Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Tényleg nem lehet vagy csak...

Tényleg nem lehet vagy csak nagyon nehezen kisbaba mellett tanulni?

Figyelt kérdés
Szeptemberben elkezdtem egy okj-s képzést, 20-án kiderült, hogy terhes vagyok. Tegnap sógornőméknél voltunk és ő megpróbált lebeszélni erről a képzésről vagyis inkább olyat tanácsolt, amit fel lehet függeszteni és utána folytatni mert szerinte csak 2 év múlva tudok majd rendesen elkezdeni suliba járni. Azt mondta, hogy ő az orvosin 1.5 évet halasztott a lánya miatt és nagy segítség volt neki az anyja, aki ott hagyta miatta a munkáját. Párommal beszélgettünk erről és szerintünk csináljam tovább, majd meglátjuk, mennyire bírok haladni. Májusban szülök, megbeszéltük ofőmmel, hogy május-június nem kell bejárnom, tekintettel az állapotomra. Utána pedig szerintem meg tudom a többiekkel beszélni, hogy küldjék át az anyagot, segítsenek és én csak a dolgozatokra járjak be amik havonta, kéthavonta egyszer vannak. Úgy néz ki, hogy heti 3x járunk be, de nem kötelező jelleggel, nem számoltatnak el úgy, mint egy nappalis képzésen. Sógornőm szerint nem lesz erőm a babám mellett tanulni is mi pedig úgy beszéltük, hogy mivel csak három óra hosszáról van szó, ezért amikor párom itthon van vagy anya itthon van és ráér és szívesen vigyáznak rá, akkor meg tudom oldani, hogy gyorsba bemenjek egy-két órára addig fejek le tejet, ilyesmi. Van itt valaki aki tanult baba mellett és volt segítsége?
2016. nov. 21. 05:21
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
88%

Én gimis voltam amikor terhes lettem.

A 10. Osztályt nappalin fejeztem be, egy hónap volt vissza. 11-ben beültem a padba, aztán téli szünet után kiiratkoztam, januári a fiam, nekem nem lett volna segítségem, mert bejárni muszáj lett volna, és 3-4 délutánom elment volna így.

1 év múlva beiratkoztam hétvégi suliba, és így a volt osztálytársaimmal egy időben érettségiztem. Tudtam volna tanulni, amikor aludt a babám, csak sajnos nekem a bejárás miatt fel kellett függesztenem. (3tól este 8ig nem tudtam volna otthon hagyni heti 3-4 hétköznap délutánt)

Ha van segítséged szerintem nem kivitelezhetetlen, most jön a második babánk, most én is OKJ-t szeretnék elkezdeni. :)

6hkm

2016. nov. 21. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
76%

En egyetem mellet gyerekeztem

Mindent meglehet oldani ha akarod

Csak jol kell beosztani az idod

2016. nov. 21. 06:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
88%
6-7 hónapos terhes voltam az első babámmal, amikor elkezdtem a pénzügyi OKJ-t, és 4 évvel később a harmadik babámmal voltam terhes, amikor a második, ráépülő OKJ-s képzést befejeztem. Kétszer halasztottam, a szülés után néhány hónap szünet volt, aztán becsatlakoztam a következő turnushoz. Nyilván ember meg babafüggő, de én egy gyerek mellett simán tudtam tanulni, elmentünk sétálni, megálltunk egy padnál, és én egy-két órát tanultam, amíg a babám aludt a babakocsiban - naponta kétszer. Szopatott baba mellől nem tudtam bejárni (egyszer próbáltam, de nem ette meg a lefejt tejet, úgyhogy haza kellett mennem), abban az időszakban a csoporttársaim jegyzeteiből tanultam.
2016. nov. 21. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
80%
Januárban szülök és júniusban lesz a Záróvizsgám az Egyetemen.. Nem lesz könnyű. De muszáj meg csinálnom ;) 22 N 33 hkm
2016. nov. 21. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 A kérdező kommentje:
Nekem pont úgy jön ki, hogy májusban szülök, a pici fél éves lesz, mire a 2. évem elkezdődik. Szerintetek akkor már anya is tud vigyázni rá? Tényleg csak 3 óráról van szó és akkor, amikor párom vagy anya nem dolgozik.
2016. nov. 21. 06:26
 6/21 anonim ***** válasza:
33%
Persze tud rá.. Viszont nem hiszem hogy mindig rá fog érni.. Meg a párod se lesz mindig otthon. Akkor kire bízod a gyereked? Én csecsemő és Kisgyermeknevelő szakon fogok végezni. 20 hetes kortól lehet Bölcsibe vinni a gyereket.. Tehát ha nem akarsz halasztani akkor írasd be bölcsibe a babát.. Előző válaszoló voltam :)
2016. nov. 21. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:
89%

Ha akarod,megoldod. Én éjjel tanultam,meg alvásidőben. Nem volt egyszerű,de nem is lehetetlen.

Ha tanulni akarsz,nem foglalkozz más véleményével. Úgyis csak a saját kis véleményüket fogják hajtani,meg nehogy már neked sikerüljön valami,ami nekik nem.

2016. nov. 21. 06:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

Hát én arra gondoltam, hogy :)

Vegyük alapul ezt a hetet. Ez csak egy példa!

Hétfő - Suli - Nappal

Kedd - Pihi - Éjszaka

Szerda - Suli - Pihi

Csütörtök - Suli - Pihi

Péntek - Pihi - Nappal

Szombat - Pihi - Éjszaka

Vasárnap - Pihi - Pihi

Ha mondjuk hétfőn nappalos, akkor nem megyek be suliba. Ha szerdán és csütörtökön mondjuk pihenős, akkor igen. Attól függően, hogy van-e túlóra. Mert akk párom az első, én meg maradok a babával. Vagy amikor túlórás és anya/nagyi ráérnek, akkor levisszük előtte hozzájuk a picit és elmegyek arra a pár órára suliba.

2016. nov. 21. 06:38
 9/21 anonim ***** válasza:
32%

Túl sok a ha.

Bár félévesen már jobb a helyzet (legalábbis etetés szempontjából), utána megint nehezebb.


De őszintén? Utólag én még azt is megbántam, hogy fejéssel bsztam el azt az időt, amit vele tölthettem volna.

De ki hogy.

Nem véletlenül diploma után jóval vágtam bele.

2016. nov. 21. 06:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
77%

Szerintem lehetetlen ennyire sarkosan tervezgetni. Azt eleve nem tudod eltervezni, hogy mikor fogsz a kialvatlanságból totál bekrepálni, és elaludni éjjel a jegyzet fölött, valamint ha beteg a kicsi, akkor nem fogod másra bízni (gondolom...), és kieshet akár egy hét is! A fogzós időszakról ne is beszéljünk!

De hát kinek hogy.


Én másfél éves ikrek mellett diplomáztam, egy év halasztás után. A férjem egész nap távol van munka miatt, nyugdíjas nagyszülő nincs, és az ikrek nappal sehogy, éjjel meg felváltva aludtak! másfél évesek lévén pedig nem maradtak el kiságyban, járókban, ők bizony menni akartak két irányba! Nekem nem volt ilyen, hogy üresjárat, mert alszik a gyerek. Heti 3x3 órára bébiszittert hívtam pár hónapra, akkor tanultam és írtam a tengernyi leadandót az egyetemre.

2016. nov. 21. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!