Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Labor előtt (első trimeszteri)...

Labor előtt (első trimeszteri) mikor szabad utoljára enni? 13:00-ra megyek.

Figyelt kérdés

2016. dec. 9. 07:39
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
74%

Mivel ilyen kor cukorterheles nincs (legalabbis nekem nem volt soha az elso trimeszterben), igy ehetsz elotte nyugodtan barmikor.

Annyival tudsz segiteni magadon, hogy igyal elotte vizet fel litert-egy litert, ahogy jol esik, mert ugy konnyebben lejon a ver.

2016. dec. 9. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Ok, köszi.

Elfelejtettem megkérdezni és ma megyek. Tegnap éjjel esett le, hogy du.-ig nem bírom ki kaja nélkül, vajon mikor szabad utoljára enni.

Most ettem egy szendvicset. :)

2016. dec. 9. 07:59
 3/19 anonim ***** válasza:
74%
Ha a cukort (glükózt) nem nézik, akkor akár vérvétel előtt is ehetsz. Fura, hogy 1 órára kaptál időpontot, általában 10-11-ig csinálnak vérvételt, biztosan nem várják el, hogy 1-ig ne egyél.
2016. dec. 9. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
74%
Csak cukorterhelés előtt nem szabad enni. A többi vérvétel előtt ehetsz nyugodtan, akár fél órával előtte is.
2016. dec. 9. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Elvileg amit néznek a papírok alapján az a következő:


tájékoztató papíron ez áll (ezt a védőnőtől kaptam):

vércsoport, ellenanyag, Wassermann vizsgálat, vérkép, fertőző májgyulladás, vizeletüledék


kiskönyvemben:

vérkép (hemoglobin, hematokrit, vvt-indexek, fehérvérsejtszám, vérlemezkeszám), Se kreatinin, KN, eGFR, SGOT, SGPT, SeBi, vércukor

vizelet (fehérje, genny, cukor, aceton, UBG, üledék)

HBsAg-szűrés

VDRL

vércsoport-meghatározás és vörösvértest-ellenanyagszűrés

2016. dec. 9. 08:15
 6/19 anonim ***** válasza:
100%
Ott a vércukor a papíron,annak éhgyomorra kell történnie.Fura,hogy ilyen későn kell menned.
2016. dec. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 A kérdező kommentje:

Nekem is fura. De ez nagy kórház...


Vércukor csak a kiskönyvben van a másik papíromon nincs, körbekérdeztem most gyorsan néhány nemrég szült barátnőmet, ők azt mondták, hogy az nem volt nekik sem, lehet enni-inni. Majd a vércukorterhelés előtt nem lehet.


Köszönöm a válaszokat.

2016. dec. 9. 08:52
 8/19 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos éhgyomorral kell menned, mivel nézik az éhgyomori vércukor szintet. Durva hogy ilyenre délután kaptál időpontot.

Az meg nem igaz, hogy csak a terhelésre kell éhgyomor. Ha teljes vérképet néznek, ahhoz is az kell. Csak akkor lehet enni előtte ha csak betegségre, ellenanyagra meg hasonlóra szűrnek.

2016. dec. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
Ja most látom hogy közben irtál. Akkor jó, igy lehet enni. :)
2016. dec. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
Én tavaly szültem,nekem minden vérvételnél volt vércukor is nézve.
2016. dec. 9. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!