Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik terhesvitamint ajánlját...

Melyik terhesvitamint ajánljátok amit 'gyerekek' is szedhetnek?

Figyelt kérdés
16 éves vagyok és 6 hónapos terhes. (Nem kérek negatív kommenteket,én legalább nem veszek el egy életét vagy adom örökbe,hanem tiszteletbeli anyja leszek,ha már becsúszott). Szeretnék valami vitamint szedni ami jó a babának és nekem is. Mert nehezen bírja még a szervezeten a terhességet.
2016. nov. 20. 22:28
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

Mi lenne, ha nem csak tiszteletbeli lennel?

Bar itt mar semmi nem lep meg;)


Femibion.

2016. nov. 21. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
86%

Tiszta szegyen amugy az egesz kerdes. Szomoru, hogy itt tartunk.

Az en 17 evesem a leckeivel bajlodik, te meg szulsz 16 evesen...


Nincsenek szuleid?! Itt kell kerdezoskodnod?

2016. nov. 21. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
Kérdezd még a védőnőt, nekem pl a 3-4.honap kornyeken azt ajánlotta, h ne terhesvitamint szedjek, hanem külön vasat, magneziumot, kalciumot, na meg c vitamint, de az alap.
2016. nov. 21. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha változatosan táplálkozol, akkor felesleges bármilyen vitamin. Az elején a folsav fontos, mert az étellel nem lehet elegendő mennyiségben bevinni. Bármi másnál meg a vérvételnél kiderül, ha hiányod van. A magzat parazita funkcióban működik, ő elszív mindent a szervezetedből, amire szüksége van. Ha NEKED hiányod lenne valamiből, azt a vérvétel jelezné.


A táplálkozásra figyelj inkább, hogy változatos legyen és sok zöldség, gyümölcs, fehérjeforrás legyen benne.

2016. nov. 21. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
32%

Utólag már nincs olyan sok értelme, mint az első hetekben, de lórúgásnyi folsavat érdemes szedni, mivel ez a leges legfontosabb a babának a fejlődéshez. Én terhesség előtt kb 4 évvel kezdtem el szedni, mivel a teherbeesést is nagyon megkönnyìti. (Nekem mondjuk ezzel is évekbe telt, hogy sikerüljön, de hiszem, hogy nélküle nem ment volna) inofolicot szedek. Emellett igazából egy sima multivitavin is elegendő lenne elvileg, de azért én is kutakodok, hogy milyen terhesvitaminnal lehetne jól párosítani. Én mondjuk 3 hetes vagyok, szóval még nem késtem el a tökéletes vitamin megtalálásával :)

Sok sikert kívánok neked és kitartást a rosszindulatú megjegyzésekkel és ítélettel szemben! 16 évesen már nem vagy annyira szörnyen fiatal, hogy ne válhatna belőled jó anyuka, de főleg az olyanok, mint én, aki 30 évesen esik teherbe és sok sok sikertelen próbálkozás van a háta mögött, nehezen tudja megemészteni, hogy másnak tizenx évesen is sikerul. Ne vedd magadra az ilyet és csak arra törekedj, hogy szuper anyuka legyél!

2016. nov. 21. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Utolsò te nagyon ostaobs vagy. Jo hogy nem buzditod arra hogy szüljön egyböl neg egy kolkot ha megszult. 16 evesen nem t6l fiatal? Atyaeg....tevnem vagy normalis...a kerdezo gondolom arra gondolt h jo an uka lesz hogy nem dobja ki a gyereket m8st. Majd kesobb odaadja az anyjanak azt nevelheti az...edes istenem...16 eves ovodas gyereknek gyerek....hova lett a vilag.....
2016. nov. 21. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:
Khhm..biztos odaadom anyámnak,amikor kb 1 éve élünk kint a 18 éves barátommal Németországban. :D Folsavat szedek az eleje óta
2016. nov. 21. 18:11
 18/18 A kérdező kommentje:
C vitamint és egyéb vitaminokat is szedek.
2016. nov. 21. 18:52
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!