Kezdőoldal » Egészség » Egyéb kérdések » Miért egészséges a futás?

Miért egészséges a futás?

Figyelt kérdés

2015. jún. 21. 21:29
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
57%
Legtobb ember meg rendesen jarni sem tud! Aki rendszeresen fut, annak jobb a mozgaskoordinacioja, edzi es mozgatja szinte az osszes izomcsoprtjat, ezert jot tesz a keringesi rendszernek, a sziv es a tudo is erosodik (ettol no a kitartas), de a jo keringes kellemesen hat a szerveinkre is, elonyos az anyagcserehez ... stb.
2015. jún. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
25%

Mert nem az, csak divat lett.


Rengeteg embernek emiatt tönkremennek a térdizületei, csak ezt nem reklámozzák.

2015. jún. 21. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Tul sok dologgal nem tudsz beleszolni a vegetetiv idegrendszer mukodesebe (a szived igy is ugy is mozog es valojaban gondolkodas nelkul lelegzunk) ... de! ... az utemes mozgas, a szabalyos lelegzes visszahat a belso ritmusunkra, tehat a futas meg ki is kapcsol, ellazit :)
2015. jún. 21. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
#1-es, ezt hol olvastad? Akkor, ha magas a vérnyomásom az is jó a keringésnek meg a szerveimnek, meg ha kapkodok a levegő után?
2015. jún. 21. 21:47
 5/12 A kérdező kommentje:
Meg magasabb vérnyomás=erősödő szív, vagy mi a külömbség?
2015. jún. 21. 21:48
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem a vérnyomás emelkedés tesz jót a szívednek, hanem az, hogy felpörgeted. Az izmaidat is a mozgással edzed, a keringési rendszeredet is. Nem, az nem tesz jót, ha kapkodsz a levegő után, de senki nem mondta neked, hogy egyből totál leterheld a szervezeted. Ha nem tudsz futni, akkor sétával kell kezdeni. Aztán növelni a tempót, kocogni. Addig, amíg nem tudsz kényelmesen futni.

Sosem ment nekem jól a futás, 60 m után szenvedő-üzemmódba kapcsoltam, de nem adtam fel. Most 3 hónapja rendszeresen járok futni (kb naponta). 2-4 km-t szoktam futni, és már rosszul esik, ha nem tudok menni. Bár valószínűleg a lelkemnek jobban kell már, mint a testemnek. Sokkal nyugodtabb és kiegyensúlyozottabb a hangulatom, mióta sportolok.

Ezen kívül nem is muszáj a futást választanod. Rengeteg sport van, amit űzhetsz, találd meg a nekedvalót. Ott van pl a görkorcsolya, bicikli ezeket is tudod egyedül csinálni, és szintén egyszeri-kétszeri beruházást igényel, mint a futás (egy jó cipő nem árt, hogy ne menjen szét a térded, bár ahhoz az is elég, hogy ne a betonon fuss).

2015. jún. 21. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Kort, nemet írnál?
2015. jún. 21. 22:23
 8/12 anonim ***** válasza:

Kor? 49/F. (1. es 3. valaszolo)


Amugy mar mint elottem is irtak, a magas vernyomas es a karbantartott keringes kozott eg es fold a tavolsag.


En megtapasztaltam mar egy-ket dolgot, hiszen egesz eletemben sportolgattam ezt-azt ... edzett ember letemre meg is alig egy honapja szivinfarktust kaptam egy tulhajszolt edzes utan ... az elmult honapban a korhazban es a szanatoriumban volt idom es volt kitol megtanulnom, hogy hogyan mukodik a sziv, mi a kulonbseg a vernyomas es a pulzusszam kozott.


A futas amugy azert egeszseges mert ha belegondolsz: az ember mint eloleny, gyalogosnak szuletett. Az embernek normalis korulmenyek kozott gyalogosan kellene kozlekedni es futva eljutni abol bebe. Persze itt ez a franya civilizacio, meg a rohano eletunk ... ezert aztan elkorcsosulnak az emberek. Egesznapos robot, vagy ucsorges az irodaba es mar mindenkinek meg is van a megszokott dumaja "nincs idom es energiam sportolni" ... aztan ha korulnezel a vilagban, sok a pacni ember, ugyan ilyen sok a girnyo ember, rengeteg az allergias-asztmas-szivbeteg, gornyedthatu, laposmello es gorbelabu. Nos ez, mind a civilizacio szovodmenye, tehat aki ebbol ki akar kerulni, az visszafordul eredeti emberi mivoltahoz es elkezd ujra futva elni :)

2015. jún. 22. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

[link]


Ezen az oldalon olvasgatva, vagy az oldal gondolatisagan elindulva sok erdekes dologra rajohet mindenki, akit egy kicsit is erdekelhet a tema.


Infarktusos erintettsegem okan es mivel a sportot nem all szandekomban abbahagyni, kenytelen voltam utanajarni a dolgoknak es en mar beszereztem egy Alpha 2-est.

2015. jún. 22. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
De a kerdesre visszaterve! Van egy mondas: "a futas, minden sportok anyja" ... es ha belegondol milyen igaz - az osszes sportban az edzes futassal es gimnasztikaval kezdodik. Szinte minden sportolo fut a sajat sportja mellett. A futastol nem kell idegenkedni, a futas valojaban alapelemunk. Az egesz vazszerkezetun es izomzatunk a futasra es gyaloglasra van kitalalva (keves ketlabon jaro gerincest tudnek felsorolni). Szoval a futas nem csak egeszseges, hanem maga az egeszseg! :)
2015. jún. 22. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!