Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Véletlenül ettem feta sajtot....

Véletlenül ettem feta sajtot. Lehet baj belőle?

Figyelt kérdés

A szüleimnél voltam és anyu fetával töltött csirkét készített. Nem mondta meg, hogy mi van benne, erősködött, hogy kóstoljam meg. Először meglepődtem, hogy túró (azt hittem, hogy juhtúró, bár azt is tilos terhesség alatt), majd közölte, hogy fetasajt. Még ő volt megsértődve, hogy kiköptem, de sajnos már lenyeltem belőle 2 falatot.

Tudom, hogy a juh- és kecsketejből (amiket nem lehet pasztörizálni) készült termékek és a lágy, illetve penészes sajtok liszteriózist okozhatnak. Most izgulok, nehogy baj legyen. Járt már valaki így, hogy "tiltott" ételt evett babavárás alatt? Lett valami gond? 16 hetes terhes vagyok.



2016. nov. 25. 10:59
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
96%

Szerinted megsütve milyen gondot okozna? SEMMIT, hiszen a hőkezelve lett.

Elég bunkó voltál, hogy kiköpted.

2016. nov. 25. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 A kérdező kommentje:

Na menjetek a francba!!!


Anyámmal eleve rossz a kapcsolatom, mert rettenetes dolgokat tett velem. Mikor sírtam, nekivágott a falhoz, csontom megrepedt, iskolában ha hármast kaptam, úgy megvert, hogy agyrázkódást kaptam, egyszer pedig lerúgott a lépcsőn és eltört a kulcscsontom. Húgocskám majdnem belehalt, mikor mogyorót adtak neki a szüleink, pedig tudták, hogy allergiás rá. Voltunk állami gondozásban és végül a nagybátyám és nagymama nevelt fel minket, még főiskolára is tudtunk menni, nagyon szeretjük őket.


ÖT (!!!) vetélésem volt eddig. Öt, 5. Kettő vírusfertőzés miatt. Egyiket nem lehetett előre tudni (toxoplazma), mivel vidéki vagyok, ki gondolta volna, de elkaptam és emiatt vetéltem el a 14. héten. Egy másikat azért veszítettem el, mert a szüleim mondták, hogy voltam már bárányhimlős, így nem oltattam be magamat ellene. Kiderült, hogy rohadtul nem estem át rajta. El is veszítettem a babát a 11. héten. Két spontán vetélésem volt a 7. és 9. héten, illetve egy missed ab. műtétem, mert a 10. héten sem volt szívhang. Most végre eljutottam a 16. hétig, minden rendben a babával, de iszonyatosan féltem őt és lehet, hogy nektek komikusnak tűnik, de igen, baromira odafigyelek arra, hogy mit eszek és mit csinálok. Eleve veszélyeztetett terhes vagyok az öt vetélés miatt. Mivel lelkileg is megviselt a dolog, pszichológushoz járok a mai napig. Ő tanácsolta, hogy menjek el a szüleimhez, béküljek ki velük, bocsássak meg nekik. Anyu mondta, hogy főz és kérdezte, van-e olyan étel, amit nem ehetek. Persze soroltam, hogy mit nem és mintha direkt csinálta volna a fetás húst, aztán elintézte annyival, hogy úgyis elmegy ez a gyerek is, bármennyire is megválogatom, mit eszek. Pedig ő kérdezte magától, mit nem ajánlanak az orvosok. Mintha direkt csinálta volna.


És ti, "kedves" válaszolók, miután feltettem egy kérdést ahelyett, hogy komolyan válaszolnátok, anyámat sajnáljátok és engem neveztek ki antikrisztusnak, hát nézzetek magatokba. Még így ismeretlenül is belerúgni az emberbe, hát gratulálok nektek!

