elmúlik-e zuhanyra, mert vagy nem itthon ért (jellemzően nst-re várva) vagy zuhanyhoz semmi kedvem nem volt. Nekem nem volt rövid és elég gyakran éreztem a 35. héttől, mocorgásra nem múlt, de nem rendszereződött.
2016. nov. 2. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!