Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nemtudom mit csinaljak....

Nemtudom mit csinaljak. Megtartsam vagy ne?

Figyelt kérdés
22 éves vagyok. Új szakmat tanulok es 1 évem van még hátra amig kesz vagyok vele. A szüleimmel élek.de dolgozok, igy nem ők tartanak el. Otthon is besegitek mindenbe... Most ugy alakult terhes lettem. A legrosszabb hogy a sráccal az előtt szakitottam mielőtt megtudtam a nagy hirt. Persze azonnal elmondtam neki de ő azt mondogatja vetessem el mert neki nem kell stb.szoval az ő támogatására nem számíthatok.. a szüleimnek nem mondtam még el. Ki is buknának. Nemtudom mit tegyek mert igazából elvetetni nem akarom, olvastam olyanokat akik azutan nem lehettek többet terhesek..de viszont egyedül felnevelni is nehéz lenne, és az iskola miatt is. Fogalmam sincs mit tegyek:(
2016. szept. 13. 07:10
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
66%
Én azt tudom amit megéltem! Mindíg azon dolgoztam, ha majd egyszer eljön az ideje lehesen gyerekem. Lehetet volna fiatalon de nem akartam lakhatás pénz stb. Most meg itt vagyok megvan mindenem kétszer teherbe is estem mindketőt elvetéltem! Lelkileg ezt nem lehet feldolgozni. Változtatni a multon nem tudok. De ha mégis talán most másképp lenne. Ez a te döntésed, neked kell átgondolni.az hogy apuka nem szeretné, hát ő véleménye. Az szüleid biztos melleted fognak állni, akárhogy döntesz.
2016. szept. 13. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
54%

Ne vetesd el. Ki tudja lesz-e következő lehetőség....

Mindenki tudná halasztani valami miatt...

2016. szept. 13. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
51%

Tudom, hogy le leszek pontozva, de nem érdekel.


Kérdező, a helyedben nem tartanám meg. Fiatal vagy még, nincs önálló kereseted, azt se tudja neked senki megígérni, hogy a szüleid boldogan nevelik és támogatnak titeket anyagilag, amíg talpra állsz.

A sulit talán pont be tudnád fejezni (legfeljebb ősszel mész pótvizsgára, ha vizsgaidőszakra megszületik), de ettől még nem lesz több bevételed, csak a gyes és a családi pótlék.


A volt pasid tök mindegy, hogy akar-e támogatni, ha megtartod, akkor muszáj lesz neki gyerektartást fizetni. Nem választható lehetőség, kötelesség!


De egyedülálló anyának lenni nem egyszerű, főleg úgy, hogy még minden előtted áll: munkát kell keresni, önállósodnod kell, addig alkalmazkodni a szüleidhez, és az is tény, hogy rettentően megnehezíti a párkeresést is.

2016. szept. 13. 07:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 A kérdező kommentje:
A hét nem minden napján van iskola. Csak heti kétszer. A tobbi napokon dolgozok. Szoval van önálló keresetem...
2016. szept. 13. 08:04
 5/29 anonim ***** válasza:
82%

Elnézést, hogy belekontárkodom, én nem szeretnék ilyen kérdésben sem A-t, sem B-t mondani, ezen a leendő apával, de mivel ő mint írtad, nem partner, így a szüleiddel kell átrágnotok magatokat, ti tudjátok, hogy milyen anyagi/érzelmi háttér van mögöttetek, csupán a 3-as válaszoló figyelmét szeretném felhívni a kérdező 3. mondatára:

"A szüleimmel élek.de dolgozok, igy nem ők tartanak el. " így az egész okfejtés hibás...

2016. szept. 13. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
52%

Magadat tartod el, de otthon laksz.

Ebből egyből jön a kérdés: de külön lakva is el tudnád tartani magad?

A Csed/gyed-ből gyerekkel is?


Ha nem, akkor a szüleidre szorulsz.

Így gondold át.


A helyedben nem tartanám meg.

Fiatal vagy, a pasira de számíthatsz, örök életedre mégis kapocs lenne köztetek a gyerek...

2016. szept. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
45%

A Te döntésed, de gondolj az örökbe adás lehetőségére is.

Fiatal vagy, vélhetően egészséges. Rengeteg pár várja, hogy örökbe fogadhasson egy ilyen kisbabát, akinek nem lehet sajt úton gyereke.

Szóval nem csak a "megtartás és az abortusz" a két lehetséges út.

Így lehetőséget adnál a teljes életre a gyermeknek, egy kisebb kitérő után folytathatnád a saját életed, ahol abba hagytad, és a saját egészséged/termékenységed sem forogna kockán.

2016. szept. 13. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
76%

22 eves vagy , nem tini. 23 mire szulsz.

Ha dolgozol es keresel akkor kapsz 2 evig gyedet.

Ha a szuleid tudnak segiteni, pl vigyazni ra mig bejarsz az iskolaba, es befejezed, meg ha amugy is egy ev akkor szules utan csak

3-4 honap marad, azt sokszor meg lehet beszelni akinek ujszulottje van, hogy magantanulokent fejezi be.

En negtartanam, en 35 evesen szultem, en is egyedul nevelem, ( 6 honaposan ment vissza az apja egy regebbi exehez ) nekem sajnos szuloi segitseg sincs, sajat lakas sincs.

2016. szept. 13. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:
88%
Megtartanám. A kérdés, h szeretnéd-e a babát vagy sem. Ha szeretnéd, akkor mindent meg lehet oldani, persze ehhez szükséged lesz a szüleid segítségére is.
2016. szept. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 anonim ***** válasza:
53%
Egyetértek azzal aki azt írta, hogy nem tini vagy már. Ha 15 éves lennél mást mondanék. De egy felnőtt nő vagy, és nem arról van szó, hogy vállalj-e gyereket, hanem arról, hogy az a gyerek már ott van benned, így szerintem nem sok lehetőséged van. Én megtartanám a nehézségek ellenére sem. Nem tudnám megölni a gyermekem.
2016. szept. 13. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!