Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Volt már úgy valaki, hogy...

Volt már úgy valaki, hogy nagy öröm volt a pozitív teszt, utána mégis az abortuszon gondolkozott? A párommal 3 hónapja költöztünk össze egy kis albérletbe, ő még egyetemen tanul én dolgozok. Nem volt tervezett de mégis teherbeestem.

Figyelt kérdés

Először nagyon örültem én is, ő is. Pár nap múlva viszont elkezdett engem gyötörni a stressz, depresszió, hogy még túl korai, talán nem kellene vállalnunk és nem vagyok rá kész abszolú. 2 hete semmihez nincs kedvem, csak fekszek, agyalok, a munkahelyen is teljesen lelassultam. nyilván hozzájön még a mindennapos hányinger és émelygés és folyamatos fáradtság. Mindigis energikus voltam és vidám, most 2 hét alatt teljesen depresszív lettem. Egyelőre az abortuszt látom az egyetlen kiútnak, bár régen sosem gondoltam rá. Volt már nektek ilyen? Hogy döntöttetek?

Érdekelne olyan vélemény is, aki ilyen érzelmek ellenére is megtartotta a babát és esetleg megbánta vagy örült neki. És olyan vélemények is akik hasonló indíttatás miatt mentek abortuszra - és később megbánták vagy nem bánták meg...

24 éves vagyok, 8 hetes



2016. dec. 7. 09:36
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
84%

10:43 vagyok. Nem egyszeri alkalomra gondoltam a pszichológusnál, hanem egy komolyabb terápiára.

Szerintem egyébként nem lehet felkészülni a terhességre és az 1. gyerekre, az embernek fogalma sincs, mire számíthat. Csak van, aki jobban veszi az akadályokat, van, aki rosszabbul.

2016. dec. 7. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
80%

Nos en nem is tudom hogy mit erezhetsz. Volt mar vetelesem 2 evig kemenyen harcoltunk a babaert majd feladtuk hogy majd kesobb sikerulni fog mellozzuk ..szeptemberben kesett teszt pozitiv mind a harom .. Ugy megremultem azt se tudtam hogy fiu vagyok e vagy lany !!pedig terveztuk szerettuk volna :D

Szerintem nem konnyu a helyzetetek de akkor srm katasztrofalis vannak szornyubb korulmenyek kozott elo csaladok akik megis felneveltek a babat :) en megtartanam a helyedben mindig volt valahogy es lesz is !! Ő mar benned van hallani a szivvereset ő a te babad :)) ha elveteted nagy esely van ra hogy megbanod .. !! Es az kegyetlen tud lenni en a vesztest alig birtam feldolgozni pedig az elejen tortent !!

Legy kitarto es gondold az megegyszer ezt az egeszet!! Ennel szebb es nagyobb csoda nincs is !!!

18hkm ;)

2016. dec. 7. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
57%

Hogyan döntöttél? :)

Egyébként ne aggódj, nekem is előjöttek ilyenek, én hamar táppénzre jöttem sajnos, nem lesz szerintem sok a gyedem, de iszonyúan megbántam volna ha elvetetem. Párom is várja már nagyon, kezdetben mondjuk meg volt szeppenve kicsit :D ha a párod is akarja szerintem semmiképp ne vetesd el :)

2016. dec. 20. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
22%
Nem tudom, hogy döntöttél, de csak bízom benne, hogy megtartottátok. Én is éreztem félelmet a kívánt babánál is, hiszen valami végérvényesen megváltozik. Felelősségérzés zúdul ránk. Pozitív a teszt, jaj mi lesz... Aztán semmi, telnek a hetek, a középidő könnyebb lesz, majd a vége felé nehezebb megint. De hidd el, bánnád, ha nem lenne. Valami megváltozott, édesanya lettél!Sok erőt kívánok nektek, bárhogyan döntöttél!
2017. jan. 16. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
30%
Ezt a babát neked küldték odafentről.
2017. jan. 16. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
14%

A pszichológusok nem tudnak semmit, de a lelked igen: azt, hogy ez a te kisbabád, és nagyon szeret téged.

Szeresd te is, idővel kialakul a kötődés.

2017. jan. 16. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!