2016. nov. 25. 16:06
 13/22 A kérdező kommentje:
Annak a kevés válaszolónak, aki nem oltogatott, hanem valóban a kérdésemre válaszolt: KÖSZÖNÖM!!!
2016. nov. 25. 16:10
 14/22 anonim ***** válasza:
96%
Kedves Kérdező, szomorú ami veled történt, de a sztoridnak semmi köze a kérdéshez. Megírtuk, semmi bajod nem lesz tőle. Az hogy anyád egy pszichopata és a kérésed ellenére csinált ilyet, szintén nem volt téma. Mint írtuk, nem lesz semmi bajod ettől.
2016. nov. 25. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
94%
Ahogy az előttem is írták,a sztorinak semmi köze ahhoz,milyen a kapcsolatotok.Attól még bunkóság kiköpni a kaját,főleg olyat,amitől semmi bajod sem lesz.Te is tájékozódhatnál,mielőtt patáliát csapsz.
2016. nov. 25. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
94%

"És ti, "kedves" válaszolók, miután feltettem egy kérdést ahelyett, hogy komolyan válaszolnátok, anyámat sajnáljátok és engem neveztek ki antikrisztusnak, hát nézzetek magatokba. Még így ismeretlenül is belerúgni az emberbe, hát gratulálok nektek!"


Mit nézzünk magunkba? Ne haragudj de az eddigi életednek, meg anyáddal való kapcsolatodnak az ég világon semmi köze a kérdéshez, illetve a feta sajt fogyasztásához.

Lehet enni terhesség alatt, pláne ha meg is van sütve. Tehát az egész balhé meg kiköpés tök felesleges volt, a bolhából csináltál elefántot. És ez akkor is így van, ha anyád vert, meg akkor is ha sok vetélésed volt és túl óvatos vagy. Semmi köze hozzá.

2016. nov. 25. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
96%
Ne haragudj kérdező, de (ha le is leszek pontozva) ezzel a dühkitöréseddel te sem voltál különb! Letámadtál idegen embereket csakis azért,mert nem azt a választ kaptad tőlük,amit látni szerettél volna. Ha mindenki téged sajnálna,és anyukádat szidná (amiatt,amit el se követett),az renden lenne? A kérdésedben nincs szó a szörnyű (tényleg az,nem irónia!) gyerekkorodról, életedről. Egy szóval sem említettél vetélést...amiket most felhozol a válaszolók ellen! Mégis honnan kellett volna itt bárkinek is tudnia bármit rólad??? Miért nem az orvosodtól kérdezted, árt-e az a r.hadt feta sajt, a pszichológusoddal pedig megbeszélheted anyukád "direkt rossz" ebédjét. Így nem kellett volna idegen embereket ostoroznod a saját hülyeséged miatt!
2016. nov. 25. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim ***** válasza:
94%

kerdezo semmi bajod nem lett volna nyugodtan megehetted volna, kikopni még jelen helyzetben is borzaszto proli viselkedes, persze ahogy leirtad tul jo nevelest nem kaphattal, anyad idegbeteg, es ugy latom a reakciodbol nalad sincs minden rendben. ha jot akarsz a szuletendo gyermekednek inkabb a benned felhalmozodott gyulolettol es meregtol szabadulj meg, az tobbet art neki most es elete folyaman, mint barmely elelmiszer...fuggetlen attol hogy nem te vagy ennek az egesz elethelyzetnek a kozvetlen okozoja, a te ertelmi/erzelmi kepessegeiden mulik, hogy hogyan dolgozod fel magadban, es hogy mennyire torekszel nyugodt korulmenyek koze varni a babat (speciel azt nem is ertem miert jarsz anyukadhoz ha ilyen velemennyel vagy rola).



azt meg amit irtal, teged minosit, mi nem tudjuk ki ul a monitor elott es mit elt alt, annyit latunk amit leirsz es az alapjan mindenki normalis valaszt adott...ha reszvetet akarsz akkor legkozelebb ird le a teljes sztorit es akkor nagyobb megertest varhatsz.

2016. nov. 26. 05:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim ***** válasza:
93%

Kezeltesd magad. Pszichológussal!


Honnan kellett volna tudni nekünk, hogy te hogy állsz anyáddal? Másrészt meg, aki velem ilyeneket megcsinált, ahhoz nem járok ebédelgetni.

2016. nov. 26. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
100%
Egyetertek az elozovel, minek mesz oda, ha ilyen... AMugy meg barkinek honnan kellett vna tudni, hogy hany vetelesed volt, miert rettegsz stb.... Ha az elejen leirod, nyilvan mindenki megerti, hogy jobban tulaggodod a dolgokat az elozmenyek miatt.
2016. nov. 27. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!