Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetesen toxoplasma gyanúja?...

12 hetesen toxoplasma gyanúja? Védőnők és háziorvos is ijesztget.

Figyelt kérdés

12 hetes terhes vagyok, toxoplasma szűrést kértem, mivel van a kisfiamnak egy kiscicája (szobacica). A védőnőm hívott telefonon, hogy nem lett jó az eredményem, ezért menjek be hozzá átbeszélni, mert újabb vizsgálatra lesz szükség. Annak két hét múlva lesz eredménye. Nőgyógyászommal holnap póbálok meg beszélni. Tudna nekem vki addig is segíteni az eredményem értékelésében?

IgM 08 kétes

IgG 240 UI/ml pozitív

IgA negatív


2016. dec. 15. 18:39
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
100%
Én biztosan megcsináltatnám magánban. Az első tesztért is fizettem, 5 ezer fi volt, nem nagy összeg, pár nap alatt volt eredmény, ráadásul negatív, úgy hogy egész életemben a kijárós macskáimmal aludtam együtt, úgyhogy nem egyszerű macskától elkapni.
2016. dec. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

Igg és az iga negatìvsàga miatt szerintem ez a màr túl vagy rajta kategória. Ami érdekes az az igm,mivel pl nàlunk alaborban 0,9- től kétes az eredmény. A 0.8 az negatìv.

Megismétlik és kiderül. Szerintem nincs gond.

2016. dec. 15. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

Szerintem is átestél már rajta.

Lehet, hogy a laborban kevés volt a vér a vizsgálathoz, vagy nem tudom, mimitől kétes.

Ne idegeskedj, megismétlik, biztos rendben lesz.

2016. dec. 15. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
63%
Ha régóta van macskátok, kizárt, hogy friss lenne ez a fertőzés. A helyedben én nem aggódnék, a következő vizsgálaton ki fog derülni, hogy nincs miért.
2016. dec. 16. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Remélem igazatok lesz. Mindig is voltak macskáink igaz kintiek. A kisfiam szeretett volna egy benti cicát nemrég kapta, akkor még nem tudtuk hogy babát várok. De kitenni nem akartam mert rossz pont lett volna ha a születendő tesó miatt kell megválnia a szeretett cicájától.
2016. dec. 16. 09:49
 16/23 anonim ***** válasza:
100%

Ki ne rakd a cicát.

Nem csak tőlük lehet elkapni, hanem nyers hús, zöldség, stb.

De szinte kizárt, hogy ha világ életedben volt cicátok, akkor ne estél volna át rajta.

2016. dec. 16. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
Nekünk lassan 20 éve vannak macskáink,eddig kintiek voltak,a mostani 2 éves az első benti.De még nem estem át a betegségen.Amúgy ahogy előttem írták,a nem alaposan megmosott zöldség-gyümölcs nagyobb eséllyel fertőz,mint a macska.
2016. dec. 16. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:
Én is úgy gondolom, hogy már meg kellett h fertőződjek, ha mégsem akkor is kellőképpen elővigyázatos voltam/vagyok. Alapvetően csak a kétes eredmény miatt aggódtam nagyon, na meg ahogyan az emberrel közlik híreket meg ugye a lesajnáló tekintetek. (gondolom tudjátok miről beszélek) De már most szinte biztos vagyok abban h nem lesz semmi baj, ha netán mégis, van rá megoldás. A cica is marad az eredményemet pár hét múlva megírom ha esetleg érdekel benneteket, meg ha vki hasonlóképpen jár legyen egy kiinduló pontja!
2016. dec. 16. 15:42
 19/23 anonim ***** válasza:
Én sem estem még át rajta, pedig mosatlanul, a földről ettem a zöldségeket, gyümölcsöket nyersen gyerekkoromban és a szomszéd macska mindig átjárt a kertünkbe. Voltak kutyáink, nyulaink, kacsáink, tyúkjaink, papagájaink, barátnőimnél voltak szobacicák, őket is folyton simizgettük, mégsem kaptam el.
2016. dec. 19. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Mi lett veled kérdező? Van már valami eredmény?
2017. jan. 11. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!