Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 12 hetesen toxoplasma gyanúja?...

12 hetesen toxoplasma gyanúja? Védőnők és háziorvos is ijesztget.

Figyelt kérdés

12 hetes terhes vagyok, toxoplasma szűrést kértem, mivel van a kisfiamnak egy kiscicája (szobacica). A védőnőm hívott telefonon, hogy nem lett jó az eredményem, ezért menjek be hozzá átbeszélni, mert újabb vizsgálatra lesz szükség. Annak két hét múlva lesz eredménye. Nőgyógyászommal holnap póbálok meg beszélni. Tudna nekem vki addig is segíteni az eredményem értékelésében?

IgM 08 kétes

IgG 240 UI/ml pozitív

IgA negatív


2016. dec. 15. 18:39
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
100%

Nekem minden negatív, régebben se volt fertőzésem, mégis meg kell ismételni a vizsgálatot havonta. (Nem fogom, max. trimeszterenként, nincs macskánk és most nem én tapogatom a a nyers húst se.)

Az egyik ismerősömnek régebben (nagyon régen) lezajlott fertőzése van, és mégis ismétlésre küldték.

Tudom, hogy a friss fertőzés nem játék, de szerintem túl van ez lihegve egy picit.

2017. jan. 11. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Köszi a hozzászólásokat és az érdeklődést. Bizony két hét intenzív idegeskedés után lezárult az ügy. Mondjuk időközben akár doktorálhatnék is a témából. :) volt még itt pár kanyar az ügyben... elhagyták a második vérmintámat, már az ántsz-be hívtak be vérvételre. Végül egy főorvosnő hívta fel a háziorvosomat hogy a pestre tovább küldött első mintából az aviditás mérésből az derült ki hogy már túl vagyok a fertőzésen. De a második mintám eredménye még most sem érkezett meg. Nagyvonalakban ennyi, borzasztó két hét volt, de most már megnyugodtam. ;) köszönöm hogy érdeklődtél!!
2017. jan. 12. 10:31
 23/23 anonim ***** válasza:
sikerült megszülnöd?
2021. aug. 22. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!