Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet-e szolariumozni terhesen...

Lehet-e szolariumozni terhesen? Mondjuk heti 2 alkalommal 5 percet? 18km

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 10:21
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
55%
NEM!
2010. ápr. 28. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
54%
Heti egyszer szerintem lehet.
2010. ápr. 28. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
59%

Nem!Én több orvostól megkérdeztem anno és mind azt mondta hogy ne!

Azt is hallottam hogy túlzottan felmelegszik a has és leválhat a méhlepény!Ne kockázztass szerintem annyit nem ér!

2010. ápr. 28. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
38%
Szia. Egy kicsit durva leszek. Örülj hogy sikerült teherbe esni és nincs gond a babával. Belegondoltál abba hogy valakinek soha nem lehet babája. Te meg ilyen hülyeséget akarsz. Most őszintén szerinted ez kell a kisbabádnak?
2010. ápr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
62%

Nem lehet, mert felmelegszik a tested, és a magzatvíz is.

Van aki persze azt mondja hogy nyugodtan hiszen csak pár percről van szó, de akkor sem lehet.

Másik oka pedig az hogy a terhes nőknél a bőr is megváltozik, és maradhatnak foltok szolizás (barnulás, égés) után gész életedben a bőrön.


Mondom ezeket én, aki szolifüggő voltam a terhességem előtt, el sem tudtam volna képzelni az életem a heti 3 szolizás nélkül. Hát a baba óta már nem is gondolok a szolira, majd ha megszületett a kicsi fiam, és a szopizásnak is vége akkor újra megyek napozni :))


27 hetes kismama

2010. ápr. 28. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
62%
Nekem is azt mondta a doki, hogy nem szabad szolizni terhesség alatt. Szerintem ne kockáztasd a gyereked egészségét.
2010. ápr. 28. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
62%
Nem ajánlják. A bőröd pigmentációja is megváltozik, könnyen foltos maradhat a napozás, szolárium után. A tested felmelegszik, ezáltal a magzatvíz is, ami a babának s jó. Napozhatsz viszont, nem tűző napon, inkább csak árnyékban, szórt fényben...barnulni ott is fogsz.
2010. ápr. 28. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
17%

2 hetente 5 percet inkább. 5 perc alatt nem melegszel fel egyébként, de ezt mindenki tudja, aki járt már szoláriumban.


Ahhoz képest, hogy itt senki nem szolizik terhesen, nem fest hajat, nem csináltat műkörmöt, elég érdekes, hogy a terhesgondozóban még egy 2 centis festéklenövéses hajat sem láttam..., mindenkinek jó szine van és minden 2-diknak műkörme van...

2010. ápr. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
71%
csak kontrázni tudok. én is rákérdeztem a dokimtól és nem engedte!
2010. ápr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
77%

Ne általánostíts.

Hajat én is festetek, csak épp 12. hét utántól és szigorúan ammóniamentessel, nyitott ablak alatt.

Én írtam amúgy azt hogy szolifüggő vagyok, illetve lennék ha nem lennék épp terhes. Igen, voltam szoliban mint ebből is kiderül, és igen, mikor szoliban vagyok pár perc után tűzforró a testem mindenhol, mikor kiszálltam a gépből úgy fújtattam meg legyeztem magam mintha tűző napon álltam volna. Na ez az ami egy babának igenis káros, ezért Kedves Kérdező, ha hallgatsz az itteni válaszolók 99%-ára akkor Te sem mész szolizni :)


Jó babavárást midnenkinek :)

2010. ápr. 28. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!