Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Lehet-e szolariumozni terhesen...

Lehet-e szolariumozni terhesen? Mondjuk heti 2 alkalommal 5 percet? 18km

Figyelt kérdés
2010. ápr. 28. 10:21
1 2 3 4
 11/38 anonim ***** válasza:
77%
Ne kísérletezz szerintem se! Én egészségügyis kismama vagyok.Azon túl, hogy felmelegedhet a magzatvíz ( ami elég nagy baj lenne), ez egy komoly sugárzás. 5 perc alatt is nagy dózisban ér.Nem ér annyit az egész, hogy utána meg napokig aggódj.Az én bőröm most fehérebb mint valaha, de tudod mit?Teszek rá! Nem érdekel!!!Most nem az a legfontosabb, hogy bomba nő legyek, hanem az , hogy egészséges kismama. Nem is értem azokat, akik még ilyenkor is csak magukkal vannak elfoglalva.Én azóta sem festettem hajat ( bár szerencsére a festett szín nem nagyon tér el az eredetitől), nem voltam manikűrösnél ( igaz előtte is idegenkedtem a karmoktól), és fehér a bőröm. De nem is foglalkoztatnak ezek egyáltalán.
2010. ápr. 28. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/38 anonim ***** válasza:
71%

hát, én sem nagyon láttam szolis kismamit, műkörmöset sem, pedig sűrűn megfordulok sajna a terhesgondozókban. én is festetem a hajamat, de ennyi!


nem hiszem hogy oly sokan fittyet hánynának a szabályokra. egyébként meg nem hiszem hogy a műköröm káros lenne!

2010. ápr. 28. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/38 anonim ***** válasza:
63%

Itt a jó idő süt a nap ezerrel ki lehet ülni természetes fényre napozni szoli helyett.

Szolárium TILOS!


Én láttam már "sajnos" műkörmös,szolibarna,műmellű kismamát a gondozóban.Szerintem gusztustalan volt:(((


Én is olyan vagyok mint a hypo reklám de majd a természetes napozás segít.Ott is csak árnyékos helyen védve a pocakot a felmelegedéstől.

18 h km.

2010. ápr. 28. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/38 anonim ***** válasza:
0%
A hajfestést miért nem lehet elhagyni terhesség alatt?
2010. ápr. 28. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/38 anonim ***** válasza:
100%

11.21-esnek: a hajfestésről annyit kell tudni, hogy szellőző helyen, ammóniamentes festékkel jó csinálni, de így is csak 12. hét után.

Ugyanis csak belélegezni nem szabad a felszabaduló gázokat, de ha ammónia nincs a festékben, a többi adalék nem tesz kárt a magzatban ha légmozgás van festés közben.

Amennyi a fejbőrt éri festékmennyiség, semmilyen kárt nem okoz.


Szóval el lehet hagyni, de nem érdemes :) Csak be kell tartani ezeket a szabályokat. A vélemény forrása pedig orvosok hada.

2010. ápr. 28. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/38 anonim ***** válasza:
100%
Hozzátartozik még, hogy károsabb végigmenni egy belvárosi utcán mint jól szellőző helyen ammónia nélküli anyaggal festeni...a kocsikból több sz*rt lélegzünk be sajnos :(((
2010. ápr. 28. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/38 anonim ***** válasza:
értem :)
2010. ápr. 28. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/38 anonim ***** válasza:
42%

Szia!


Én is több védőnőt, orvost, kismámát megkérdeztem ezzel kapcsolatban.

Akik eleve nem szimpatizálnak a szolival azok persze most is nemet mondtak, a másik tábor igent, de mértékkel!

Én járok szoliba, festetem a hajam, úgyanúgy dolgozom, takarítok, cipekedek, szexelek mint eddig. Sőt most újítjuk fel a lakásunkat és költözködünk is. A babám is és én is jól vagyunk, az összes vizsgálati eredményemre azt mondják, hogy több mint kiválló. Már a terhesvitamint sem kell szednem csak heti kétszer. Én havi háromszor, hat percre járok. Gondosan utánna jártam a téménak és eddig semmivel sem tudták bizonyítani, hogy a szoliban ért uv sugárzás elérné a babát. Aki meg jár szoliba tudja jól, hogy 6 perc alatt nem lehet felmelegedni. Az viszont már régóta bizonyosság, hogy a nap 90%-kal károsabb sugarakat bocsájt ki, mint a szoli. (erről a környezetszennyezéssel gondoskodtunk) Nem véletlen az, hogy már évek óta ajánlják, hogy 12-15-ig ne menj a napra. Az én véleményem, hogy a terhesség nem betegség, hanem egy állapot, amit sokan manapság csodaszámba vesznek és túlmisztifikálnak, pedig egy teljesen természetes dolog. Ha v-kinek próblémamentes a terhessége, akkor szinte mindent csinálhat csak mértékkel. Én elsősorban a már meglévő szinemet akarom megtartani, a heti egy alkalom szerintem neked is elég, ha mégis szeretnél plussz barnaságot néha használhatsz barnító krémet is. Három közeli ismerősöm is szült az elmúlt másfél évben, ők is jártak szoliba csak picivel kevesebbszer, mint elötte sőt ez egyik még egy tetkót is csináltatott 5 hónaposan. Minegyikük babója makk egészséges és nem lett "foltos" a bőrük sem. Ők sem azok a terhes vagyok még a "levegőt is palackból veszem" kismamik.

Boldog babavárást és sok egészséget kívánok nektek!

33 hetes km

2010. ápr. 28. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/38 anonim ***** válasza:
55%

Mértékkel lehet menni, a nap károsabb a szolinál, bizonyos esetekben pl. járványkor vagy télen még mondani is szokták, hogy egy kis szoli nem árt.

Szerintem inkább sok nő féltékeny azokra, akik kismamiként is jól néznek ki és még egészségesek is.

Még a hasukról sokszor el sem lehet dönteni, hogy háj vagy kisbaba, de már gondosan simogatják, jajgatnak és öt számmal nagyobb göncöket hórdanak, ami még akkor is nagy lesz rájuk, mikor megszületik a babájuk. Mások meg nagy pocakkal is jönnek, mennek, dolgoznak, egészségesek és még csinosak is. (ők vannak kevesebben) A lényeg, hogy te és a picúrod jól érezzétek magatokat. És ha nincs semmi bajotok, akkor minek igénytelenednétek el. Arra vigyázz azért, hogy le ne égj! Persze, ha van v-mi gond a terhesség alatt, akkor azért fontold meg a dolgot.

2010. ápr. 28. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/38 anonim ***** válasza:
74%

Aki nem jár szoliba, meg ilyesmi az mind a másik véglet lenne? Aki nem szolis meg műkörmös, az már a lepedőruhát hordó elhanyagolt kismama? Igenis van középút. És szerencsére a középutat választók a nagy többség.


Én imádom a szoláriumot, el se tudnám képzelni hogy ne feküdjek be hetente 2-3-szor ha nincs akadálya, de amióta terhes vagyok nem járok. És így is csinosnak érzem magam, és jól érzem magam a bőrömben. A csinosság és ápoltság és igényesség nem a bőrszíntől függ.

2010. ápr. 28. 12:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!